Skocz do zawartości

"skok" i menu


Matt

Rekomendowane odpowiedzi

( poprostu jak biore jump to on skacze w jakies inne miejsca)

Przyznaję się że tym mnie rozśmieszyłeś do łez...

 

Musisz użyć grawitacji. Pisałem to już 29 razy, napisze 30..... choć lepiej skopiuje tekst który pisałem jakiemuś ludkowi. Cytuję moją wypowiedź:

Na tym forum pisałem to już 28 razy. Wystarczy w zakładce szukaj wpisać grawitacja i tam będzie tego pełno. Otóż cytuje 29 raz moją wypowiedź:

 

QUOTE

tworzysz objeckt blok(to objekt po ktorym chodzic bedzie hero, pamietaj zeby byl on soild).tworzysz objekt hero. W jego stepie dajesz

CODE

if place_free(x,y+1)

{gravity = 0.5}

else

{gravity = 0}

 

 

W colizji z blokiem

CODE

move_contact_solid(270,4)

vspeed = 0

 

 

przy nacisnieciu klawiszu prawo dajesz

CODE

if place_free(x+4,y)

{x+=4}

a przy przycisku w lewo

CODE

if place_free(x-4,y)

{x-=4}

Teraz trzeba ustalic jeszcze skakanie ktore ustawiasz w przycisku w gore

CODE

if ! place_free(x,y+1)

{vspeed = -10}

 

 

Pisalem z pamieci wiec moze sie tam cos nie zgadzac. Oczywiscie mozesz zmieniac wartosci skoku oraz ruchu w boki. Mozesz też zmienic przyciski ktorymi hero ma chodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, wy nowicjusze myślicie że to jest wszystko "gotowe" tak jak w klikach. Tutaj trzeba napisać własne skrypty skoku, poruszania się itd. Nie ma nic gotowego! Każdy "programista" na GMC ma własne sztuczki i inne tym podobne, na rozwiązywanie problemów z upartym GMLem. Niechętnie więc się nimi dzielą, bo sami nad tym siedzieli ładne pare godzin.

 

Jeśli pytasz jak coś zrobić to lepiej sam pomyśl jak to można zrobić (ale do tego musisz mieć przynajmniej podstawy GMLa w małym paluszku) albo sprawdź czy na forum taki temat nie był poruszanu (służy do tego "Szukaj").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. szukalem

sorry za to , ale wszystko mam sam zrobione.tylko niewiem jak z tym skokiem w rpg! bo w platformowce to wiem ;/ a podtsawy gmla to znam ;))

tak , ale to jest gra taka jak rpg ( stare gry na pegazusa , typu "zolwie ninja , kunio kun.)potrzebuje code na taki skok.

 

 

z gory thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...