Skocz do zawartości

Błąd


Maximal

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem gdy chcę włączyć grę, nad którą pracuję (nie ważne czy jest to plik gm6 czy też skompilowana gra) wyskakuje mi błąd:

Unexpected error occured when running the game.

Po czym gra odmawia uruchomienia. Lecz gdy zrestartuję komputer, moje dzieło pięknie śmiga :blink: Taka sytuacja występuje w bliżej nieokreślonych i nieregularnych odstępach czasowych. A mówiąc prościej, błąd wyskakuje czasami. O co tu chodzi? Czy to wina mojego słabego sprzętu (128mb ramu)? Czy można temu zapobiec? Czy lokówką można sie golić? Ekhm... tego ostatniego nie bieżcie pod uwagę :D

No więc czekam na odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1: Lodówką golić się nie można, aczkolwiek golenie lodówki jest dozwolone.

 

Ad. 2: Też parę razy miałęm taki error, po czym zmieniałem drastycznie grę i z dumą oglądałem wyniki swojej rzekomej pracy po ponownym włączeniu kompa.

 

Nie jestem pewien, ale powodem może być właśnie, jak już Maximal wspomniał, jakiś błąd zapisu/odczytu w pamięci RAM, której zawartość jest kasowana po resecie, co by wyjaśniało brak błędu po przerebootowaniu :P Inne wyjaśnienie nie przychodzi mi do głowy.

 

EDIT:

Zonk :P

Poprawka do Ad. 1. :

Ad. 1: Lokówką golić się nie można, aczkolwiek golenie lokówką jest dozwolone. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
ja mam 1 gb ramu procka intela 2,8 winde xp i tez czasammi mi taki błąd wyskakuje, czasami pomaga jak zapiszę go w innym miejscu najczęstszą przyczyną jest chyb jak zmieniam coś w przykładzie otwieranego z archiwum(rar).

 

Następnym razem zobacz kiedy został napisany ostatni post. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z tymczasową kompilacją gry związaną z nieprawidłowym załadowaniem pliku gamemaker.exe lub jego składników do pamięci RAM. Lub tylko z nieprawidłowym załadowaniem GM`a i jego części składowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...