Skocz do zawartości

Silnik MMo


Skovv

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz mieć łatwy i zrozumiały silnik to napisz go sam :)

Naucz się obsługiwać 39dll i zacznij pisać swój silnik. Albo po prostu jak Sylish napisał podpatrz sobie silnik Yody który znajduje się tutaj https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=14040

No i GameMaker Community http://www.gmc.yoyogames.com/ Załóż konto i będziesz mógł przeszukiwać forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten silnik Yody...ale ehh szukam czegos takiego: Prosty przyklad że odpalam server,clienta i jest kwadracik i rusza sie do gury i do dolu,lewo i prawo.Tylko tyle :) Nie trzeba mi backpack itp. Macie coś takiego?

 

 

EDIT:

A 39dll nie umiem obsługiwać ale troche znam C++

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten silnik Yody...ale ehh szukam czegos takiego: Prosty przyklad że odpalam server,clienta i jest kwadracik i rusza sie do gury i do dolu,lewo i prawo.Tylko tyle :) Nie trzeba mi backpack itp.

No to przecież przeczytasz dokumentacje tego dlla i będziesz wiedział jak zrobić prosty serwer, klient i prosty system poruszania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec nie dojrzales umyslowo (to nie ma na celu obrazic Ciebie) do tworzenia gry przez siec, nie masz pojecia ile czeka Cie samodzielnego myslenia, kombinowania aby kod dzialal prawidlowo. Czytaj, analizuj, kombinuj - inaczej pozostan przy czyms o wiele prostrzym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec nie dojrzales umyslowo (to nie ma na celu obrazic Ciebie) do tworzenia gry przez siec, nie masz pojecia ile czeka Cie samodzielnego myslenia, kombinowania aby kod dzialal prawidlowo. Czytaj, analizuj, kombinuj - inaczej pozostan przy czyms o wiele prostrzym.

Być może jest osobą która chce mieć od razu gotowy silnik i udaje że nie może się w niczym połapać.

Jeżeli tak to jak PsichiX rzekł zostań przy czymś o wiele łatwiejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma tu wiele do rzeczy, mechanika Mplayu GMa jest tak slaba że przy byle gierce nie pociągnie.

 

 

 

Ale jednak są przykłady jak zrobic gre multi przez Mplay Gmowy, i jakos wiesz działa przy 2 graczach :P

 

 

chcem taka mini gierke.Mozesz powiedziec jak to zrobic bez dll Hunter?

 

Są przykłady z użyciem Mplaya, jeden na pewno jest Tymonowy i znajdziesz go w przykładach na gmclanie.

 

O, masz :

https://gmclan.org/index.php?sciagnijplik=134

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak potem chcesz zrobić porządną grę, to nie lepiej od razu sie dlla uczyć?
Gadasz głupio. Mechanizmu działania łatwiej się jest nauczyć z GMowego systemu, przy DLLu od razu trzeba zaprzęgać całą lekturę związaną z gniazdami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem inaczej. Od razu zacząłem od 39dll i dobrze szło. Powiem nawet: BARDZO dobrze. I jeszcze coś, mplaya to ja nawet włączyć nie umiem :jezor: , taki trudny :o Za chwilę może cosik dam, może :]

 

E: Napisanie takiego przykładu to nie chwila moment więc proszę o cierpliwość :D

 

E2: Gotowe. Wykorzystałem jedną z moich internetowych gier. Ale jest to cooperative (tylko na dwóch graczy - więc zaprzecza MMO - ale to nie problem stworzyć tablicy players - jest to nawet w przykładzie Tymona mplay). Link TUTAJ. Jest tam tez 39dll.

Sorry, że tak słabo wytłumaczone, ale kopiowałem z mojej starej gry, a ja nie umiem tłumaczyć ;P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...