Skocz do zawartości

Orion 2012...


Grabarz

Czy wierzycie w koniec świata w 2012r?  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzycie w koniec świata?

    • Tak, wierzę
      9
    • Może nadejdzie...
      16
    • Nie, to niemożliwe!
      15
    • Niewiem...to bez sensu
      9
  2. 2. Czy myślicie, że można się przed tym uchronić?

    • Tak, można
      14
    • Nie, to niemożliwe
      14
    • Jak ktoś umie, to tak
      11
    • Niewiem...
      10
  3. 3. Czy ten temat jest potrzebny? :D

    • Tak
      7
    • Nie
      42


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tacy mądrzy jesteście, panie Woocku, panie ktośtam, udowodnijcię, że nie macie wolnej woli... Moje twierdzenia jest tak samo prawdą jak wasze.

Nie sądzisz, że "skoro jesteś taki mądry, to udowodnij!" jest nieco dziecinnym zachowaniem? A tak poważniej, to...

 

Nie można stwierdzić, że jedno twierdzenie jest równie prawdziwe, jak drugie, jeśli nie są one tożsame. Kiedy mamy do czynienia z dwoma wyrażeniami, których zgodność z rzeczywistością nie podlega naukowym pomiarom, nie możemy dyskutować na temat ich prawdziwości. Możemy jednak porozmawiać o ich wiarygodności.

 

Co do wiarygodności:

 

Mówisz, że masz wolną wolę, ponieważ postrzegasz siebie jako swobodnie działającego.

 

Z drugiej strony ja odwołuję się do determinizmu, wskazując na jego podstawy. Krytykuję również wskazane argumenty na rzecz indeterminizmu, w sposób - mam nadzieję - racjonalny.

 

Co jest silniejszym argumentem? Racjonalne rozumowanie, czy wygłaszanie tez na podstawie pobieżnych obserwacji?

 

Na mocy osobistych spostrzeżeń nie popartych żadnymi głębszymi przemyśleniami ani doświadczeniami (a więc tak, jak ty "dowodzisz" istnienia wolnej woli) możemy stwierdzić, że będziemy mogli dotrzeć do końca tęczy - albowiem czy widząc tęczę, nie widzimy dokładnie punktu, gdzie wspiera się ona na powierzchni ziemi? - lub że Słońce i pozostałe ciała niebieskie obracają się wokół Ziemi - albowiem czy nie widzimy ich wędrówki po nieboskłonie?

 

Sam przyznasz, że nigdy nie dogonimy tęczy, a gwiazdy nie obracają się wokół Ziemi - dlaczego więc, nie mając żadnych argumentów, upierasz się przy istnieniu wolnej woli?

 

ninjaedit: Już od czasów Parmenidesa wątpi się w wiarygodność relacji zmysłów. Na jakiej podstawie ty wierzysz im bezkrytycznie?

 

Pozwolę sobie teraz wyjaśnić, dlaczego stoję po stronie determinizmu, a więc i wynikającej zeń iluzoryczności wolnej woli.

 

Prawa fizyki, na jakich obecnie bazujemy, nie pozostawiają miejsca na jakąkolwiek dowolność. Jeśli więc bylibyśmy w stanie sytuację w jakimś układzie zamkniętym odtworzyć wielokrotnie z uwzględnieniem takich szczegółów, jak dokładne położenie cząstek elementarnych, to za każdym razem obserwowalibyśmy w tym układzie dokładnie te same wydarzenia. Czy wszechświat nie jest ogromnym układem zamkniętym? Czy procesy myślowe nie wynikają z interakcji neuronalnej? Są więc one procesami fizycznymi, które bez żadnej taryfy ulgowej podlegają prawom fizyki.

 

Dochodzimy więc do wniosku, że gdyby "zresetować" wszechświat, pozostawiając układ startowy bez zmian, całość jego historii potoczyłaby się identycznie. Nie byłoby miejsca dla żadnego Kowalskiego, który postanowiłby zjeść kanapkę z dżemem truskawkowym zamiast śliwkowego, żeby tak dla jaj zmienić bieg historii.

 

Mam nadzieję, Harv, że potraktowałem twoje 'wyzwanie' wystarczająco poważnie, oraz że wywód mój był dostatecznie wyczerpujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oj no zesz kurcze, biblia zostala odkopana w czesciach, recznie pisana, po hebrajsku i po grecku, te jezyki rowniez zostaly opisane jako strozytne, tak i wiedz czesc naukowcow, itepe, potwierdzilo prawdziwosc Biblii, jest tylko 1 malutki problemik, Biblia =/= Nauka :(

I w ten sposób zauwarzamy iz... nie dojdziemy nigdzie w tym temacie :( ale go lubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle takie coś jak koniec świata będzie np. przez uderzenie meteorytu w Ziemię, wypalenie się Słońca (kilka mld lat) itepe.

 

Od kiedy sie słońce pali ;p ?

 

jest tylko 1 malutki problemik, Biblia =/= Nauka :(

 

Otóż i tak i nie

 

Zgodnie z teorią energii punktu zerowego - w całkowitej próżni znajduje sie energia. Z równania E=mc^2 wynika że materia jest energią.

 

I teraz można dojść do paradoksu - Materia i próżnia nie różnią się w zasadzie niczym ;p

 

Zatem, możliwym wytłumaczeniem jest to iż wszystko jest tak naprawdę myślą, sceną odbywającą sie w wyobraźni ;p

 

A powyższe twierdzenie nie jest sprzeczne i z nauką i z religią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauwaz, w Biblii wyraznie pisze ze jestesmy jedyna planeta na ktorej jest zycie, a nauka mowi ze gdzies tam zyja ufoludki :D

Z tego co zrozumialem, z tego co napisalems, zyjemy w wyobrazni Boga, a on sobie wyobraza co my bedziemy robic :) a to nie jest prawda

 

Jest mnostwo rzeczy ktore potwierdzaja Biblie, nawet sama ona to potwierdza, ale ne w stylu "jestem prawdziwa", nie tak.

W Bibli byly wzmianki o 1 i 2 wojnie swiatowej, lecz nie w stylu "w 1914 wybuchnie 1 wojna swiatowa", lecz takim prawie ze kodem, teraz nie chce mi sie cytowac, ale macie przyklad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mnostwo rzeczy ktore potwierdzaja Biblie, nawet sama ona to potwierdza, ale ne w stylu "jestem prawdziwa", nie tak.

W Bibli byly wzmianki o 1 i 2 wojnie swiatowej, lecz nie w stylu "w 1914 wybuchnie 1 wojna swiatowa", lecz takim prawie ze kodem, teraz nie chce mi sie cytowac, ale macie przyklad

Szkoda tylko, że te wszystkie wzmianki sprawdzają się po fakcie, po uprzednim naciągnięciu ich treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumialem, z tego co napisalems, zyjemy w wyobrazni Boga, a on sobie wyobraza co my bedziemy robic :) a to nie jest prawda

 

Możesz to tak interpretować, niemniej chodziło mi o same przekazanie tego iż jesteśmy czystą myślą, bez żadnych dodatków w stylu "jesteśmy myślami boga" itp. PROSZĘ NIE PRZEKRĘCAĆ MOICH SŁÓW OR GTFO ;p

 

W Bibli byly wzmianki o 1 i 2 wojnie swiatowej, lecz nie w stylu "w 1914 wybuchnie 1 wojna swiatowa", lecz takim prawie ze kodem, teraz nie chce mi sie cytowac, ale macie przyklad

 

Też se moge napisać: "Będą dwie ######ste wojny w przyszłości" - Bez podania daty to jest gówno warte gdyż wtedy KTOKOLWIEK by napisał że kiedyś bedzie wojna bedzie miał racje - kiedyś bedzie ;p

 

Ale zauwaz, w Biblii wyraznie pisze ze jestesmy jedyna planeta na ktorej jest zycie, a nauka mowi ze gdzies tam zyja ufoludki

 

Zacytuj or gtfo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie za sto punktów: dlaczego uważacie Biblię za najświętszą prawdę? No i co jest prawdziwszą najświętszą prawdą - Stary, czy Nowy testament? Z tego, co pamiętam, to starotestamentowy Bóg jest gniewny i zły, miażdżący grzeszników bezlitośnie. Z drugiej strony nowotestanentowy Bóg jest bardziej przyjazny i poczciwy niż Troskliwe Misie. Czy Bóg stwierdził po drodze, że źle czynił i postanowił od tej pory być grzeczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woock, skoro tak twierdzisz, to powiedz, kto nami kieruje / kto ustalił co się ma wydarzyć? Jeżeli odpowiesz mi na to pytanie, przyznam Ci rację.

Mam dwie hipotezy:

1. Nie da się tego objaśnić słowami, zresztą jest to w szczątkach i jest zgodne z teorią drugą

2. Cały absolut jest rozwijającym sie fraktalem - zauważ iż żeby stwierdzić czy dany syf jest fraktalem trzeba spojrzeć nie na mały fragment a z góry na jego dużą część ;p

 

Oczywiście zawszę mogę sie mylić, są to tylko moje domysły.

 

Harv - religia która jest zamknięta na nowe idee i fakty jest poprostu religią prymitywną gdyż nie chce się rozwijać ;p

 

btw: zamknijcie temat, nie ma sensu dyskutowac o sęsie istnienia, stworzeniu świata itp. na gmclanie - są miejsca przeznaczone do tego, ale nie jest nim gmclan ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

globi - potrafisz błysnąć inteligencją ;o

 

btw.

Piszemy biblię?

napiszemy o kilku wojnach (BEZ DAT!) wymyślimy chorego psychicznie człowieka który będzie gadał o jakimś bogu,duszkach,dobru i złu , ew. zuu.

Wydrukujemy to,zakopiemy a za 2000 lat będziemy kimś ! :o

a no ta,w 2012 koniec świata :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woock, skoro tak twierdzisz, to powiedz, kto nami kieruje / kto ustalił co się ma wydarzyć? Jeżeli odpowiesz mi na to pytanie, przyznam Ci rację.

Taką roszadę zrobię, że odpowiem ci dwoma pytaniami:

 

Dlaczego zakładasz, że ktoś nami kieruje?

Dlaczego zakładasz, że kiedykolwiek, gdziekolwiek padło ustalenie, co ma się wydarzyć?

 

I jeszcze jedno pytanie gratis:

 

Co to ma wspólnego z krytyką Biblii? Nie powiedziałem przecież, że nie ma żadnych bogów czy stwórcy w innej postaci. Krytykuję jedynie ślepą wiarę w arbitralnie dobrany zestaw starożytnych ksiąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zydzi po prostu wynalezli maszyne czasu

W starym testamecie, pieknie pisze ze Bóg jest zawsze i zzawsze bedzie taki sam... Miazdzyl wrogow, ale tylko po to aby jego lud przezyl, a gdy on grzeszyl (ten lud, czyli Izrael), Bóg im wybaczal gdy okazali skruche

W biblii nie pisze nic o tym doslownie, trzeba tylko to odpowiednio przeczytac, szukam dla was :D dawno tak do mojej ksiazeczki sie nie przykleilem

 

http://www.watchtower.org/p/biblia/index.htm

Macie tutaj biblie, a ci co chca nech wrzuca objawienia 21 4, moj ulubiony kawalek :D

PS

Lubie biblie w przekladzie owego swiata, bo wystepuje tam imie Boga czesciej niz w tysiaclecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Biblia nie mówi, że Bóg kocha wszystkich ludzi? Nawet jeśli nie, to czy nie jest nadzwyczaj okrutnym stworzyć tyle ludów, żeby potem jeden umiłować, a resztę miażdżyć? A podobno Bóg jest nieskończony w swej dobroci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że mają inny kalendarz?

No właśnie, jakby to powiedział PoxiPol "Załapałeś punchline". Majowie też mają inny kalendarz. TEMAT MOŻNA JUŻ ZAMKNĄĆ, MAMY MORAŁ!

 

Czy Biblia nie mówi, że Bóg kocha wszystkich ludzi? Nawet jeśli nie, to czy nie jest nadzwyczaj okrutnym stworzyć tyle ludów, żeby potem jeden umiłować, a resztę miażdżyć? A podobno Bóg jest nieskończony w swej dobroci?

Yup, problem w tym, że ludzie zaczęli źle interpretować Biblię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Biblia nie mówi, że Bóg kocha wszystkich ludzi? Nawet jeśli nie, to czy nie jest nadzwyczaj okrutnym stworzyć tyle ludów, żeby potem jeden umiłować, a resztę miażdżyć? A podobno Bóg jest nieskończony w swej dobroci?

 

 

Pójdźmy dalej - skoro bóg jest tak cholernie dobry, niech machnie ręką (o ile takową posiada) i powie - "niech ludzie żyją w utopii ! "

 

Cały problem polega na tym że biblia jest księgą nie ludów europejskich a ludu izraelskiego - i występuje tutaj zjawisko "My jesteśmy pr0 i wogle, a oni nie, więc tylko nas bóg kocha, a ich podpali i zgwałci przy użyciu smoły i czosnku" (obraziłem kogoś wyznania - dać znać - zmienie posta i bede pościć przez 1 (słownie JEDEN) dzień)

Wiarę chrześcijańską można przyrównać wiarygodnością do wierzeń starożytnych greków, i jedno i drugie opiera sie na mitach - chrześcijaństwo na mitach ludu izraelskiego, a wierzenia greckie jak sama nazwa wskazuje na mitach greckich. Zatem nie cofajmy sie w rozwoju do starożytności ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, tutaj oddaje swoja role wolna wola, pog stworzyl Adama I Ewe, ale przed nimi stworzyl Grupy aniolow, ktorzy rowniez mieli wolna wole, i dlatego czesc z nich sie odwrocila od niego, chcieli miec moc dla siebie, czyli Demony to tak naprawde zli zniolowie :D, ok moving on, Szatan, Najpotezniejszy z Demonow, w postaci weza, znosl Ewe na zla droge, i skusil ja aby zjadla owoc z zakazanego drzewa, jak komus sie chce niech poczyta Rodzaju 3... I to byl pierwszygrzech na Ziemi. Potem w ludziach, przez to ze stali sie niedoskonali, rozkwitla nienawisc, co mozemy sie dowiedziec z przykladu Kaina i Abla, i te wszystkie grzechy rozniosly sie po ziemi. Bóg nie powoduje smierci i okrucienstwa na ziemii, i dlatego nienawidze nagrobkow mowiacych "Bóg tak chcial", jest to nieprawda, Bóg tylko i wylacznie do tego wszystkiego dopuszcza. To czlowiek ktory uzyl swojego daru danego przez Boga w zly sposob, i uczynil grzech, moge to zilustrowac przykladem zlej foremki do babek z piasku, Adam byl ta foremka, i sie wgniotl, popelniajac grzech, a teraz my wszyscy mamy to "wgniecenie", czyli grzesznosc, i sklon do zlych celow

E- Nie Globi, przyznam, Izrael za bardzo opieral sie o Boga, a zauwaz, ile przepowiedzen w Biblii tak naprawde stalo sie prawda? ile jeszcze sie stanie? To ze wiekszosc przepowiedni w Biblii spotkalo sie z prawda, wedlg mnie odpowiada na to ze Biblia jest prawdziwa, a rod Izraelski nie jest mitem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, tutaj oddaje swoja role wolna wola, pog stworzyl Adama I Ewe, ale przed nimi stworzyl Grupy aniolow, ktorzy rowniez mieli wolna wole, i dlatego czesc z nich sie odwrocila od niego, chcieli miec moc dla siebie, czyli Demony to tak naprawde zli zniolowie :D, ok moving on, Szatan, Najpotezniejszy z Demonow, w postaci weza, znosl Ewe na zla droge, i skusil ja aby zjadla owoc z zakazanego drzewa, jak komus sie chce niech poczyta Rodzaju 3... I to byl pierwszygrzech na Ziemi. Potem w ludziach, przez to ze stali sie niedoskonali, rozkwitla nienawisc, co mozemy sie dowiedziec z przykladu Kaina i Abla, i te wszystkie grzechy rozniosly sie po ziemi. Bóg nie powoduje smierci i okrucienstwa na ziemii, i dlatego nienawidze nagrobkow mowiacych "Bóg tak chcial", jest to nieprawda, Bóg tylko i wylacznie do tego wszystkiego dopuszcza. To czlowiek ktory uzyl swojego daru danego przez Boga w zly sposob, i uczynil grzech, moge to zilustrowac przykladem zlej foremki do babek z piasku, Adam byl ta foremka, i sie wgniotl, popelniajac grzech, a teraz my wszyscy mamy to "wgniecenie", czyli grzesznosc, i sklon do zlych celow

 

W takim wypadku - przypuśćmy że ojciec jakiegośtamjegomościa był seryjnym gwałcicielem, mordercą i przemycał papierosy (;p) - ludzie sie wkurzyli, i go ukamienowali kością brukową za lasem. Syn urodził mu sie jak ojciec był już martwy. Takim tokiem myślenia ten jegomość też powinien być gnojony bo był synem grzesznika - mimo że nawet nie był niczego winny nikomu gdyż wiedział jak skończył jego ojciec ;p.

 

Jest to sprawiedliwe ? NIE ;p Ale bogu wolno ;p

 

E- Nie Globi, przyznam, Izrael za bardzo opieral sie o Boga, a zauwaz, ile przepowiedzen w Biblii tak naprawde stalo sie prawda? ile jeszcze sie stanie? To ze wiekszosc przepowiedni w Biblii spotkalo sie z prawda, wedlg mnie odpowiada na to ze Biblia jest prawdziwa, a rod Izraelski nie jest mitem

 

(stary ciężko cie zrozumieć)

 

Takie przepowiednie możesz sobie wąchać. Jak napisze "Będzie kiedyś wojna" - przepowiedziałem przyszłość - wojna kiedyś bedzie - daty nie podałem toteż nikt kurde nie stwierdzi czy mam niesamowite zdolności jasnowidzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E- Nie Globi, przyznam, Izrael za bardzo opieral sie o Boga, a zauwaz, ile przepowiedzen w Biblii tak naprawde stalo sie prawda? ile jeszcze sie stanie? To ze wiekszosc przepowiedni w Biblii spotkalo sie z prawda, wedlg mnie odpowiada na to ze Biblia jest prawdziwa, a rod Izraelski nie jest mitem

Poprzyj te twierdzenia w końcu faktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak nie jest, czy ja cos takiego powiedzialem? Nie jestesmy "gnojeni" przez Boga tylko dlatego ze nasz prapraprapraprparparpaprapr... dziadek(bez k) popelnil grzech, przeciez mamy szanse zyc w raju (z tego co przeczytalem) i to raju na ziemi!

A tutaj cos o tym ze Bóg mysli o nas

29 Czy nie sprzedaje się dwóch wróbli za monetę małej wartości? A przecież ani jeden z nich nie spadnie na ziemię bez wiedzy waszego Ojca. 30 Nawet wasze włosy na głowie wszystkie są policzone. 31 Dlatego nie bójcie się: Jesteście warci więcej niż wiele wróbli.

E- Jakby to bylo tak latwo potwierdzic... ale wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem myślenia? Czy śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu była sprawiedliwa? NIE, przecież nic nie zrobił. Ale Bogu wolno.

Czy jest sprawiedliwe, że Bóg dał człowiekowi rajski ogród i zakazał mu jeść tylko z jednego drzewka, a człowiek i tak złamał ten zakaz? NIE.

Przypowieść o Adamie i Ewie jest przecież tylko symboliką, a nie faktycznym wydarzeniem. Ma nam wytłumaczyć, że nie powinniśmy być pyszni ani próbować zrównać się z Bogiem. Zresztą z grzechu pierworodnego zostajemy obmyci podczas chrztu.

EDIT:

btw.

Piszemy biblię?

napiszemy o kilku wojnach (BEZ DAT!) wymyślimy chorego psychicznie człowieka który będzie gadał o jakimś bogu,duszkach,dobru i złu , ew. zuu.

Wydrukujemy to,zakopiemy a za 2000 lat będziemy kimś ! ohmy.gif

a no ta,w 2012 koniec świata :<

Nie spodziewałem się takiej wypowiedzi po tobie. Liczyłem na jakieś mądre argumenty, a zobaczyłem tylko to że obrażasz moją religię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak nie jest, czy ja cos takiego powiedzialem?

 

Tak przynajmniej można było zinterpretować twoje słowa:

 

"Adam byl ta foremka, i sie wgniotl, popelniajac grzech, a teraz my wszyscy mamy to "wgniecenie", czyli grzesznosc, i sklon do zlych celow"

 

Jak już wyżej napisałem wcale nie musi być tak że człowiek który ma "złych" (pisze w cudzysłowie - mam tak popierdzielony swiatopogląd że nie uznaje dobra i zła, ale kogo to obchodzi) rodziców schodzi na "złą" drogę. Skoro bóg nas kocha - niech zrobi utopie machnięciem ręki i wróci nas do edenu - raz że potwierdzi swoje istnienie i swoją boskośc, dwa, że widok szczęśliwych istot jest chyba przyjemniejszy niż ciągłe patrzenie na rzeź z powodu głodu w afryce ;p

 

Dobra, wali mnie już to - przestaje pisać bo wzrasta już poziom głupoty we mnie

 

edit:

 

Jak chcecie se czytać biblie, czytajcie se, ale interpretujcie po swojemu, a nie kuźwa używacie cudzych interpretacjii bo tak łatwiej - osobiste doświadczenia są o wiele głębsze niż doświadczenia obcej osoby. Jak chcecie interpretować biblie wasza sprawa, ale jak ujawnicie swoją interpretacje - zaraz doczepi sie taki troll jak globi i zacznie pieprzyć coś o płonących ławkach polanych uprzednio płynem do chłodnic borygo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...