Skocz do zawartości

Zablokowane Windows 98SE hasla


Choosen

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z haslami dla uzytkownikow w Windowsie 98SE. Utworzylem nowego uzytkownika i wpisalem haslo. Skonfigurowalem mu odpowiednie ustawienia i chcialbym zeby tylko on mial do nich dostep. Po uruchomieniu komputera prawidlowo pojawia sie okno w ktorym nalezy wpisac login i haslo. Kazdy jednak wie... ze wcisniecie escape spowoduje ze zalogujemy się anonimowo. To juz nie jest problem gdyz anonimowego uzytkownika ( ktory standardowo ma prawa administratora :P ) skonfigurowalem tak, ze juz nie stanowi to problemu. Problem pojawia się natomiast gdy zamiast escape wcisniemy klawisz enter a dopiero potem escape... spowoduje to zalogowanie sie na konto uzytkownika BEZ podania wymaganego hasla.

 

Jako ze projektanci Windows98SE nie znali pojęcia zabezpieczenie pozostaje mi jedynie sciagnac jakis program ktory blokuje calkowicie dostep do zasobów komputeraz bez podania hasla. Czy zna ktos taki program ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to sposób- wystarczy odpowiedni wpis w rejestrze. Tylko teraz mi się zapomniało :huh: to było coś w stylu MustbeVeryfied=1 tylko gdzie? Hmmm zaraz poszukam. Szukam, szukam, szukam..... mam!! :thumbsup: Ctrl+c -Ctrl+v ze strony http://windows.home.pl/box/wot_03.htm:

CYTAT:::

Gdy raz ustawisz hasło Windows 9x, okno dialogowe logowania nie będzie chciało zniknąć. Jeśli nie potrzebujesz takiego nadzoru, usuń to okno dialogowe, ustawiając od nowa hasło. W Panelu Sterowania kliknij Hasła i Zmień hasło Windows. Wpisz stare hasło, a jako nowe hasło wciśnij po prostu Enter. Potwierdź hasło wciskając ponownie Enter i kliknij OK.

 

Z drugiej strony może się wydawać, że hasło logowania nie jest to żadnym zabezpieczeniem, gdyż domyślnie wystarczy ominąć to okienko wciskając klawisz ESC.

 

Jednak poniższa sztuczka zwiększy bezpieczeństwo dostępu. Skopiuj poniższy tekst do notatnika, następnie zapisz z rozszerzeniem *.reg (np. jako validate.reg) i kliknij plik, aby wprowadzić dane do Rejestru:

 

REGEDIT4

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Network\Logon]

"MustBeValidated"=dword:00000001

Lub wykonaj to "ręcznie": uruchom Regedit.exe i przejdź do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE | Network | Logon, utwórz nową wartość DWORD i nadaj jej nazwę MustBeValidated. Kliknij ją dwukrotnie i jako Dane wartości wpisz 1.

 

Po wykonaniu tego polecenia nikt nie wejdzie do Windows 9x bez hasła (podobnie jak to jest w Windows NT/2000)!

Wygodne, dodatkowe zabezpieczanie profili użytkownika umożliwia też darmowy program Edytor Uprawnień. Opis i program znajduje się na tej stronie -> http://windows.home.pl/alchemia/rejestr4.htm#edytor

KONIEC CYTATU::::

 

Mam nadzieję, że to pomoże - jak nie to może znajdzie się inny sposób.

 

Poczytaj sobie jeszcze to: http://windows.home.pl/alchemia/rejestr5.htm

Miłej lektury!

Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac ze to rozwiązanie rodzi troche komplikacji, a wynikają one z mojej uprzedniej konfiguracji <_< Zalożylem ze nie da sie zablokowac permanentnie dostepu i .... ehh nie wazne. To moja wina. Ja popsulem to i ja naprawie :thumbsup:

 

Wielkie dzieki za informację i pomoc.

P.S. dobrze ze wrociles ;)

 

____________________________________________________________________

 

No dobra... tylko ze takie rozwiązanie latwo obejsc. Wystarczy w trybie awaryjnym ( bez logowania wpuszcza nas do systemu jako uzytkownik anonimowy ) zmienic wartosc rejestru po czym zrestartowac komputer :(

Z drugiej strony to dobrze, bo po wpisaniu 1 nie moglem sie zalogowac na wlasne konto gdyz logowanie wymagalo podania odpowiedniej domeny, ktorej ja nie posiadam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze takie rozwiązanie latwo obejsc

Tak, wiem o tym ale zawsze zakładałem, że użytkownik przed którym zablokuję w ten sposób dostęp nie bedzie znał tego sposobu. Oczywiście to założenie może być błędne ale zawsze to jakaś tam ochrona.

Jeśli potrzebujesz 100% ochrony to poszukam programiku, który nawet z wykorzystaniem tej metody (tryb awaryjny) dalej blokuje dostęp na hasło ale to już dla każdego użytkownika, więc nie wiem czy się przyda.

 

dobrze ze wrociles

Nigdzie nie odchodziłem. :blink: Cały czas jestem z Wami! Tylko troszkę mało się udzielam na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mowią użytkownik który nie zna się na włamywaniu ma 50% wiecej szans na przypadkowe odkrycie tylnego wejscia niż wykwalifikowany hacker ;) Z tego wlasnie powodu wolalbym nie zostawiac takiej mozliwosci. Nie mając jednak innego wyjscia zdecydowalem się podjąć to ryzyko. Nie szukaj programu z haslem, nie bedzie juz potrzebny.

 

Jeszcze raz dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...