Skocz do zawartości

Zablokowane Nie da się odpalić systemu


Marmot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję pomocy z Windows XP (SP3), najlepiej najszybciej jak się da. Mam następujący problem z systemem: jak wybiorę odpalanie go, to się normalnie pokazuje okienko ładowania Windowsa przy czym nagle wyskakuje blue screen, którego treści nienadążam przeczytać, bo zaraz się restartuje komputer. Dzieje się tak przy normalnych uruchamianiu i przy ostatniej dobrej konfiguracji. W trybie awaryjnym bluescreen się nie pojawia, ale również po załadowaniu się, system się resetuje. Stąd też mam pytania:

1. Czy jest jakiś program, jakaś płyta ratunkowa, cokolwiek, co sprawdziłoby poprawność plików systemowych Windowsa i ew. zdiagnozowało przyczynę jego nieodpalania się?

2. Czy jest jakieś rozwiązanie wykluczając reinstalację systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję pomocy z Windows XP (SP3), najlepiej najszybciej jak się da. Mam następujący problem z systemem: jak wybiorę odpalanie go, to się normalnie pokazuje okienko ładowania Windowsa przy czym nagle wyskakuje blue screen, którego treści nienadążam przeczytać, bo zaraz się restartuje komputer. Dzieje się tak przy normalnych uruchamianiu i przy ostatniej dobrej konfiguracji. W trybie awaryjnym bluescreen się nie pojawia, ale również po załadowaniu się, system się resetuje. Stąd też mam pytania:

1. Czy jest jakiś program, jakaś płyta ratunkowa, cokolwiek, co sprawdziłoby poprawność plików systemowych Windowsa i ew. zdiagnozowało przyczynę jego nieodpalania się?

2. Czy jest jakieś rozwiązanie wykluczając reinstalację systemu?

Pieter :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję pomocy z Windows XP (SP3), najlepiej najszybciej jak się da. Mam następujący problem z systemem: jak wybiorę odpalanie go, to się normalnie pokazuje okienko ładowania Windowsa przy czym nagle wyskakuje blue screen, którego treści nienadążam przeczytać, bo zaraz się restartuje komputer. Dzieje się tak przy normalnych uruchamianiu i przy ostatniej dobrej konfiguracji. W trybie awaryjnym bluescreen się nie pojawia, ale również po załadowaniu się, system się resetuje. Stąd też mam pytania:

1. Czy jest jakiś program, jakaś płyta ratunkowa, cokolwiek, co sprawdziłoby poprawność plików systemowych Windowsa i ew. zdiagnozowało przyczynę jego nieodpalania się?

2. Czy jest jakieś rozwiązanie wykluczając reinstalację systemu?

 

Niestety, jak oba tryby padły to tylko reinstalka systemu pomoże :(

 

Jakby co, to zawsze możesz se pogrzebać w Konsoli odzyskiwania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer raczej jest sprawny, bo piszę właśnie z drugiego systemu tutaj zainstalowanego, a Visty mój komp nie wyciągnie. Zaraz spróbuję zrobić to co pisał Snake (aczkolwiek nic tam takiego nie widziałem przy tym), a jak coś to zrobię reinstalację Windowsa bez formatowania. Tylko nie zamykajmy jeszcze tematu, bo zaraz napiszę, rezultaty kolejnych prób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, o to błąd:

dscf5812hy5.jpg

Jeszcze dodam, że z tydzień temu również miałem błąd rejestru przy odpalaniu systemu, ale udało się po iluś próbach włączyć system i działał bez zarzutu.

 

 

btw. sry za doubleposta, machnąłem się i nie wcisnąłem edytuj ;x

 

EDIT: Dałoby się jakoś ten błąd rozwiązać BEZ reinstalacji systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Checkdisk nic nie dał. Pojutrze albo w niedzielę spróbuję przywrócić system w jakiś sposób ze starszej kopii (gdyby się go dało odpalić, to by było to dla mnie banalne, ale bez odpalania to nie mam pojęcia jak to zrobić, Linux pod względem naprawiania jest dużo bardziej przejrzysty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którzy pisali "tylko reinstall ci pomoże", właśnie mówię, że jest on całkowicie zbędny. Wystarczy Konsola Odzyskiwania Systemu i znajomość podstawowych poleceń DOSa. No i trzeba wiedzieć o tym, że w Windows\Repair mamy kopię rejestru, dzięki której możemy odpalić tryb awayjny, a z jego poziomu wrzucić z System Volume Information jedną z kopii rejestru. Po szczegóły zapraszam tutaj: http://support.microsoft.com/kb/307545/pl

Napisałem tego posta w zasadzie tylko po to, że jak ktoś by miał taki problem, to żeby wiedział, gdzie szukać rozwiązania :) . Temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...