Skocz do zawartości
Sasuke Uchiha

Gra w Przeglądarce

Rekomendowane odpowiedzi

No to naucz się PHP, HTML'a i wio do pisania :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Albo na programie Visual Studio 2005

Ale to i tak nie zwalnia cię z nauki języka HTML

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem tak: koniecznie musisz umieć HTML i PHP. Nawet gdybyś znalazł gotowy silnik, to musisz grzebać w kodzie, żeby zrobić, tak jak ty chcesz. Wielka droga przed tobą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Powiem tak: koniecznie musisz umieć HTML i PHP. Nawet gdybyś znalazł gotowy silnik, to musisz grzebać w kodzie, żeby zrobić, tak jak ty chcesz. Wielka droga przed tobą.

Dlaczego PHP? Można taką grę napisać też w innych językach, jak C++ czy C# :) Nic nie stoi na przeszkodzie, kwestia ustawień serwera. Np. skrypt sprawdzający status online serwerów Almory był bodaj w .NET napisany. Co do nauki HTML - to na co dzień używa się głównie DIV, IMG, A i BR, więc nie wiem co tutaj do nauki jest. Jeżeli już, to bym wskazał opanowanie w miarę PHP + JavaScript + Asynchroniczne modele przesyłania danych czyli AJAX - to co tygrysy lubią najbardziej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A po kiego grzyba AJAX? Można zrobić bez AJAXA (chat nie jest potrzebny xP)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No jak tobie się AJAX z czatem kojarzy, to miłej pracy :) AJAXa można użyć po to, aby nie przeładowywać strony z byle gównianego powodu i żeby dane się aktualizowały na bieżąco, a nie jak łaskawie odświeżysz stronę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to nie potrzebne :P A chat to był tylko przykład, który bez AJAXa wyjdzie biedny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nieprawda, widziałem fajne czaty w Javie czy Flashu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Następny zapaleniec, który zauważył jakąś grę viawww i chce zrobić własną. Za dużo roboty jak na jedną osobę, która nawet nie ma o tym pojęcia. Nie chciałbym cię zniechęcać, ale jestem pewien, że od razu to ci to nie wyjdzie. Ale możesz nauczyć się PHP i JS, napisać kilka prostych skryptów, później zrobić jakiś CMS czy coś i możesz popróbować. Sam pierwsze, co chciałem napisać w PHP to viawww. Oczywiście nie wyszło :P

No i gnysku, zawsze jest też lepiej napisać stronę internetową zgodną z dzisiejszymi standardami ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ściągnij sobie silnik vallheru, przejrzyj kod i zobacz czy coś w nim rozumiesz i czy jesteś w stanie coś w nim edytować.

Jeżeli nie - to długa przed tobą droga. Jak już pisali wyżej - php i html to podstawa.

Od razu takiej gry nie napiszesz...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Następny zapaleniec, który zauważył jakąś grę viawww i chce zrobić własną. Za dużo roboty jak na jedną osobę, która nawet nie ma o tym pojęcia. Nie chciałbym cię zniechęcać, ale jestem pewien, że od razu to ci to nie wyjdzie. Ale możesz nauczyć się PHP i JS, napisać kilka prostych skryptów, później zrobić jakiś CMS czy coś i możesz popróbować. Sam pierwsze, co chciałem napisać w PHP to viawww. Oczywiście nie wyszło :P

No i gnysku, zawsze jest też lepiej napisać stronę internetową zgodną z dzisiejszymi standardami ;)

A jaki dziś mamy standard? 3 przeglądarki, z których każda działa inaczej, ba nawet sam Firefox 2 i 3 nieco inaczej działają, a do tego jeszcze wersja Linuxowska nie zawsze wyświetla stronę tak jak ta Windowsowa. To jest standard - robienie strony tak, że potem i tak dla 10 wersji przeglądarek musisz ją poprawiać. Już nie wspomnę o IE6 bo mnie krew jasna zaleje pioruny ogniste siarczyste i takie tam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta