Skocz do zawartości

Gra w Przeglądarce


Sasuke Uchiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy
Powiem tak: koniecznie musisz umieć HTML i PHP. Nawet gdybyś znalazł gotowy silnik, to musisz grzebać w kodzie, żeby zrobić, tak jak ty chcesz. Wielka droga przed tobą.

 

Dlaczego PHP? Można taką grę napisać też w innych językach, jak C++ czy C# :) Nic nie stoi na przeszkodzie, kwestia ustawień serwera. Np. skrypt sprawdzający status online serwerów Almory był bodaj w .NET napisany. Co do nauki HTML - to na co dzień używa się głównie DIV, IMG, A i BR, więc nie wiem co tutaj do nauki jest. Jeżeli już, to bym wskazał opanowanie w miarę PHP + JavaScript + Asynchroniczne modele przesyłania danych czyli AJAX - to co tygrysy lubią najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

No jak tobie się AJAX z czatem kojarzy, to miłej pracy :) AJAXa można użyć po to, aby nie przeładowywać strony z byle gównianego powodu i żeby dane się aktualizowały na bieżąco, a nie jak łaskawie odświeżysz stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny zapaleniec, który zauważył jakąś grę viawww i chce zrobić własną. Za dużo roboty jak na jedną osobę, która nawet nie ma o tym pojęcia. Nie chciałbym cię zniechęcać, ale jestem pewien, że od razu to ci to nie wyjdzie. Ale możesz nauczyć się PHP i JS, napisać kilka prostych skryptów, później zrobić jakiś CMS czy coś i możesz popróbować. Sam pierwsze, co chciałem napisać w PHP to viawww. Oczywiście nie wyszło :P

No i gnysku, zawsze jest też lepiej napisać stronę internetową zgodną z dzisiejszymi standardami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Następny zapaleniec, który zauważył jakąś grę viawww i chce zrobić własną. Za dużo roboty jak na jedną osobę, która nawet nie ma o tym pojęcia. Nie chciałbym cię zniechęcać, ale jestem pewien, że od razu to ci to nie wyjdzie. Ale możesz nauczyć się PHP i JS, napisać kilka prostych skryptów, później zrobić jakiś CMS czy coś i możesz popróbować. Sam pierwsze, co chciałem napisać w PHP to viawww. Oczywiście nie wyszło :P

No i gnysku, zawsze jest też lepiej napisać stronę internetową zgodną z dzisiejszymi standardami ;)

 

A jaki dziś mamy standard? 3 przeglądarki, z których każda działa inaczej, ba nawet sam Firefox 2 i 3 nieco inaczej działają, a do tego jeszcze wersja Linuxowska nie zawsze wyświetla stronę tak jak ta Windowsowa. To jest standard - robienie strony tak, że potem i tak dla 10 wersji przeglądarek musisz ją poprawiać. Już nie wspomnę o IE6 bo mnie krew jasna zaleje pioruny ogniste siarczyste i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...