Skocz do zawartości

Jaki język www?


Cobra

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
  • Filar Społeczności

No rzeczywiście. Za dużego wyboru nie ma. Są tylko HTML, XHTML i XML, które bazują na tej samej semantyce (a właściwie XHTML to tagi HTML'a w XML'u). Można jeszcze zrobić główną część strony we flashu lub javie, ale nie polecam. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anyway html i wszystko z rodziny xml to nie sa jezyki (nie maja funkcji, etc), tylko format tekstu :-) (hyper text meta language - html). z jezykow programowania stron, polecam php - jest przenosne na wiele platform i o wiele szybsze niz m$ asp, a na dodatek swietnie wspolpracuje z najlepsza baza z rodziny sql - mysql (dlaczego najlepsza, nie chce mi sie tlumaczyc ;])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

RoR to raczej taka sezonowa ciekawostka (mimo, że bardzo fajna :D). Wcześniej mania Pythona, teraz Ruby. Kto wie co będzie jutro? Poza tym kto Ci każe pisać w Ruby? To tego typu klonów już nie ma pod innymi językami? ;) Wiem, że pod Python'a jest Django. Pod inne to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda,że XHTML nie jest obsługiwany przez ie ,czyli szkoda :(

Czemu nikt nie lubi tutaj flash ?Dzisiaj trudno ominąć strone bez użycia apletów z flasha.

javascirpt jest ciekawy,ale mi sie niechce go uczyć :]

PHP , to bogate narzędzie, a z połączeniem z mysql to jest power na maxa :D

edit:

A czy ja mówię, że FP robi w czymś innym?

W FP praktycznie można zrobić stronę nie zaglądając do kodu. Robisz stronę podobnie jak w chociażby Wordzie, a FP ciągle generuje na podstawie tego kod HTML.

co ty kur... ?! może pisze sie lepiej ,ale strona waży nawet 50 RAZY więcej niż pisana na czysto w html :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
ee? php jest szybsze niz asp.net, przynajmniej pod linuxem :) a postrecostam sql jest malo uniwersalne i ma gagi ;<
lol

 

 

 

 

 

 

Lubisz takie odpowiedzi? :D Ale nie będę taki i już Cię naprostuję, bo dupa tam się znasz na tych sprawach.

1) Szybkość:

http://shootout.alioth.debian.org/gp4sandb...&lang2=java

http://shootout.alioth.debian.org/gp4sandb...mp;lang2=csharp

http://shootout.alioth.debian.org/gp4sandb...&lang2=perl

http://shootout.alioth.debian.org/gp4sandb...mp;lang2=python

Rzeczywiście, ście szybki ten PHP, prawda? Żeby choć trochę podgonić powyższe, to musisz stosować dopalacze ala eaccelerator czy apc, ale to i tak za dużo nie da.

 

2) Bazy danych. MySQL nie jest uniwarsalne. Uniwersalność powinna polegać na tym, że dana baza jest najbardziej zgodna z SQL, a MySQL jest bazą najbardziej łamiącą te standardy. Może chodziło o popularność? Poza tym MySQL jest syfne, bo nie darmowe - czytaj darmowe do użytku niekomercyjnego, płatne kosztuje trochę wiecęj niż Oracle. Krótko mówiąc uczysz się na MySQL, a potem gdy chcesz zrobić coś za pieniądze, to płać za MySQL > 1000$. PostgreSQL jest lepsze z prostej przyczyny. Jest jedną z baz najbardziej trzymającą się standardów oraz oferującą znacznie więcej możliwości od np. takiego MySQL'a, komuś zresztą na gmclanie robiłem z tego wykład poprzez GG. Wadą jest to, że jest jednak wolniejsza od MySQL, ale ostatnio tylko trochę:

MySQL - rozwija się by nadrobić braki funkcyjne, jest jednak szybką i popularną bazą.

PostgreSQL - rozwija się by nadrobić braki szybkościowe. I jest całkowicie darmową i lepiej ustandaryzowaną bazą.

A i jeszcze jedna kwestia. Do dużych serwisów z tysiącami użytkowników online na raz - lepiej poradzi sobie oczywiście PostgreSQL, bo jest bardziej skalowane w kwestii obciążenia.

 

Dobra, koniec tego i nie próbuj zaprzeczać, bo się nie znasz. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt nie lubi tutaj flash ?Dzisiaj trudno ominąć strone bez użycia apletów z flasha.

Ekhm, bo widzisz. Flash był początkowo do robienia logosów i animacji, i w takim celu został zaprojektowany, a zrobiono z niego kombajn do robienia całych stron www, które nie dość, że się długo ładują, to wymagają tej durnej wtyczki flash, która nie dość że jest powolna, to jej wgranie oznacza pogodzenie się z milionem wyskakujących pop-underów i innych dziadostw od reklamodawców. Poza tym, Flash to kwestia zapłaty pewnej sumy pieniędzy, żeby móc w nim tworzyć strony. Są co prawda darmowe edytory, ale i tak możliwościami nigdy nie pobiją takiego Flash MX. A to nie jest forum warezowe, więc crackowania nie popieramy :) . A no i jeszcze inny argument mogę dać taki, że najnowsze wersje Flash Adobe robi tylko pod Windows i Mac, o Unix-ach już totalnie ten potentat zapomniał, bo ostatnia wersja na nie to 7, gdy na Win i Mac jest już 9. Poza tym, jak już coś robić w Flash to tylko animacje, ew. proste gierki 2d. Jak już chcesz mieć porządny kombajn do gier na stronie, powinieneś wziąść Shockwave, bo on coś oferuje w przeciwieństwie do Flash (czyt. akcelerację sprzętową dla grafiki, pełne wsparcie directx i opengl). A jak chcesz mieć różne bajery na stronie, to powinieneś się zainteresować DHTML-em. Najważniejszą jego cechą jest to, że nie trzeba wgrywać żadnych pluginów, a efekty są bardzo dobre i wystarczające jak na strony www, a jak i tak znam ciebie Firemark, to nigdy nie wykorzystasz w pełni tego co daje flash, bo po tym jak dałeś tamtą stronkę, którą równie dobrze mogłeś napisać w HTML, to nie wiem po ci flash.

 

EDIT: Poza tym, jak jest mowa o apletach, to mówimy o Java, nie Flash :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Mówiłem o całej stronie we flash ?

2.http://www.enemyterritory.com/ << zrobisz takie coś ,używając tylko html ,css i javascript ?

EDIT:

Rannma,a do PostgreSQL ma takie same zapytania jak mysql ? Wogóle gdzie znajdzie server,gdzie dawają tylko PostgreSQL ?(wiem,że taki jeden był,ale zapomniałem adresu :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Mówiłem o całej stronie we flash ?

Nie, ale też nie mówiłeś o niczym innym tylko ogólnie powiedziałeś o obiekcie flasha który może być stroną/logosem/buttonem.

2.http://www.enemyterritory.com/ << zrobisz takie coś ,używając tylko html ,css i javascript ?

Racja, nie potrafiłbym w html, css i javascript zrobić strony która nie działa pod żadnym innym systemem niż Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Darmowego hosta z postgresql bardzo ciężko znaleźć, raczej chyba za granicą. Zapytania są teoretycznie takie same, bo to SQL. Ale np. w MySQL niektórzy używają `` by oznaczyć tak pola, co jest niezgodne z SQL i to nie ruszy na żadnej innej bazie. Gdzieś w internecie jest strona porównująca mysql, postgresql, mssql, db2, oracle pod względem kompatybilności SQL, ale linka nie pamiętam.

 

Jeśli chodzi o flasha, to nie ma sensu robić całą stronę w nim, bo boty wyszuiwarek ich nie zindeksują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...