Skocz do zawartości

Jaki język www?


Cobra

Rekomendowane odpowiedzi

Wejdź w google i wpisuj : kurs+php, kurs+html ;) Dużo tego w sieci.

 

Oto te z których się uczyłem :

- PHP

- MySQL

- HTML (najgłupszy jaki może być ale można się czegoś dowiedzieć)

- HTML+CSS+XHTML

 

BTW. Cobra, podaj twoje GG albo zagadaj 8732054 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

No cóż do tworzenia stron www przydaje się jedynie HTML lub XHTML, natomiast pozostałe strony natomiast pozostałe ęzyki tworzenie stron wpomagają.

Musisz się nauczyć języka HTML aby wogule robić strony, a p[ozostałych jeżeli chcesz uzyskac dodatkowe efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie na początek HTML. To standard i podstawa. HTML to baardzo prosty i statyczny język - zero deklaracji, zmiennych, stałych, przypisywania itd. Jak zapiszesz, tak się wyświetli. A że jest taki łatwy, to możesz sobie przeczytać kurs i tyle. Książek nie potrzeba. Natomiast, gdybyś chciał już coś (potem) poważniejszego, np. PHP (niedawnio zacząłem się go uczyć) to z kursu z Internetu tego się nie nauczysz. Z książek to tak. A HTMLa to z kursów się nauczysz, chyba, że naprawde chcesz mieć w małym palcu ten język i zrobić to szybko, to zapraszam na www.helion.pl lub do najbliższej księgarni/biblioteki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

HTML i XHTML to praktycznie to samo, tylko, ze XHTML jest okrojona z paru rzeczy wersja HTML'a, wiec lepiej niech sie uczy od razu standardu XHTML. I zadnych innych alternatyw nie ma. Przeciez CSS, PHP itd. to nie sa substyty HTML'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez znajomości HTML bądź XHTML, to żadnej strony nie zrobisz.

 

Co do kursów:

http://kurshtml.boo.pl

http://webdiary.pl

http://web.reporter.pl

^ najlepsze kursy z jakich się uczyłem ^

 

PS. Jak chcesz pisać strony na telefony komórkowe, czyli na WAPa, to wtedy musisz się uczyć WML (wszystkie telefony) lub XHTML Basic (tylko nowsze telefony, ale większe możliwości od WML). Jeżeli będziesz chciał też pisać na komórki, to mam dość fajny kurs WML i konwerter HTML -> WML.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Natomiast, gdybyś chciał już coś (potem) poważniejszego, np. PHP (niedawnio zacząłem się go uczyć) to z kursu z Internetu tego się nie nauczysz. Z książek to tak. A HTMLa to z kursów się nauczysz, chyba, że naprawde chcesz mieć w małym palcu ten język i zrobić to szybko, to zapraszam na www.helion.pl lub do najbliższej księgarni/biblioteki. ;)

Eee, jak "z Internetu tego się nie nauczysz"? Uważam że więcej dowiesz się z internetu :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakim sensie. Może na forum internetowym czegoś się dowiesz, ale dwustronicowy kurs a 400 stronicowa książka... Jak próbowałem się uczyć Object Pascala z kilku kursów to zero. Ale, wystarczyła jedna książka i już duużo lepiej. :P

A HTML to tak, ja się z kursu (całkiem wyczerpującego) nauczyłem.

  Bez znajomości HTML bądź XHTML, to żadnej strony nie zrobisz.

Poprawka: DA się zrobić. Moje pierwsze strony (gdy jeszcze chciałem zobaczyć czym to się je) były robione we Front Page`u. Dopiero potem nauczyłem się HTMLa. :)

Dobra. Najpopularniejszy jest HTML, PHP nie jest chyba jeszcze tak popularny, ale jest coraz chętniej używany. HTML jest także najprostrzy. Bez niego ani rusz. Więc się go ucz. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Czemu wymieniłeś PHP? Takim tokiem myślenia to ja zapodam jeszcze parę innych języków do generowania www jako HTML/XHTML/WML itd.:

 

C, C++, Python, Ruby, ASP, .NET z C# i VB na czele, JAVA w tym JSP i J2EE, cgiLua, Pike, Perl, Common LISP, TCL, SmallTalk i wiele innych języków zdolnych chodzić jako CGI.

 

Do wyboru, do koloru. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka: DA się zrobić. Moje pierwsze strony (gdy jeszcze chciałem zobaczyć czym to się je) były robione we Front Page`u. Dopiero potem nauczyłem się HTMLa. :)

Dobra. Najpopularniejszy jest HTML, PHP nie jest chyba jeszcze tak popularny, ale jest coraz chętniej używany.

 

A myślisz, że w czym frontpage robi? W HTMLu.

I nie da się strony bez (X)HTMLa zrobić, bo nawej jak całą we flashu zrobisz, to ten filmik trzeba otagować i dopiero dać na stronę www, chyba że dasz bezpośredni link do filmu :)

A PHP jest juz zawaliście popularny, a nie wszyscy go używają, bo po prostu nie mają możliwości =]

 

Jeśli chodzi o naukę, to nie ucz się tego czystego starego HTMLa, tylko XHTML'a, jeśli masz zamiar jakieś ciekawe stronki robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...