Skocz do zawartości

Problem z kompatybilnością pod Firefoksem


TeoTN

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem: Napisałem stronę internetową, która świetnie chodzi pod IE, ale pod FF już nie. Konkretnie nie reaguje na linijki typu:

<a onMouseOver='lnx1.background="img/menu_button_enter.png";' onMouseOut='lnx1.background="img/menu_button_leave.png"' href="index.html"><p align="center">Strona główna</p></a>

 

oraz np.

a.innerHTML='<a href="#">link</a>;'

 

użycie document.getElementById('a').innerHTML='<a href="#">link</a>;' także nie pomaga. Jakieś pomysły na rozwiązanie problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<a onMouseOver='lnx1.style.backgroundImage="url(img/menu_button_enter.png)";' onMouseOut='lnx1.style.backgroundImage="url(img/menu_button_leave.png)"' href="index.html"><p align="center">Strona główna</p></a>

I czy wiesz co robi document.getElementById?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

A tego nie da się zrobić CSSem ? :P

 

co do drugiego:

 

<div id="xxx">tresc</div>
xxx.innerHTML='<a href="#">link</a>;'

powinno zamienić treść na link.

mówię powinno, bo ja od tego mam jQuery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL! Może to będzie offtopic, ale koleś, co to ma znaczyć?!

// UWAGA: Nazwy uzytkownikow podajemy _wylacznie_ malymi literami... 
var users=new Array
(
  new Array('admin','3890446'),    /// To powtarzamy dla kazdego uzytkownika.
  new Array('lolek','password2'),
  new Array('bolek','password3')     /// Nalezy pameitac aby w ostatniej pozycji zlikwidowac przecinek...
                             // ^ -o tutaj :)
);

Bez przesady :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! To już mi pomoże. Ale jak zrobic, żeby najeżdżajac/klikając na link 1 zmienić "zawartość" i tło linku 2???

 

coś takiego:

id:hover {
     id2.background-image:url('obrazek1.png');
}

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że masz link 1:

<a href="#">Na bieżąco</a>

i to jest link z menu. Kategoria.

I po kliknięciu zmienia się zawartość (patrz: "Aktualności" w kodzie poniżej :D) z np. "Aktualności" na "Kalendarium" oraz przeznaczenie linku: z "aktualnosci.html" na "kalendarium.html", czyli zmieniają się linki z podmenu:

<a href="aktualności.html">Aktualności</a>

 

Trochę to zagmatwane, ale prościej chyba nie potrafię. W praktyce można zobaczyć jak działa strona http://www.jedynkagim.cba.pl/ <- po kliknięciu np. "na bieżąco" zmieniają się podkategorie na szarym pasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie dziwię się że nie działa jak FF raportuje tyle błędów w JS.

 

Co chcesz zrobić? By po kliknięciu na przycisk w menu zmieniała się zawartość w tym szarym pasku i żeby podświetliło przycisk, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Tylko dobrze by było, żeby ta strona była uniwersalna i to w tej postaci co teraz :D Bo ja mam plugina ze zmianą na żądanie silnika renderującego na tridenta, ale nie każdy to ma i nie każdy potrafiłby coś takiego użyć... Stąd taki fajny komunikacik w przeglądarkach poza IE. Nie wiem tylko jak strona działa pod Operą...

 

Podświetlać się ma po najechaniu na link. A co do reszty to się zgadzam ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... w tym już się gubię ^^ Dzięki za obydwa, muszę powiedzieć, że zazdroszczę Ci umiejętności. Chyba skorzystam z pierwszego, bo ten drugi na prawdę tyć za trudny jak na mnie, a obydwa działają ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci tłumaczę, napisałem sobie 2 funkcje które szukają elementu/ów według ich klasy, czyli czegoś co przypisujesz przy elementach jako "class". No. I teraz używam ich by znaleźć wszystkie elementy z daną klasą w określonych elementach, o podanym id przekazanym przez argumenty funkcji menuSetup. Dalej to nic nowego, w pętli for przypisuję każdemu linkowi jego "dzieciaka" z zawartością w zmiennej menu_content i dodaję zdarzenie onclick tak aby przy kliknięciu pojawiał się element ze zmiennej menu_content.

 

W sumie nie wiem po cholere mi getChildByClass, ale niech już będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...