Skocz do zawartości

Zablokowane JWorms: Demo


Jaklub

JWorms  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kontynuować projekt?

    • YASE
      76
    • Nie, wystarczą oryginalne wormsy
      10
    • Nie, gra ssie
      2
    • Nie, autor mi nie pasuje ;]
      4


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to tak:

- sama gra po ściągnięciu odpaliła sie bez problemu. Teren sie generuje kilka sekund, i troche przycina mi komputer w tym czasie, ale poza tym działa. Raz tylko czekałem kilkanaście sekund i cały czas generowało, chociaż nie wyglądało na to żeby komputer pracował, a że niecierpliwy jestem to zresetowałem gre zamiast poczekać i zobaczyć czy zadziała =P

- również mam wspomniany bug z zielonymi kwadratami na spritach robaków. W większości przypadków kwadraciki pojawiają się podczas ruchu, w jednym został mi na stałe.

robalnz8.jpg

Takie coś mi sie zrobiło po wejściu w portal (były powyżej, ale w momencie robienia screena już wybuchły). Najpierw robal w ogóle zniknął z planszy, a potem pojawił się wewnątrz ziemi.

- portale i miny jakoś sie dziwnie zsuwają

 

I z takich już mniej technicznych spraw:

- jakoś tak nieruchomo na tej planszy - nie wiem, może jakieś ruchome badziewia w tle? (chociaż to potem jak już bugi ponaprawiasz)

- nie mam pojęcia jak to sie nazywa "fachowo", ale w WWP (może w innych częściach też) był taki patent że po szybkim podwójnym wciśnięciu skoku robal wykonywał skok do tyłu, wyższy niż zwykły skok ale za to krótszy. Niemniej przydawało się to do dostawania się na nieco wyżej położone platformy.

 

I to tyle na razie, bo grałem tylko jakieś ~5 minut, potem sprawdze to dokładniej. Tak czy siak - pracuj dalej, bo jak na razie wychodzi świetnie ;3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem i żadnych problemów nie mam. Mapka generuje się natychmiast, nie ma zielonych kwadratów, czarnego wszystkiego. Brakuje wiatru i zróżnicowania broni, oraz możliwości gry z komputerem. Na razie 3/5, nie widzę tu nic takiego super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje wiatru i zróżnicowania broni

Wiatr będzie, zróżnicowanie broni jak na to stadium projektu uważam za całkiem spore (jasne, że będzie więcej).

oraz możliwości gry z komputerem.

Do dema kompa nie dałem. Porusza się głupio, ale potrafi przywalić. ;p

- również mam wspomniany bug z zielonymi kwadratami na spritach robaków. W większości przypadków kwadraciki pojawiają się podczas ruchu, w jednym został mi na stałe.

Mam już pomysł na usunięcie tego buga.

Takie coś mi sie zrobiło po wejściu w portal (były powyżej, ale w momencie robienia screena już wybuchły). Najpierw robal w ogóle zniknął z planszy, a potem pojawił się wewnątrz ziemi.

Portale, wraz z liną, to najbardziej zabugowane bronie w grze. Czeka je jeszcze dużo poprawek.

- portale i miny jakoś sie dziwnie zsuwają

Miny - ok (mają fizykę granatu), ale portale? One miały być sztywno, trzeba będzie potestować.

- nie mam pojęcia jak to sie nazywa "fachowo", ale w WWP (może w innych częściach też) był taki patent że po szybkim podwójnym wciśnięciu skoku robal wykonywał skok do tyłu, wyższy niż zwykły skok ale za to krótszy. Niemniej przydawało się to do dostawania się na nieco wyżej położone platformy.

Proporcjonalnie do W2 robale robią ogromne skoki. Skok w tył z W2 się pojawi, ale salto z WA już nie.

Na razie 3/5, nie widzę tu nic takiego super.

Bo to okrojone demo jest (wyciąłem kustomizację rozgrywki i drużyn, bo one jeszcze nie są dopracowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wady:

- brak alternatywnych opcji skoku, szczególnie 2xbackspace z W2/WA/WWP

- lina jakaś nie taka

- palnikiem można tylko poziomo, bez celowania w górę i w dół

- celownik rusza się zbyt gwałtownie, przez co ciężko wycelować

 

Poza tym raczej w porządku. Nie miałem problemów z generowaniem mapy.

 

EDIT @down: W sumie w W2 grałem najmniej, więc mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2xbackspace z W2/WA/WWP

W W2 nie było salta.

- lina jakaś nie taka

Poza zmiany sposobu rozhuśtywania się i usunięcia bugów nic nie poradzę.

- palnikiem można tylko poziomo, bez celowania w górę i w dół

Było celowanie w górę i w dół, ale (jak dobrze pamiętam) trochę się zabugowało.

- celownik rusza się zbyt gwałtownie, przez co ciężko wycelować

Zmieni się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST NOWE DEMO!

 

Wszystkim, którym poprzednie demo nie działało, zalecam ściągnąć to demo. Ładowanie zostało nieco wydłużone, ale teraz teren powinien działać poprawnie (bez białych maziajów, surfacy generują się po kolei). Jeśli wciąż wam nie działa - cóż, nie mam pomysłu.

Demo tym razem dla 1 gracza, 4 drużyny na mapie (reszta to boty).

Nowe bronie:

- Prod (Szturchaniec, pomysł - bodajże Harv)

- Dynamite (Dynamit, na jego brak skarżył się Uzjel)

- Lawnmower (Kosiarka, pomysł - Copoconaco)

- Poison Bomb (Bomba trująca)

- Poison Strike (Trujący nalot, pomysł - Marmot)

- Chuck Bang (Chuck Bang, pomysł - Jaklub)

- Girder (Belka, chyba nikt tego nie zgłaszał)

- Sniper Rifle (Snajperka, zapomniałem, kto to zgłaszał. Niech da znać)

Lina została nieco poprawiona (trzeba się rozhuśtać, nie można już nierealistycznie sunąć w górę), portale też (ale nie wykluczam, że wciąż mają jakieś bugi). Miny niestety wciąż się zsuwają (choć wybrałem taką planszę, na której nie ma prawa to nastąpić). Zostało dodane kolorowanie ramek (ktoś narzekał na to, że gra nie pokazuje, która drużyna jest aktywna). Palnik wciąż nie jest poprawiony (z broni właśnie on sprawia mi najwięcej problemów).

 

Rozmiar paczki: około 20mb (ale chyba warto, nie? ;p).

Najnowszy screen (z dema):

lamuscs8.png

 

DOWNLOAD:

TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagrałem i mam kilka ale:

1.Robaki za daleko i za wysoko skaczą,i za szybko chodzą. Ogólnie gra jest dwa razy za szybka, powinno być spokojniej w końcu to turówka.

2.Lina straciła swój największy atut - nie da sie używać z nią innych broni, tzn podrzucać granatów czy dynamitów i odskakiwać. No i to przenikanie obiektów przez line, ale rozumiem sam nie miałbym pojęcia jak napisać taką prawdziwą wormsową

3.naprawde powinno być gdzieś napisane jaki team sie rusza :)

4No i te pare bugów co były wcześniej wymienione.

Ale tak czy inaczej świetna robota.

Ale i tak wolałbym żebyś robił swoje gry ze swoich pomysłów a nie same 'covery', ale nie bede wybrzydzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra? genialna! prawie idealne odwzorowanie! chodź mam parę zastrzeżeń, ale kto ich nie ma ;p Robaki nie odlatują gdy coś blisko nich wybuchnie chodź tracą hp, nie ma wiatru, NPC trafia zawsze przez co gra staje się nudna (nie trudna) bo wiadomo, że za każdym razem kogoś trafi. I wszystko. Gra naprawdę perfect, muzyka i odgłosy świetne, oprawa graficzna nie gryzie w oczy, wręcz przeciwnie jest bardzo zadowalająca. Świetnie się bawiłem grając w te grę, i mam nadzieje, że ukończysz projekt bo jest wart tego poświęcenia który weń wkładasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet wciaga :D

jedyny problem to to ze jesli ja wygine i zostana tylko 2 robaki 2 druzyn na 2 koncach mapy, to gra juz jest bez konca bo one sie caly czas poddaja, zrob timie limit czy cos :P

Da sie poznac ktora druzyna gra po kolorze paneli na górze

niestety granat sie nie odbija, i te komputery sa takie niesamowite PRO :D zucil holy handa o sciane ktory spadl przez ziure odbil sie o rog plaformy i polecial dokladnie na mnie. Gdy robaki sie ruszaja to sie pokazuja takie dziwnie zielone kwasraty na nich Oo ale tak to wszystko jest extra

zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

1.Robaki za daleko i za wysoko skaczą,i za szybko chodzą. Ogólnie gra jest dwa razy za szybka, powinno być spokojniej w końcu to turówka.

Skok mogę zmienić, ale tempa raczej już nie (chyba, że zmienić framerate).

2.Lina straciła swój największy atut - nie da sie używać z nią innych broni, tzn podrzucać granatów czy dynamitów i odskakiwać. No i to przenikanie obiektów przez line, ale rozumiem sam nie miałbym pojęcia jak napisać taką prawdziwą wormsową

Zrzucanie granatów i tego typu rzeczy można zrobić.

3.naprawde powinno być gdzieś napisane jaki team sie rusza

Dałem kolorowanie ramek i wciąż tego nie widać?

Ale i tak wolałbym żebyś robił swoje gry ze swoich pomysłów a nie same 'covery', ale nie bede wybrzydzac.

Parę niecoverów ostatnio się trafiło (choćby to moje ostatnie coś z Ligi), ale co tam.

Robaki nie odlatują gdy coś blisko nich wybuchnie chodź tracą hp

Powiększę maskę.

nie ma wiatru

Jeszcze zrobię.

NPC trafia zawsze przez co gra staje się nudna (nie trudna) bo wiadomo, że za każdym razem kogoś trafi

jw.

jedyny problem to to ze jesli ja wygine i zostana tylko 2 robaki 2 druzyn na 2 koncach mapy, to gra juz jest bez konca bo one sie caly czas poddaja, zrob timie limit czy cos

jw, choć AI wciąż będzie poprawiane (przez co do takiej sytuacji nie będzie mogło dojść).

dziwnie zielone kwasraty na nich Oo

Już mam pomysł, jak to wyemilinować do końca, ale nie jestem pewien, czy zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę niecoverów ostatnio się trafiło (choćby to moje ostatnie coś z Ligi), ale co tam.

Wiem ale liga 24 to w koncu 24h czyli zdecydowanie za malo czasu, jesteś jedną z niewielu osób z tego forum która raczej kończy to za co sie zabiera więc chciałbym zobaczyć Twój naprawde duży projekt (chocby nowy shoball cy cos :P) . Ale mówie - nie wybrzydzam bo każdy robi tak naprawde to na co ma ochotę, więc ja i moje widzimisie nie mamy za wiele do gadania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany powiem coś o dźwięku. No więc głosy są dobrze dobrane ale razi mnie to iż dźwięki mają zróżnicowaną jakość i zróżnicowany poziom głośności, niektórych głosów w ogóle nie słychać inne są zdecydowanie z głośne w stosunku do poprzednich, no i ta różnica jakości wyraźnie słychać że niektóre buczą inne trzeszczą a jeszcze inne są w porządku, bynajmniej na moich 60 Watowych głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...