Skocz do zawartości

2012


PsichiX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 427
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

@UP: Dokladnie xD bo te zjaranie karty jest dla mnie bardzo niekorzystne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porownania podam swoja konfiguracje:

Windows XP 32bit, intel celeron 2 x 2.66 GHz, 1 GB ram, NVIDIA GeForce 7300 GT (256 MB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam 2GB RAM, grafikę GeForce 8800 GTS i działa jak nic. (Kiedy kupiłem sobie te grafe i jak wlaczylem coda 4 na full, to mi zasilacz strzelił :) Więc proszę PsichiXa o zmianę wymagań, bo boję się, że przytrafi mi się to znowu z pełną wersją 2012 :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ;) w grze zastosuje rendering XenoNa (OGL) i GMa (DX) do wyboru, będą podane wymagania, może nawet dodam do silnika sprawdzanie konfiguracji sprzetu (wtedy bedzie mozna automatycznie dobrac ustawienia i jednostke renderujaca), wiec nie powinno byc problemow z gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi jaka masz wersje OpenGL, i czy w system32 masz plik glu32.dll. Bo byc moze to wina albo braku glu32.dll (choc kazdy komp to powinien miec w standardzie) albo starszej wersji OpenGL.

 

EDIT: W tej chwili juz jest zrobiony loader i przetwarzanie wlasnego formatu tekstur z kanalem alpha (z kompresja bezstratna, cos czego GM nie ma, nawet GM7, bo on laduje png jako obraz z kanalem alpha, a png o ile mi wiadomo ma kompresje stratna), wiec nie bedzie juz potrzebne glaux.dll :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja mam wersje 2.0 OGLa i u mnie dziala, a u Ciebie nie dziala, hmm... moze wina sterownikow czy jak, cholibka, albo jakas funkcja nie jest obslugiwana heh, sprawdze to jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra, zmienilem co nieco w silniku, poprawilem pewne rzeczy, zmienilem blooma na szybszego zachowujac w miare dobra jakosc. A poniewaz nie chcem Wam na razie pokazywac jak wyglada teraz gra to zamieszcze scene testową. Nie obawiajcie sie, tym razem nie powinno byc bledow, ani wieszania kompa, czy spalenia karty - to juz ostatnie testy, tak wiec prosze Was abyscie przetestowali, zrobili jednego screena lub podali nastepujace informacje, jakie pokazuje hud: Render version (tyczy sie wersji OGLa, nie wersji silnika); sredni FPS (max to 30 ze wzgledu ze taki bedzie juz w grze). mozecie zrobic to i dla wlaczonego blooma i dla wylaczonego :) Zalezy mi na Waszej pomocy, poniewaz chce uzyc w grze tylko xenonowego renderera, nie tworzac dodatkowej wersji dla GMowego renderera, a do tego musze wiedziec czy jest w pelni kompatybilny ze wszystkimi kartami.

 

DOWNLOAD: https://gmclan.org/up1105_3_XeDI_GraphX.html

 

Z gory ogromnie dziekuje ;)

 

PS. moje testy + konfiguracja:

Render version: 2.1.2

FPS: 29-30

karta grafiki: GeForce 7300 GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, i prosze, do nowych testów dopiszcie jakie macie karty graficzne, bo tylko one maja tu najwiekszy wplyw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@ILOSZ:

Właściwości systemu (skrót klaw: WIN + Pause) -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń -> Karty graficzne

i tam bedziesz mial napisane jaka to karta, bo "jakas tam" mi nie pomoze rozwiazac problemu z ustaleniem kompatybilnosci. A, i jeszcze z checia poznalbym Render version z testu :)

Dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@ILOSZ:

Właściwości systemu (skrót klaw: WIN + Pause) -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń -> Karty graficzne

i tam bedziesz mial napisane jaka to karta, bo "jakas tam" mi nie pomoze rozwiazac problemu z ustaleniem kompatybilnosci. A, i jeszcze z checia poznalbym Render version z testu :)

Dziękuję ;)

Wiem, trochę się na komputerach znam, ale jak już się tam dostanę to pisze RV530 LE (Microsoft Corporation).

Z tym że ja mam kartę ATI/AMD a jak sobie otworze plik informacji o systemie to tam pisze: Niedostępne, ATI Technologies Inc. zgodne

A niechce mi się kompa otwierac...

 

A render version to pisze ze 1.1.0

 

 

Ale ściągnołem najnowsze wszystko, nie bij!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...