Skocz do zawartości

Alien Territory [AT]


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 638
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja bym proponował zrobić bardzo b. dużą mapę (oczywiście jak będzie dużo graczy, bo jak będzie tylko 20, to głupio :mellow: ).

 

Offtop: (żeby nie było...)

Może jak skończycie AAOC, to może zrobicie jakąś wyścigówkę online?? (Mój pomysł :jezor: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Ja bym proponował zrobić bardzo b. dużą mapę (oczywiście jak będzie dużo graczy, bo jak będzie tylko 20, to głupio :mellow: ).

 

Offtop: (żeby nie było...)

Może jak skończycie AAOC, to może zrobicie jakąś wyścigówkę online?? (Mój pomysł :jezor: )

 

No jak marzyłeś o grze na jednej mapie, to cię zawiodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak marzyłeś o grze na jednej mapie, to cię zawiodę :)

 

Heh... A cotam! Ważne by było fajne, ale RPG bez fajnej mapy to nie RPG! (Tak mi się zdaje :P ). Być może Almora osiągnie wielki sukces, i będzie grało w nią setki ludzi (marzenia... :rolleyes: ), ale na serio było by fajnie :bye1: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almora to inna bajka. Znalazłem ostatnio metodę na kolejne zoptymalizowanie kodu więc nie bój nic, mapa postaram się by była ogromna, a nawet postaram się o krainy które były na niesławnej mapce która była prezentowana przez Borka dawno dawno temu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja! Sorki bardzo, ale pomyliłem tematy :o , to jest o AAOC, a ja piszę o Almorze... Co za zemnie debil....

Co do AAOC, to też by można było zrobić mapkę taką np. w lesie lub na pustyni, a nie tylko w bazie (bo by się szybko znudziło :lol2: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jakbyś dobrze poczytał, to byś wiedział, że będzie edytor map Aliens i będzie można tworzyć własne, a "baza" to nie będzie jedyny teren walk z alienami, ale na czas testów nie robiliśmy więcej grafik - tak samo jak w nowej Almorze, najpierw tworzymy silnik, a potem dodajemy grafiki. Nie ważne, czy ściana jest niebieska, czarna, z metalu, czy z drewna, ważne, że to jest ściana a nie podłoga i silnik oraz AI ma prawidłowo na nią reagować. Grafiki doczytuje specjalny skrypt nie mający wpływu na samo działanie gry.

Tworząc osobne paczki grafik dla każdej mapy można nawet po skończeniu prac nad grą wypuszczać nowe zestawy grafik, bez aktualizowania samej gry, bo tak skonstruowany jest silnik. Na czas testów nie korzystamy z tak wielkiej palety grafik, żeby gra uruchamiała sie jak najszybciej - ja przeciętnie testuję swój projekt co 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aliens_aim.jpg

Trochę się przeciąga termin nowej wersji Alienów, ale to wszystko za sprawą ciągłych zmian oraz ustaleń co do gameplayu. Największą w tej chwili zmianą jest system obracania postaci. Wcześniej postać obracała się w czterech kierunkach przy pomocy strzałek, zostało to zmienione na obrót 360 stopni przy pomocy myszki. Gra zyskała wiele na grywalności, można wykonywać więcej manewrów podczas walki oraz precyzyjnie wycelować w nieprzyjaciela. Co więcej został dodany system dynamicznego rozrzutu broni, oznacza to, iż jak będziemy strzelać całą serią, to pociski będą wystrzeliwane na boki, natomiast krótkie bądź pojedyncze strzały są bardzo precyzyjne i gwarantują 100% trafienia w cel. Warto też wspomnieć, że dzięki temu systemowi rozszerzyła się funkcjonalność rang postaci, każda ranga zwiększa celność gracza, czyli posiada mniejszy rozrzut broni. Żeby było sprawiedliwie, od tej pory gracz eliminujący innego gracza, który posiada wysoką rangę otrzymuje więcej punktów do swojej rangi zwiększając tym samym zdolności swojej postaci w grze. Jest jeszcze wiele pomysłów odnośnie rang i statystyk, ale o tym będziemy myśleć później i póki co nie jest to najważniejszą kwestią silnika. W tej chwili poza obracaniem szykują się jeszcze takie zmiany w gameplayu jak możliwość podkładania min, dodatkowe granaty odłamkowe, kanały wentylacyjne, w których poruszanie się jest wolniejsze za wyjątkiem Obcych oraz nowe bronie. Na chwilę obecną dodany został minigun, jest to na dzień dzisiejszy najmocniejsza broń i potrafi nieźle narozrabiać :)

Jeżeli chodzi o terminy wydania nowej wersji, to ciężko powiedzieć, obiecaliśmy sobie, że tydzień temu wyjdzie nowa wersja, aczkolwiek zaszły zmiany w wspomnianym gameplayu i niestety wszystko się przedłuża, nie mniej jednak Gear-Studio nie śpi i w grę nie wchodzi żadne lenistwo :) Czeka nas bardzo dużo pracy, a musimy przecież pogodzić życie prywatne oraz pracę ze sceną GS. Pozdrawiam!

 

Jeśli się komuś nie chce wchodzić na gear-studio.com :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOmpass troche nie pasuje, oraz nie wiem po co sa te czerwone kreski na dole po lewej.

Troszeczke nie pasuje do reszty gry ale ujdzie. TAk aprawde dosyc ladny interface :)

Chodzi mi o to ze gra jest nie tylko w takich zolniezowych klimatach, powinny tam byc jeszcze slady krwi, jakies dziury po strzale, w grze trwa nieustanna walka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs bardzo ładny, powiedziałbym, że genialny. Nic bym w nim nie zmieniał, chociaż nigdy nic nie wiadomo. Owszem, jest ładny, ale czy sprawdza się w grze?

 

"Wzięto apteczkę" - A nie "podniesiono" czy coś w tym stylu? "Wzięto" jakoś tak dziwnie brzmi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś tam pisało ale nie znalazłem to zapytam teraz: zrobicie kilka światów (każdy świat inny serwer)?? np. na kazdym świecie może być po 100 graczy. Wtedy lepiej by było bo więcej graczy by sie pomieściło ;]

 

E: Można też napisać "Zebrano Apteczkę" :)

 

E2: Pomyliło mi się z almorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs bardzo ładny, powiedziałbym, że genialny. Nic bym w nim nie zmieniał, chociaż nigdy nic nie wiadomo. Owszem, jest ładny, ale czy sprawdza się w grze?

 

"Wzięto apteczkę" - A nie "podniesiono" czy coś w tym stylu? "Wzięto" jakoś tak dziwnie brzmi :P

 

W sumie to sam nie wiem jak będzie najlepiej, ale to drobiazg :) Można zmienić w każdej chwili. Cieszę się że się podoba nowy interface.

 

Może gdzieś tam pisało ale nie znalazłem to zapytam teraz: zrobicie kilka światów (każdy świat inny serwer)?? np. na kazdym świecie może być po 100 graczy. Wtedy lepiej by było bo więcej graczy by sie pomieściło ;]

 

??? Przecież to nie MMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...