Skocz do zawartości

Który na wierzchu?


TeoTN

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie:

Załóżmy sytuację, w której mamy dwa obiekty o nazwie obj0. Po ich kliknięciu lpm zachodzi

GML
score+=1
.

Ale jeśli nałożymy je jeden na drugi (całkowicie bądź częściowo) to po kliknięciu na obszar, w którym "leżą" one na sobie, dostajemy punktów dwa. W jaki sposób można prosto sprawić, aby reagował tylko obiekt na wierzchu, zaś te przykryte (o ile zostaną kliknięte na zakryty fragment) już nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko chodzi mi o to, że Borek podał jako rozwiązanie mojego problemu zamianę globalnej score na lokalną punkty. Niestety nie mogę w ten sposób tego zamienić w przypadku mouse_x :/

 

Po prostu chodzi mi o to, żeby obiekt reagował na kliknięcie myszą, tylko jeśli kursor jest "bezpośrednio nad nim".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurde tłumaczyć jak dziecku... Bierzesz 2 obiekty... każdy takie same, losujesz w create depth, sprawdzasz czy te obiekty po id maja taki sam depth jeżeli tak to losujesz znów, potem w evencie on mouse sprawdzasz który ma najmniejszy depth i temu właśnie dodajesz punkty. Nie mam tu gma, bo bym Ci pokazał na przykładzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GML
min_id = 0 //zmienna przechowuje id obiektu z najmniejszym depth

for( i = 0; i < instance_number( obiekt ); i += 1 )

{

ID. instance_find( obiekt , i )

if ( ID.x = mouse_x and ID.y = mouse_y ) //jeśli obiekt znajduje się w poz myszki (=P)

{

if ( ID < min_id ) min_id = ID

}

}

with( min_id ) punkty += 1

Tymcio dobrze? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...