Skocz do zawartości

[demo] Kładziej.


Zychu

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Kładziej.

 

Gatunek: Symulator.

 

Opis: Jest to demo symulator kładzenia kostki brukowej. mamy do wyboru całą kostke, pol kostki i krawezniki w dwóch kątach i dwóch kolorach.

Narazie to wersja 0.2. Gra zostanie zrobiona na cześć kładziejów kostki w tym dziadkakleofasa. mam zamiar zrobić jeszcze dwa kąty, inną połowe, dowolny kolor kostki, conajmniej dwa rodzaje kostki, przewijane menu na górze z możliwością wyboru kostki, sypanie piachem, ugniatanie i możliwość grania przez internet.

 

Download: https://gmclan.org/up900_4_kladziej_0_2.html

Wersja 0.35: https://gmclan.org/up900_4_kladziej_0_35.html

 

Autorzy:

Grafika:
Zychu, a piasek ukradłem.

Programowanie:
Ja

Fabuła i muzyka a raczej jej brak:
Zychu

Inspiracja mnie do projektu i inforamacje:
dziadekkleofas

 

Screeny:

v 0.2:

http://img297.imageshack.us/img297/9769/screen11jl5.png

http://img297.imageshack.us/img297/9228/screen22ql2.png

v 0.35

screen1_0_35.png

 

Enjoy ;p

 

Edit:

Sterowanie:

strzałki góra-dół: zmiana rodzaju kostki.

strzałki lewo-prawo: kąt.

lewy przycisk myszki: kładzenie.

prawy przycisk myszki: usuwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dupalt7.jpg

 

zpapryczyłeś sprawe: 1. kostki nie pasuja do siebie, zwykle po obroceniu. 2. mysz sie wiesza w pewnym momencie przy obracaniu kostek.

 

co jak co ale wstepnego projektu silnika nie mozna nazwac gra, bo:

 

1. nie ma fabuly. 2 niema gameplaya - kladzenie kostek? juz ciekasze jest kopiowanie hurtem plikow w windowsie (tak zeby dojsc do "Kopia (10000) <<nazwa pliku>>", potem usuwac po kolei wszystkie kopie ktore nie sa liczbami pierwszymi, naprawde super zabawa)

 

moja rada:

pomysl czemu sluzyc mialo by kladzenie kostek, moze beda po nich chodzic jakies stworki a kladzac kostki bedziesz tworzyc im droge ucieczki przed krawawa i bolesna smiercia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pała. To jest bez sensu.

 

nawet nie wiesz ile było przy tym roboty ;\ ;[
Może dla Ciebie...

 

mam zamiar zrobić jeszcze dwa kąty, inną połowe, dowolny kolor kostki, conajmniej dwa rodzaje kostki, przewijane menu na górze z możliwością wyboru kostki, sypanie piachem, ugniatanie i możliwość grania przez internet.
Umarłem...

 

Takie proste, a jeszcze zrypane :P. Krawężniki kładą się jakby nie do siatki, w ogóle wszystko krzywo się kładzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'-.-

 

Rozumiem, że to dla Ciebie radocha, że zrobiłeś prymitywny edytor leveli, ale naprawdę nie ma się czym chwalić.

Toż to jest MAX 50 linii kodu...

 

A no bo co?

 

1. Kilka obiektów "statycznych" (bez kodu, każdy jako inna cegła), oraz jeden objekt kontrolujący to wszystko, czyli w praktyce jedynie wyświetlający klocek przy myszce, z pobranym z FAQ kodem wyrównania do siatki

2. Zmiana aktywnego obiektu strzałkami - nie problem

3. Tworzenie obiektu i odpowiednie ustawienie mu image_angle.

 

Jeśli jest w tej "grze" coś więcej, to mnie oświeć.

 

A jak dalej się będziesz podniecał, to mogę zrobić ci przykład, na dowód, że to jest 10 minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem 2 objektów plus jeden pusty. więc utrudniłem sobie prace. gdybym zrobił tak jak ty napisales to by bylo kolo 8 objektow a plus to co dodam to juz w ogole by sie nie zmiescily wiec jak nie wiesz to nie mów.

jest napewno ponad 100 linijek kodu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadna różnica.

 

GML
ins = instance_create(<x myszy w siatce>, <y myszy w siatce>, obj_block);

ins.sprite_index = <sprite aktywnego klocka>;

ins.image_angle = <kat klocka>;

Do tego obj_controller, który ma zmianę klocków, i ich kątów.

 

I to wszystko.

 

PS: O co Ci chodzi "nie zmieściły"...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE!

 

W wersji 3.5 jest już jakiś sens gry. Teraz już nie można położyć kostki na kostce i można je dowolnie dopasować do siebie.

 

Z lewej strony mamy 4 pola które odpowiadają za wybór planszy wystarczy kliknąć. ;]

 

Po przejściu do innego roomu zaczyna odliczać się czas jeżeli nie zdążymy cofnie nas do menu głównego.

 

Wersja 0.35: https://gmclan.org/up900_4_kladziej_0_35.html

Screen jest na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal głupie to jest.

 

maly158: '-.-

Tyle w tym logiki, że aż mnie głowa rozbolała. Liczy się szybkość klikania/ruchu myszy/zmiany danego klocka. I jeszcze na czas.

Strategiczna od razu...

 

A co do gry: to jest bez sensu. Co, mam ustawiać na czas klocki w danych miejscach, i to tyle? Jak już chcesz robić taką grę, choć pomysł, to jak dla mnie i tak niewypał, to zrób to w rzucie izometrycznym, i z możliwością kładzenia klocku na klocku. Choć to i tak byłoby bez sensu...

 

Lepiej przerób to na edytor leveli. Dorób konfigurację możliwych obiektów w tablicy, aby się nie męczyć, zmianę klocka poprzez klikniecie go na jakimś panelu, no i oczywiście zapis/odczyt.

 

Bo teraz, nawet, jakbyś tą grę nie wiem jak dopieścił, dodał 3D i w ogóle, to to i tak jest głupie. Co co frajda stawiać klocki...? Wolę se zrobić na czas level do jakieś platformówki - bardziej rozbudowany edytor, a mam jakąś satysfakcję z tego, co zrobię - mogę se pograć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly158: '-.-

Tyle w tym logiki, że aż mnie głowa rozbolała. Liczy się szybkość klikania/ruchu myszy/zmiany danego klocka. I jeszcze na czas.

Strategiczna od razu...

 

A co do gry: to jest bez sensu. Co, mam ustawiać na czas klocki w danych miejscach, i to tyle? Jak już chcesz robić taką grę, choć pomysł, to jak dla mnie i tak niewypał, to zrób to w rzucie izometrycznym, i z możliwością kładzenia klocku na klocku. Choć to i tak byłoby bez sensu...

 

Lepiej przerób to na edytor leveli. Dorób konfigurację możliwych obiektów w tablicy, aby się nie męczyć, zmianę klocka poprzez klikniecie go na jakimś panelu, no i oczywiście zapis/odczyt.

 

Bo teraz, nawet, jakbyś tą grę nie wiem jak dopieścił, dodał 3D i w ogóle, to to i tak jest głupie. Co co frajda stawiać klocki...? Wolę se zrobić na czas level do jakieś platformówki - bardziej rozbudowany edytor, a mam jakąś satysfakcję z tego, co zrobię - mogę se pograć...

Spójrz na to z innej perspektywy.

 

Zychu, nikt spoza IRC'a raczej tego nie zakuma ;p To forum dla poważnych ludzi robiących poważne gry, jak te https://forum.gmclan.org/index.php?showtopi...view=getnewpost a nie dla takich nieśmiesznych głupot jak twój Kładziej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...