Skocz do zawartości

PS3 vs. XBOX360


Kamilek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

OMG, niektórzy podają tak głupie argumenty, że głowa boli.

 

IMO, bierz Xbox'a bo więcej gier, choć to zależy jaki rodzaj gier lubisz, bo na Xboxie, głównie strzelankami można się jarać.

 

Co do tego dennego argumentu, że żadna z gier na PS3 nie wykorzystuje pełnej mocy konsoli... człowieku, widziałeś kiedyś, żeby po 2 latach istnienia konsoli jakaś gra wyciskała z niej wszystkie soki oO? Na wii też nie ma gry, która by wszystkie soki z niej cisnęła a jakoś to nie był dla nikogo argument, żeby jej nie kupić.

 

Za PS3 jak na razie opowiada się dla mnie tylko MGS4 oraz Little Big Planet za ciekawie oparty o fizykę świat rozgrywki. Jakieś multimedialne pierdoły są dla kogoś kto tak naprawdę nie powinien kupować konsoli.

Tak czy siak, polecam Xbox'a bo wyszedł sporo wcześniej niż PS3 i mimo trochę słabszej mocy, ma większą bibliotekę gier i dobrze rozwiązany problem połączenia internetowego w konsoli dzięki czemu pograsz se z kolegami z sieci.

 

Wszystko co nie tyczy się grania, nie jest argumentem do wyboru konsoli dla gracza.

 

@UP: Blu-Ray właśnie daje mu tą przewagę. Niedługo gry będą przekraczać rozmiar kilku GB i zaczną się problemy. Gry na XBoxa będą krojone...

 

What a bullshit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem na XBoxa można zainstalować Linuxa, jednak nie wiem na które wersje

 

Jak chcesz kupować przeczytaj o projektach:

- ReactOS

- Xbox Linux

 

Na Playa 3 możesz sobie Fedora Core instalnąć ;d

I tak przerąbane ;d

 

Fervi

 

Czyli P3 i Xbox zastępuje kompa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG, niektórzy podają tak głupie argumenty, że głowa boli.

 

IMO, bierz Xbox'a bo więcej gier, choć to zależy jaki rodzaj gier lubisz, bo na Xboxie, głównie strzelankami można się jarać.

 

Co do tego dennego argumentu, że żadna z gier na PS3 nie wykorzystuje pełnej mocy konsoli... człowieku, widziałeś kiedyś, żeby po 2 latach istnienia konsoli jakaś gra wyciskała z niej wszystkie soki oO? Na wii też nie ma gry, która by wszystkie soki z niej cisnęła a jakoś to nie był dla nikogo argument, żeby jej nie kupić.

 

Za PS3 jak na razie opowiada się dla mnie tylko MGS4 oraz Little Big Planet za ciekawie oparty o fizykę świat rozgrywki. Jakieś multimedialne pierdoły są dla kogoś kto tak naprawdę nie powinien kupować konsoli.

Tak czy siak, polecam Xbox'a bo wyszedł sporo wcześniej niż PS3 i mimo trochę słabszej mocy, ma większą bibliotekę gier i dobrze rozwiązany problem połączenia internetowego w konsoli dzięki czemu pograsz se z kolegami z sieci.

 

Wszystko co nie tyczy się grania, nie jest argumentem do wyboru konsoli dla gracza.

 

No fakt... bo chociaz ze PS3 jest mocniejszy to niewiele mu to daje przewagi bo ile takich gier wyjdzie, ktore to wykorzystaja?

A prawie zawsze kieidy bedzie mowa o grze na ps3 jednoczesnie mowimy o xboxie.

Kurde ale slyszalem wiele dziwnych sytuacji z xobxem... wiem ze to juz 2 lata po premierze ale jednak rysowanie sie plyt i glosna praca konsoli troche mnie to odstrasza.

Xbox fajny ale dokupowanie tych wszystkich dodatkow, trudno niektore znalezc, ps3 ma standardowo.

A biblioteka gier i tak sie nie rozni juz tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różni się dużo, jedyne czego bałbym się w Xie to tego, że jest bardzo awaryjny.

 

Co do PS3, pod koniec gena (lub samego PS3) zaczną już wychodzić same smakołyki, jak na każdą konsolę zresztą, wtedy zobaczysz ile gier będzie wykorzystywać moc konsoli. No i MGS oraz Little Big Planet nie dostaniesz na Xie.

Mimo wszystko, imo PS3 jak zaczął tak skończy, więc doradzam Xboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakox klocka mi i się nic nie zwaliło od czasu jego zakupu! A jeśli chodzi co wybrać to dalej upieram się nad Redmontowcami ( xklocek). Jeśli chcesz możesz sobie kupić Xboxa 360 Elite, koszuje więcej ( ale i tak mniej niż PS3) ale masz dysk 120GB, do tego możesz grać w gierki z wcześniejszej generacji klocka ( przeważnie po 50zł, niektóre więcej ( na allegro )). Do tego Xbox Live. A co do awaryjności, to chciałem powiedzieć, że Microsoft, poprawił swoje konsole to znaczy poprawił pare pierdół i te konsole dużo ( a nawet dużo bardziej) żadziej się uszkadzają. Wybierz Xboxa 360. Tylko nie kupuj Core, może tańsza, ale nie ma dysku co jest największym utrudnieniem podczas gry ze wcześniejszej generacji. Jeszcze tylko dodam, że jeśli chcesz oglądać swoje kopie zapasowe swoich oryginałów na XB, to ci nie pójdą no chyba, że przerobisz a to jest stosunkowo tanie.

I powiem ci co nie co o rysowaniu płyt i głośności

1) rysowanie płyt to jednak proces długotrawły. Nie porysują ci się w sekunde. Jeśli chcesz to przerób konsole bo możesz ( na wielu aukcjach tak jest) sobię zarzyczyć zmianę szybkości odczytu płyty np. do 4x. Spowolni to wczytywanie gier (etc.), ale płyty nie będą się rysować

2) co do głośności to ten hałas to zaledwie pare decybeli. Pod czas każdej rozgrywki, nie przeszkadza mi drobny hałas. Naprawdę to nie jest kilkadziesiąt decybeli, i przy tym się nie da grać.

 

Myśle, że rozwiałem wszelkie wątpliwości co do Xboxa 360, tak więc myślę, że jednak zdecydujesz się na Xpudło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do awaryjności to M$ zawsze jest gotów wymienić konsole na nową i nie ma z tym problemu. Co do ceny tak sie składa, że dopiero co Xkloc zaliczył obniżkę i naprawdę bardzo nalegam na zmianę decyzji.

Sony może sobie nie odpuszczać, ich starania nic nie dadzą bo konsola po prostu aktualnie najbardziej nadrabia jako odtwarzacz filmów niż jako sprzęt do grania :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym rozni sie wersja premium od elite? tylko dyskiem twardym?

czy te 120gb faktycznie jest potrzebne? czy lepiej kupic 60?

 

kurde przekonujecie mnie do xboxa... ;P

ale ciagle nie mam pewnosci zeby go kupic :P

 

a podajcie jakies minusy ps3, bo wiecej narazie ich bylo w kierunka xklocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ta tylko ze polowa debilnych ze np: brzydki czy cos. :/

 

PS3 minusy hmm... ogólnie to zależy w co lubisz grać, ale imo na PS3 nie ma w co pograć. Często też widziałem jak recenzenci wśród TOP10 na PS3 wystawiali na którymś miejscu film "Superman" :/ z braku dobrych gier.

Drogi. Wsteczna emulacja (bo PS3 nie jest wstecznie kompatybilny, a opiera się na emulacji) nie działa ze wszystkimi grami z PS2.

Słabszy online w porównaniu do Xbox'a. I to tyle z tego co jestem wstanie wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nic... biore ps3.

Zanim bym pokupowal wszytko do xboxa... nie chce mi sie ;P

A minusy ktore przedstawil pablo dla mnie nimi nie sa ;P

Malo dobrych gier? Powiedzialbym raczej o wiele mniej niz na xboxie.

Mi wystarczy MGS4, little big planet, fifa, soul calibur, mercenaries 2 i gt 5, ktory moze kiedys wyjdzie :D

A dalej to juz jakies hity wyjda :)

PS3 kupuje zeby pograc w nowe gry, a pieniazki sa.

Moim zdaniem PS Network jest calkiem niezly. Poza tym pojawi sie byc moze ps home :D

 

Moze jescze mnie jakos przekonacie... bo mam chrapke na xboxa ale to dla mnie eksperyment :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podam argumenty za XBOX360:

+ Halo 3 jest tylko na tą konsolę, a ta gra wciąga strasznie ;D

+ developerom jest łatwiej wykorzystać 100% możliwości konsoli dzięki "normalnemu" podziałowi na rdzenie, a nie coś takiego jak odwaliło Sony, że 1 główny i kilka pomocniczych, ograniczonych, dzięki czemu większość gier wykorzystuje tylko główny rdzeń

+ 48 uniwersalnych shaderów (mogą być wykorzystywane zarówno jako pixel jak i vertex shadery), a PS3 ma ich tylko 32 (24 pixel, 8 vertex)

Poza tym, nie musisz dokupywać żadnych napędów dodatkowych. Microsoft powiedział wyraźnie, że nie będą wydawać żadnych gier na innych nośnikach niż te, które konsola obsługa. Napęd HD-DVD podłączany do XboXa był tylko do filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do shaderów: http://pl.wikipedia.org/wiki/Shader . W teorii to wygląda tak, że im więcej shaderów, tym szybciej są obliczane wszelkie cienie i odbicia, dzięki czemu mogą one być w wyższej jakości, no i może być ich na ekranie więcej wyrenderowanych. Zresztą, XboX360 ma lepszy antyaliasing sprzętowy - 16 gigasampli na sekundę, podczas gdy w PS3 jedynie 8. A blur to jedynie postprocessing i to zależy tylko od producenta gry, czy takowy da, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopie bierz Xboxa, nie musisz dokupywać żadnych części. Wystarczy że kupisz sobie CORE/ARCADE/PREMIUM/ELITE, a będziesz miał zajefajną konsole! Mój Xbox służy mi do dziś. Skoro kasę masz to kup premium. Jest tam headset, pad bezprzewodowy, konsola, złącze HDMI, dysk 20GB i chyba coś jeszcze. W elite masz to samo tylko wszystko czarne ( kolor) i do tego za miast dysku 20gb masz 120gb! Naprawdę polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO dane techniczne nie grają żadnej roli dla gracza, który chce po prostu w dobrą grę zagrać więc to słabe argumenty.

Nadal 100% wykorzystania konsoli to bezsens... gdy na XboXa wykorzystają już 100% to będzie oznaczać, ze jego czas przemija, tym czasem PS3 jeszcze będzie żył.

 

Tak czy siak, uważam, że PS3 nie da rade w tym genie, start miał denny i sony duzo na nim straciło a M$ i Nintendo szykują sobie następców i za jakieś 4 lata będziemy mieli początek nowego genu tym czasem Sony nic nowego nie zrobi, bo ten ich PS będzie taki pomiędzy i przepadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli posiadam router wi-fi w domu, czy moge polaczyc sie xboxem z siecia przez wifi?

 

Co za głupoty pierdzielisz. Elite ma dysk 120GB, a Premium zaledwie 60GB, no i Elite ma HDMI. Ponoć wersje z wyjściem HDMI są mniej awaryjne.

 

EDIT: Sprawdziłem, wersja Elite też ma HDMI, ale tylko te nowsze.

nie chodzilo Tobie przypadkiem o Premium? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...