Skocz do zawartości

Bullet Hell


Shockah

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Bullet Hell

 

Gatunek: Bullet Hell :P

 

Opis: Omijamy pociski wystrzeliwane przez przeciwnika, przy czym staramy się cały czas w niego strzelać (punkty są liczone za czas który wytrzymaliśmy i za ilość pocisków które uderzyły przeciwnika). Daję bardzo wczesne demko gry, byście mi mogli powiedzieć które ataki przeciwnika są najłatwiejsze, a które najtrudniejsze do przetrwania. Raczej nie zwracajcie uwagi na grafikę - zmieni się, gdy będę wydawał demko gry. Były już zrobione wyniki online, lecz to zrobienia ich używałem FTP - więc na razie usunąłem je, żebym nie musiał się bać, że ktoś będzie miał dane do serwera :P W demie już na pewno będą zrobione nowe wyniki online, nie używające serwera FTP :)

 

Link: http://www.shocker51374.ovh.org/bh.zip (1,01 MB)

 

Autorzy:

Programowanie: ja

Fabuła: ja

Grafika: ja

Muzyka: jeden utwór z Dooma, drugi z jakiejś gry - nie pamiętam jej nazwy

Screeny:

http://shocker51374.ovh.org/sshots/bullethell/ - wszystkie rodzaje ataków przeciwnika

 

Piszcie, które ataki zaliczylibyście do odpowiednich grup: łatwe, średnie, trudne (i może jeszcze super-trudne). Potrzebuję tego podziału do zrobienia kilku list wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś ostatnio nie grał w jakieś danmaku, pokroju np. Touhou? :P

 

Od razu mówię, że sterowanie do zmiany. Czegoś takiego jak akceleracja nie powinno być - wciskasz przycisk i statek się rusza a nie, że musi się rozpędzić. Uniemożliwia to manewry i szybkie wyminięcia. Dodaj jeszcze Focus Button, tzn. bardzo duże zwolnienie ruchu statku po wciśnięciu np. shift. No i MOAR BULLETS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł, przydały by się od czasu do czasu "apteczki" odnawiające 10% życia

np.

Zielona kula - złe

Żółta - +punkty

Czerwona - apteczka

Przydało by się po puszczeniu klawisza "twarde" zahamowanie.

No i zacznijmy od tego, że niektórych pocisków (szybkość pocisku, szybkość gracza) nie da się ominąć, chyba, że mamy dobrą pozycję.

 

P.S.

"Fabuła: ja"

Jaka tu jest fabuła ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...