Skocz do zawartości

Czy zwracasz dużą uwagę na grafikę w grach?


Lollus

Grafika w grach  

136 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy o tym, czy zagrasz w daną grę zważa grafika?

    • Nie. Może być gra z czarnymi kwadratami, ważne, żeby była dobra
      62
    • Tak. Wolę CtC w 3D z super efektami.
      9
    • Jakbym miał wybrać "ładniejszą postać" a dodatkową broń wybrał bym to pierwsze
      33
    • @UP: to drugie
      32
  2. 2. Czy grasz, we własne gry?

    • Oczywiście, po to je robię
      44
    • Robię gry tylko dla siebie
      2
    • Za dużo się już natestowałem, żeby grać
      21
    • Nie gram w swoje gry
      5
    • Czasami
      64
  3. 3. Jaki preferujesz widok w grze?

    • Od boku
      20
    • Izometryczny
      19
    • Z "moich" oczu
      17
    • Z góry
      21
    • Z góry, lecz widać twarz
      3
    • Jeśli postać płci pięknej, to od dołu :P
      30
    • Zza "moich" pleców
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zadaję to pytanie, gdyż zastanawiam się czy jesteście "nowoczesnymi graczami" i gry oceniacie po grafice*

Bo jak napisałem w innym topicu "robię fajne gry, ale z marną grafą" (tak jak wiele osób ).

Mam namyśli, przeważnie stare gry i freeware, bo wiadomo, że przy komercyjnych można się czepić kupionego produktu...

*Akurat w tym topicu, mówiąc grafika, nie mam namyśli ilości kolorów (Atari a PS3) a coś narysowanego (np sprity takie jak w topicu chora wyobraźnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla mnie wazne jest, by grafika byla dosc prosta, a czytelna. Tak jak bodajze Matthew, nie lubie w Diablo tego, ze wszystko jest w takich samych barwach. Jest nawet jedna gra co ma 2 kolory (bialy i czarny), a lubie w nia grac :)

To ta gra: http://www.giercownia.pl/gra/7891/shift/ (chyba zrobie jej remake'a :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Grywalność na 1 miejscu , Ale o grafice też nie zapinajmy.

Nieraz Grafika daje dużo do grywalności.

Np taki doom 3, Bez cieni, specularów i bump mapy, by nie było tego klimatu ;)

 

Czy gram w swoje gry? Gram, bo sie nie wstydzę ich, są ładne i grywalne :P

 

A widok w grach? tylko z "oczu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jako były student grafiki i odwieczny zajawkowieć uważam że grafika - żeby była piękna nie jest wymagane, co nie zmienia faktu że jeśli jest piękna - to to tylko plus. Ja osobiście staram sie zawsze jak najbardziej ją odpicować i zrobi dzięki niej (choć nie tylko) dobry filmowy klimat. nie da sie ukryć że dobra grafika zawsze dodaje klimatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika jest ważna, ale grywalność jeszcze ważniejsza

Prawda, ale pamiętajmy też o tym, że pierwsze co greacz ocenia po pierwszym uruchomieniu gry jest właśnie grafika. A gdy ona jest naprawdę niedopracowana, potencjalnego gracza może od razu odstraszyć od grania, mimo, iż grywalnością będzie przewyższała wszystkie inne gry. Bo niestety tak jest, człowiek uruchamia grę, i widzi syf zamiast grafiki. Wtedy może uznać, że reszta jest tak samo 'dopracowana', i gra ląduje w koszu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika nie musi być odpicowana.

Wystarczy, że jest estetyczna. Czasami wystarczy jakiś oryginalny pomysł, aby zachęcić gracza.

Jeśli chodzi o trzecie, to widok nie jest najważniejszy (dla przykładu równie fajnie grało mi się w mario jak i w Dooma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał wybrać "ładniejszą postać" a dodatkową broń wybrał bym to pierwsze

Nie gram w swoje gry (robie je dla przyjemnosci robienia, moge je pokazac tylko paru kolegom i tyle :D)

Izometryczny - zaglosowalem, ale z boku tez jest ok :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałbym dodatkową broń (oczywiście wszystko zależy, staram sie robić i dodatkową broń i ładniejszą postać)

zawsze gram w swoje gierki i to całkiem często

od boku i od dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra powinna być jak najładniejsza. Grafika często pomaga w budowaniu klimatu (Gears of War przykładem). Jakkolwiek wcale nie gardzę starymi produkcjami...

 

Ale prawda jest taka, że między grafiką z Fallouta 1 która była ograniczona ze względu na dostępne technologie, a przeciętnym poziomem sceny GM jest przepaść nie do przeskoczenia, jeśli do tego zmierza temat. I jeśli ktoś robi grę w GM, to sugeruje się głownie grafiką, bo wiem, że najprawdopodobniej odzwierciedla ona poziom całej gry i zaangażowanie autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

grywalnosc jest duuużo ważniejsza od grafiki. nie zagrasz w gierkę z odpicowaną grafą która nie daje żadnej rozrywki, a przecież o to w grach chodzi... a jeżeli gra miałaby marną grafike, nawet kwadraty, kreski i prostokąty, a przykuje cie do kompa na dłuższy czas, chyba zła ona nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że grywalność jest ważniejsza. Jak dla mnie grafika się kompletnie nie liczy, chociaż zawsze jest fajnie, jak ta nie jest znowu kompletnie beznadziejna ;p . Za to wkurzające jest, jak ludzie rezygnują ze świetnych tytułów, tylko dlatego, że grafika im się nie podoba. Ot, ostatnio kumpel mi powiedział, że nie zagra w Half-Life 2, bo "ma słabą grafikę". Aż członki opadają.

 

EDIT: Hmm... właśnie zauważyłem, że już pisałem w tym temacie. Hm, olać to :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...