Skocz do zawartości

Dentemor


Morgo

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Dentemor

 

Gatunek: survival horror

 

Opis: Survival horror w którym wcielamy się w rolę mężczyzny który po wypadku samochodowym budzi się w niebezpiecznym, obskurnym i pełnym niebezpieczeństw miejscu. Nie wie czy to senny koszmar, życie po śmierci, czy jakieś dziwne miejsce na ziemi. Nic nie jest tu do końca jasne, a naszym zadaniem jest przeżycie, dowiedzenie się co to za miejsce i wydostanie się z niego, o ile będzie to możliwe. Gra jest nastawiona raczej na rozwiązywanie zagadek (dość prostych), znajdowanie kluczy, eksplorację pomieszczeń i poznawanie fabuły, jednak nie oznacza to że zabraknie tu potyczek z potworami. A tych będzie 5 rodzajów + 3 może 4 bossów. Planuję taż dodać ok 3 zakończeń zależnych od czynności wykonywanych w grze.

 

Poniżej macie do pobrania wstępną wersję silnika, ma ona jeszcze sporo błędów ale pomyślałem że pora Wam zaprezentować co udało mi się dotychczas zrobić.

 

Uprzedzam że gra (a właściwie jak na razie tylko menu ;) ) zawiera niepokojące materiały.

 

sterowanie:

 

strzałki - ruch

D - strzał z broni

C - obrot o 180 stopni

S - użyj

F - włącz/wyłącz latarkę

Q - ekwipunek

ESC - wyjscie z gry

 

Download: Beta silnika gry

Rozmiar: 5,8 MB

 

Autorzy:

Programowanie:
Morgo

Fabuła:
Morgo (i może ktoś jeszcze jeśli będę potrzebował pomocy)

Grafika:
Morgo

Muzyka:
Morgo

Screeny:

menu

gra1

gra2

ekwipunek

 

Edit:

Jeśli kogokolwiek to interesuje to pod TYM linkiem możecie sobie posłuchać przykładowego ambientu jaki będzie nam przygrywał podczas gry. Nie nadaje się za bardzo do słuchania ale myślę że będzie odpowiednio budował klimat gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa gry w menu jest jak dla mnie trochę niezbyt wyraźna. Grafika wydaje się niezła, choć narazie niewiele prezentuje (gdzie elementy otoczenia?) Fabuła też może być, ogólnie nieźle, pozostaje tylko czekać na jakąś grywalną wersję gry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne to ale ścian nie ma chyba tylko maska w 2 screenie.

EDIT: A fog będzie się odsłaniał za ścianą jak na nią poświecisz? czy światło zatrzyma się na ścianie i nie zostanie odsłonięty obszar za ścianą.

^badziewnie ten edit brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: A fog będzie się odsłaniał za ścianą jak na nią poświecisz? czy światło zatrzyma się na ścianie i nie zostanie odsłonięty obszar za ścianą.

^badziewnie ten edit brzmi.

Światło latarki będzie ograniczane przez ściany, czyli widzenie przez nie będzie niemożliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo rzeczywiście wygląda świetnie ale dorób więcej fajnych rzeczy bo szlajanie się po podziemiach z 5 typami broni + klucze bez innych jakichś fajnych rzeczy że skoro to horror to że idziesz i nagle jakieś fajne demko jest no niewiem...coś jak w fearze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dziwna grafika nie podoba mi się
Grafikę zmienię najwyżej nieznacznie, wg mnie jest dobra, zobaczymy jeszcze co powiedzą inni.

Brak efektów, które wciągają gracza w grę
Pamiętaj że to jedynie próbka silnika, gra będzie miała kilka interesujących efektów i atrakcji, tj. różne filtry ekranu i kilka minigierek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli zrobisz tak jak mówisz to spoko. Dodaj jeszcze jakąś przygrywkę(muzykę).
Muzyka już jest właściwie gotowa (patrz edit w pierwszym poście) ale nie dałem jej bo zależało mi na zminimalizowaniu rozmiaru pliku.

 

Edit: Podmieniłem plik na wersję działającą pod windows vista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pierwszy raz spojrzałem na nazwę tematu, to myślałem, że jest napisane "Dementor" i już się przeraziłem, że jakaś gra o Harrym Potterze. Co do zapowiedzi to zapowiada się ta gra ciekawie, z chęcią zobaczę co z tego wyjdzie.

 

btw. Kolejna zapowiedź horroru na GMCLAN, to jakaś moda teraz ;p ? To dlatego, że Left4Dead wychodzi i nagle wszystkich na gry horrory wzięło, czy przypadek xd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusy:

- inventory jest trochę kiczowaty, zbyt rozmazany,

- potworki się kleją do gracza i nie da się wtedy ich zabić,

- muzyka trzeszczy pod koniec i na początku (chyba że tylko u mnie tak jest),

- kiepska animacja tej metalowej rury,

- pistolet mi zawiesił grę,

- czarne ściany.

 

Plusy:

+ światło jest dobre, ale przydało by się wstawić jeszcze jakieś inne źródła światła.

+ dobre obrazki w menu wyskakują.

+ zauważyłem też parę motywów z :"alone in the dark 4": chociaż nie wiem czy w ogóle w to grałeś.

 

Gra ciekawie się prezentuje, ale trochę jeszcze do poprawy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...