Skocz do zawartości

Zablokowane Wybory prezydenckie. Runda 2.


Ranmus

Kogo popierasz?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kogo popierasz?

    • Donald Tusk
      14
    • Lech Kaczyński
      4


Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Skąd wiesz, że kłamał? Może nie wiedział.

 

Miliony ginęły za ojczyznę, miliony walczyły przeciwko sobie w różnych w pierwszej jak i drugiej wojny światowej. I oczywście według ciebie ci drudzy to tanie szmaty, sprzedawczyki i antypatroci. Strasznie płytkie masz rozumowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje ci poglądów. Jeżeli sadzisz że ludzie którzy wstąpili do Wermahtu, w obojetnie jaki sposób, i walczyli po stronie Hitlera byli patriotami to nie powinienes odzywac sie na temat mojego rozomuwonia, bo twoje jest raczej wątpliwe...

 

Poza tym "Geny ujawniają sie dopiero w 2 pokoleniu"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

W obojętnie jaki sposób? Głupoty piszesz i tyle. Nigdzie nie napisałem, że byli patriotami.

 

"Do jednostek zapasowych mógł trafić, i z reguły trafiał każdy Polak, który znalazł się na liście tzw. III grupy niemieckiej listy narodowościowej (DVL). Na liście tej znalazła się większość Polaków pochodzących z Pomorza Gdańskiego."

 

"W okresie po lipcowym zamachu na Hitlera i klęskach Wehrmachtu na froncie wschodnim zaczęło od sierpnia 1944 narastać zjawisko niedostatku poborowych. Stąd Dowództwo Wehrmachtu i SS powołując się na rozkaz Hitlera zaczęło szukać poborowych także wśród Polaków z terenów włączonych do Rzeszy, skazanych na roboty przymusowe. Poborowi zwykle wybierani byli przymusowo spośród zdrowych młodych mężczyzn w dobrym stanie fizycznym."

 

Według Ciebie po wojnie takich ludzi powinno się do więzień powsadzać, rozstrzelać czy Bóg wie co? To Ty masz jakieś chorobliwe spojrzenie na ten temat.

 

A co Twoi przodkowie robili w czasie 2 wojny swiatowej, ze tak jestes zbulwersowany? Moj dziadek np. wtedy mieszkal na wsi i wyrabial tyton. Brat dziadka sluzyl w AK i uczestniczyl w bitwie pod Monte Cassino, pare lat temu byl uroczysty publiczny pogrzeb, a pradziadek od strony ojca takze sluzyl w AK, po wojnie osiadl w brazylii. I tylko nie pitol mi przypadkiem, ze nie szanuje tego co dokonali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

No rzeczywiscie, bylo sie czym chwalic i rozpowiadac ludziom na lewo i prawo. Zwlaszcza za czasow komuny gdzie dodatkowo robiono nagonke na wszystko co z hitlerem mialo zwiazek, a sasiad kapowal na sasiada. Myslisz, ze taka informacja zostala by utrzymana rodzinie?

 

Poza tym napisales, ze jakby dziadek Lecha Kaczyńskiego tez tam sluzyl (a on o niczym nie wiedzial), to bys na niego nie glosowal. Slabe przekonania polityczne masz, bo okazuje sie, ze BYLE sensacja powoduje u Ciebie diametralnie. Napisałem byle, bo o ile mi wiadomo Donalda Tuska wtedy jeszcze na swiecie nie bylo, a jego czyste akta z IPN'u mi wystarczaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym w 44' "zdrowi młodzi mężczyzni w dobrym stanie fizycznym" walczyli o ojczyzne, a nie chowali swoje zp. dupy u Hitlerowców. Uważasz cześć i chwała jednym i drugim sie należy ?

 

A poza tym to nie jest byle "sensacja".... w normalnym kraju taki gość byłby skonczony politycznie, nie wyobrażam sobie żeby np. w stanach zjednoczonych ktoś taki mógł zostać prezydentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Oczywiscie, ze nie, ale nie nalezy ich traktowac jako najgorszych zdrajcow, bo nie wiemy jakie sytuacje zyciowe mial wtedy kazdy z nich. Poza tym nie chowali sie u Hitlera, bo przeciez brani byli z cywila, a co oznacza chowac sie, to przeczytaj sobie w slowniku albo nie uzywaj niepotrzebnie takich slow. Rownie dobrze mogli wziasc mojego dziadka, on nie walczyl w czasie 2 wojny swiatowej. A co twoi przodkowie robili, pytam sie. Aktualny papierz tez byl wcielony do wojska niemieckiego i ... co z tego? Pewnie nie powinien zostac papiezem, bo ma zbrukane krwia rece? Eh... ta kampania sie robi coraz podlejsza, zeby doszlo do tego by grac na ludzkich uczuciach i wmieszac to jeszcze ofiary nazistowskich niemiec, zero szacunku dla zmarlych...

 

 

ps. W USA Tusk by miał ZNACZNIE większe szanse na wygraną niż Kaczyński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...