Skocz do zawartości

Mario Forever Galaxy


Buziol

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: MARIO FOREVER GALAXY

Gatunek: kosmiczna strzelanina / shootem up

 

Opis: Kosmiczna strzelanina do wyboru czterej bohaterowie każdy z nich ma własne atrybuty pozytywne i negatywne. 8 ogromnych map do pokonania, mnóstwo wrogów, bossów, około 70 broni w sklepie każda po 10 poziomów rozwoju, upgrade do statku.

 

Download: http://www.download.com/Mario-Forever-Gala...cdlPid=10865260

 

Około 30 Mb

 

 

Autorzy:

 

Programowanie: Michał (Softendo/Buziol) Gdaniec

Fabuła: Michał (Softendo/Buziol) Gdaniec

Grafika: Michał (Softendo/Buziol) Gdaniec, wyłączajac tylko bohaterów

Muzyka: Open sources

 

 

Screeny:

http://www.download.com/3004-7447_4-10865260.html

wybieramy kursorami zdjęcia jest ich około 12.

 

 

Pozdrawiam miłej gry życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... radze pisać to samemu szczególnie, że teksty nie są zbytnio skomplikowane. Chociaż w sumie tutaj 80% i tak by tego błędu nie znalazło.

 

edit: To menu też nie wygląda najlepiej. Moim zdaniem źle ułożone, wygląda jakbyś próbował wszystko jak najbardziej ścisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Skell to jego brat. A co do gry, miałem przyjemność już wcześniej testować i powiem tylko tyle: good job! Najbardziej przede wszystkim podoba mi się soczysta, profesjonalna oprawa graficzna, która niezmiernie cieszy oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skell to jego brat. A co do gry, miałem przyjemność już wcześniej testować i powiem tylko tyle: good job! Najbardziej przede wszystkim podoba mi się soczysta, profesjonalna oprawa graficzna, która niezmiernie cieszy oko.

 

 

Oj mój błąd. Błędnie wywnioskowałem, a poza tym błąd dość charakterystyczny dla Translator'ow, to mnie zmyliło. Sorka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się zagrać. Wszystko było OK, do momentu wybierania poziomu. Od tego momentu myszka i klawiatura zacinały się cały czas na 5 sekund. Udało mi się jakoś wejść do poziomu, lecz nie było mowy o graniu... Ale grafika wygląda bardzo dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mój błąd. Błędnie wywnioskowałem, a poza tym błąd dość charakterystyczny dla Translator'ow, to mnie zmyliło. Sorka ;]

 

 

No właśnie gra ma duże wymagania - niedługo zabiorę się za stworzenie wersji LIGHT :) dla słabszych komputerów - pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nie potrzebnie uruchamiana jest z wysokim priorytetem, przez to muszę zmieniać w menadżerze zadań priorytet na normalny, żeby mi w ogóle mogła chodzić, bo procesor jest tak "zajęty" tą grą, że system zostaje sparaliżowany (mysz i klawiatura - zawieszone).

 

O, i literówkę zauważyłem jak latałem po mapie, w nazwie jakiejś planszy "First enconter" (encounter).

 

A gierka świetna - dopracowana, grywalna, super grafika... ogólnie miód. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się zarypista gra od Buziola smile.gif. Zasysam. Ocenię jak pobiorę i zagram smile2.gif

 

EDIT: Kurde najlepsza gra na GMC!!!

 

Zalety

[+] Zarypista muza i grafa

[+] Fabuła

 

Wady

Brak

 

Ocena: Nieskończoność/5

1 nieprawda

2wtf nieskończoność. Niema takiej oceny. LOL

 

 

 

A tera ja ściągam zaraz się wypowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Boże, ktoś taki jak Buziol musiał wrócić, bym zarejestrował się na GMClanie.

Gra jest świetna, cudowna i bajerancka, mimo to jednak nie obyło się bez kilku wpadek, niestety.

Pierwsza głupia sprawa, albowiem przeszedłem grę, znaczy pokonałem ostatecznego Bowsera w ostatnim zamku i gierka całkowicie się wysypała http://wklej.org/id/1747/ (nie znam się na GM, nie wiem "co sie stao"). Po drugie, w bodajże na mapie trzecim czy czwartym świecie gwałtownie i niespodziewanie spada wydajność i to na tyle, że mój komp (2,4 GHz) ściąga wszystko z procka i przestaje reagować. Na szczęscie wyłaczenie efektów pomaga to ominąć i od nastepnej mapy mogłem już grać znowu przy wszystkich efektach. W jednym z początkowych zamków też nie załapuje czasem skrypt przywołujący hordy tych żółwi i musiałem powtarzać kilkakrotnie etap, bowiem nic się nie działo. To tyle z rzeczy takich technicznych, poza tym myślę, że jest ok, choć w kilku miejscach są błędy w dialogach (tj. tłumaczenie i literówki, raz mi się zdarzyło, że tekst wychodził poza "dymek"). Grafika świetna, choć nie w moich klimatach ;], miejscami nieco "przebajerowałeś" ale w grze o Mario to akurat nie ma aż takiego znaczenia. Muzyka także genialnie dobrana, co mnie jednynie zdenerwowało to muzyka z Tekkena 3 w grze o Mario :P. Jako fan Tekkena protestuję! (BTW, to też jest z wolnych źródeł? :P)

No ale mimo wszystko to i tak najlepsza, albo przynajmniej jedna z najlepszych gier freeware w jakie grałem od dłuższego czasu i IMO druga twoja najlepsza gra po Bod Blobie (zacząłem Zeldę ale kurcze, to już nie to). Tak świetnych gier możemy tylko zazdrościć i życzyć sobie by było ich więcej ;]

9,5/10 (za drobne błędy i to, że nie mogłem zobaczyć outro ;( ) - 5/5 w przełożeniu na tutejszą skalę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemuż by nie. Buziola pamiętam jeszcze ze Strefy Twórców Gier (mam nawet na jakimś CD jego artykuł dot. grafiki na przykładzie Myster Muszla, Muszela... whatever), więc jego powrót byłby całkiem sensownym powodem do rejestracji. Poza tym dla osoby interesującej się tworzeniem gier (interesująca się =/= tworząca, poza tym wolę MMF2) to forum wydaje się być punktem obowiązkowym.

 

Wracając jednak do tematu - dla potwierdzenia przeszedłem ostatni etap jeszcze kilka razy, no i gry dalej NIE da się ukończyć (błaad w outro).

Co do spowolnienia, nie uważam, że winą jest moja konfiguracja tylko jakiś niezoptymalizowany etap/kod/cokolwiek, bowiem spadek wydajności następował nagle, był bardzo drastyczny i właściwie nie miał jakiegoś wielkiego uzasadnienia, bardziej efektowne wodotryski działały w tej grze bez zarzutu. Niestety nie mam drugiego kompa na którym mógłbym to potwierdzić (inna sprawa, że cierpliwości na dochodzenie do tamtego świata też nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gierka całkowicie się wysypała http://wklej.org/id/1747/

 

Poprawione, daj znać jaka to jest mapa to sprawdzę i zdiagnozuję ilość obciążeń na mapie i postaram się to zoptymalizować. U mnie na kazdej mapie gra używa max 30% procka, na mapie nr4 , dochodzi do 40%

Część błędów już zlikwidowałem. Dodam Cię do testerów, więc jak chcesz pomóc daj znać jeszcze który etap ma te "wieszające" się żółwie.

 

Pozdrawiam i dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, szkoda, że mi się save nadpisał :P

Ale dzięki temu już odkryłem, że ten zamek, w którym się zacinały żółwie, to ten na końcu pierwszej mapy. Jest takie miejsce gdzie są dwaj "młotkowi" a potem po nich przylatuje więcej i ustawia się w rządki. Przypomniało mi się, że wtedy zrobiłem pauzę w tym miejscu i może dlatego praktycznie po restarcie gry dopiero zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, szkoda, że mi się save nadpisał :P

Ale dzięki temu już odkryłem, że ten zamek, w którym się zacinały żółwie, to ten na końcu pierwszej mapy. Jest takie miejsce gdzie są dwaj "młotkowi" a potem po nich przylatuje więcej i ustawia się w rządki. Przypomniało mi się, że wtedy zrobiłem pauzę w tym miejscu i może dlatego praktycznie po restarcie gry dopiero zaskoczyło.

 

 

zaraz to sprawdzę i poprawię. Jakby były jeszcze jakieś błędy od razu dajcie/daj znać :).

Sprawdziłem działa w normalnie pauza przed i po i w trakcie sekwencji przylatywnia hord w miejscu gdzie są dwaj młotkowcy.

 

 

Kiedy można się spodziewać zablokowanego trybu ?

 

 

kiedy strona www ruszy. A kiedy ruszy to nie wiem mam nadzieje że we wrześniu. I zablokowany on nie jest - wogóle go jeszcze nie zrobiłem chociaż to jest kwestia napisania kilku skryptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne daje 5/5 :thumbsup:

 

Napisałem po prostu ze mi się podoba i dałem ocenę, nie wiem po co mam sie rozpisywać.... -.- <_<

 

A po drugie ostrzeżenie za to, że napisałem swoje zdanie zwięźle...hahahah

 

Proszę cie tylko o jedno, żebyś następnym razem nie dawał mi ostrzeżenie, ponieważ napisałem za dużo...-.^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...