Skocz do zawartości

ArcMagi nadchodzi...


TeeGee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

No niestety muszę ocenzurować moją wypowiedź, ale jest zaje**ście. Ustawiłeś poprzeczkę tak wysoko, że jest już nie do pokonania. Bynajmniej nie w 2D :) Nawet długością gameplayu ciężko będzie dorównać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 680
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nawet długością gameplayu ciężko będzie dorównać

He he. Bo gameplayu, jak to w fighterach bywa, będzie tyle na ile masz ochotę ;). To mi się zawsze bardzo podobało w mordobiciach - można zagrać 15 minut, a można cały dzień. Na pewno dam tyle trybów gry, żeby dało się sporo pociągnąć, zanim się przejdzie wszyściutko. Oczywiście niektóre będą obleśnie trudne, żeby prawdziwi hardkorowcy mieli co kminić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś UP UP UP@

no właśnie lepiej poczekać na superprodukcje przy której wszystkie gry tego typu to taki papier toaletowy (długie szare i sami wiecie do czego :P) niż oglądać filmiki nie dość że krótkie to jeszcze nie niedopracowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom i w przypadku ArcMagi tak naprawdę można zrobić całkiem sporo trybów nie dodając do tego tradycyjnego aż tak wiele

Dokładnie. Choć przyznaję, że w planach są też ambitniejsze tryby gry.

 

No i znów muszę przyznać, że gra ######sta.

Ale nie jest tak zarąbiście jak na poprzednim screenie... ;<

A co się nie podoba (skoro nie tak zarąbiście jak na poprzednim screenie)?

 

no właśnie lepiej poczekać na superprodukcje przy której wszystkie gry tego typu to taki papier toaletowy (długie szare i sami wiecie do czego ) niż oglądać filmiki nie dość że krótkie to jeszcze nie niedopracowane

Amen ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi się źle wydaje, ale odnoszę takie wrażenie, jakby ten efekt (czar) nie pasował zupełnie do reszty grafiki. Cała grafika jest taka raczej komiksowa, a ten czar wygląda bardzo realistycznie, co przynajmniej dla mnie się trochę gryzie. Aczkolwiek nie patrząc na tego fireballa, całość wygląda świetnie, na prawdę dobra grafika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się nie podoba (skoro nie tak zarąbiście jak na poprzednim screenie)?

 

 

Nie wiem... :confused:

Tak jakoś ogólnie. Niestety nie ma tu tego screena.

Z pamięci mogę powiedzieć, że chyba było na nim więcej efektów. :P

Oczywiście mogę się mylić, bo to był chyba pierwszy screen, więc wiadomo - duże wrażenie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem...

Tak jakoś ogólnie. Niestety nie ma tu tego screena.

Z pamięci mogę powiedzieć, że chyba było na nim więcej efektów.

Oczywiście mogę się mylić, bo to był chyba pierwszy screen, więc wiadomo - duże wrażenie.

 

Aaa, w tym sensie ;)... Bałem się, że gdzieś się Twoim zdaniem pogorszyła jakość grafiki.

 

Z innych wiadomości - zacząłem wreszcie na poważnie robić AI i już teraz da się w zasadzie zagrać. Całkiem przyjemnie jest, dynamiczniej niż w jedynce. Choć oczywiście co kilka minut nowy bug wyskakuje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dodam swoje 3 grosze, a raczej zdania :

1. Grafika jest po prostu extra. (Nie bede pisał, że zaj... bo po spowiedzi jestem)

2.Mam nadzieję, że muzyka i efekty dźwiękowe będą równie piękne jak grafika.

3. POWDZENIA TEEGEE!!! powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POWDZENIA TEEGEE!!! powodzenia

Dzięki :).

 

Ja mam jedno pytanie : Jaka będzie cena gry ;>?

Jeszcze nie wiem. Ale na pewno tradycyjnie będą jakieś zniżki/alternatywy dla Polaków i GMclanowiczów. No i na pewno będzie bardzo duży upust dla wszystkich posiadaczy starego MAGI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nie, za 25%. Nie umiesz obliczyć przykładu który sam podajesz ? Jak ze 100% zabierasz 50%, to masz 50%, a kolejne 50% od nich to jest 25% całości nie?

 

Ja proponuję w pakiecie z kluczem do GM7 za 75 złotych :D Zmusilibyśmy was do legalizacji GM w końcu, wy piraci przebrzydli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak. Grafika jest świetna ale te postacie pasują do tego tła jak świnia na modelkę. Bardziej bym je na pięknej jasnej łące postawił a co do postawienia nie wydaje Ci się ,że wygląda to jakby ktoś wkleił te postacie na siłę, ale to oczywiście tylko moje nie obiektywne zdanie. Moim zdaniem wciąż są małe błędy ale jeżeli się je poprawi może być z tego na prawdę dobra produkcja.

 

p.s co się stało z lewą stopą Pani po lewej? :P

 

edit: Damian z takim zachowaniem Ty będziesz kolejnym wzorem do naśladowania (twoja sygnatura)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym je na pięknej jasnej łące postawił a co do postawienia nie wydaje Ci się ,że wygląda to jakby ktoś wkleił te postacie na siłę, ale to oczywiście tylko moje nie obiektywne zdanie.

Hmm, chodzi Ci o to, że odstają graficznie? W sensie wyglądają jak naklejone na tło? To wiem i będziemy to poprawiać. Trza dać jakieś cienie, pewnie usunąć kontury i może pozmieniać palety. Ostatecznie nic tu jeszcze nie jest finalne.

 

A jeśli idzie Ci o stylistyczny kontrast (czarownica na tle złomowiska), to to akurat przypadek, że dwie pseudo-baśniowe postacie ustawiłem na futurystycznym tle - w grze będzie misz-masz magów z różnych epok i światów. Taki klimacik i tyle.

 

p.s co się stało z lewą stopą Pani po lewej?

Została brutalnie i bestialsko... niedokończona. Jak zresztą cała tamta graficzka. Może potem wrzucę obecnę, już bliższą finalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasoby są już teraz ładowane optymalnie, a kolizje w ArcMagi są naprawdę rzadkie i nigdy dokładne. Z tym, że i tak kod to nie jest newralgiczny punkt tej gry. Gra używa malutko RAMu i naprawdę niewiele mocy procesora - główny ciężar idzie na grafikę. Przy kilku efektach na raz fillrate potrafi być bardzo duży, ale jak na razie wszystko jest okej.

Efekty są bajeranckie, ale naprawdę dość oszczędne. Czasem siedzę nad jednym po kilka godzin, żeby wyglądał ładnie i jednocześnie był jak najbardziej oszczędny.

 

Tak czy inaczej - nie przewiduję problemów z wydajnością na komputerach, które nie są kompletnie przedpotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę zapytać jakie to efekty choć jeden przykład wystarczy. Jeżeli piszesz, że Fillrate jest wysoki to czemu nie przeniesiesz części efektów na CPU(skoro nie jest przepracowany)? Co prawda tak robiło się kilka lat temu ale skoro GPU ma problemy to czemu nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nawet i możnaby dalej to optymalizować, ale po co? Póki co gra działa bardzo sprawnie - nawet na naszym testowym crapiastym laptopie z zintegrowanym układem graficznym sprzed kilku lat. A wysokiego fillrate się w takiej grze nie uniknie i nie da się tu nic przerzucać na CPU. Jeśli mają być ładne i bogate particle, to tak czy inaczej karta graficzna będzie musiała trochę pixelków narysować. Tak jak w Saqqarze, które zresztą i tak działa bardzo płynnie nawet na starych konfiguracjach (a na razie ArcMagi jest szybsze od Saqqary).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...