Skocz do zawartości

ArcMagi nadchodzi...


TeeGee

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka nowych stworków:

 

creaturesscale.png

 

Nie pasuje mi tylko rysunek Maga (Magus), który sam w sobie jest w porządku, ale niestety wyraźnie różny stylistycznie od obu babeczek.

Magus jest niedokończony.

 

Z tego co widzę, to nie będzie tylko spelli, które mają coraz większa moc rażenia, ale mają jakiś efekt specjalny. Lubię takie rozwiązania

 

Nie pamiętam czy padło takie pytanie, ale... nadal będą te kręgi magii? Czy będzie jakaś inna zasada rzucania lepszych spelli?

 

I jeszcze czy wygrana będzie się ograniczać to zjechania przeciwnika do 0 HP czy też będą takie tryby gdzie trzeba przez x czasu nie zostać trafionym lub zmusić przeciwnika do niemożności wykonania ruchu?

Tak, czary wyższego poziomu nie są po prostu mocniejsze, tylko mają bardziej specjalistyczne zastosowania. Tak było też w MAGI, ale tu jednak jest to znacznie bardziej dopracowane (człowiek się uczy).

 

Nadal są kanały magii, choć część zasad nieco się pozmieniała.

 

Wygrana w dwóch podstawowych trybach to nadal zjechanie przeciwnika do zera, ale będzie też tryb z różnymi zagadkami/misjami, w których żeby wygrać trzeba zrobić konkretną rzecz w ustalonych warunkach (i mocno się przy tym nakminić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 680
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

haha pokrak z pulp fiction, mój nowy ulubieniec :D

ziomek z maską hannibala i to małe babsko z rogami też kozackie.

Co do baby w masce - nie lepiej wyglądałaby gdyby była troche ciemniejsza (sprawdziłbym szybką korekcje kontrastu)? człowiek salamandra jest w porządku, a najwięcej zastrzeżeń miałbym do gościa po prawej. wszystkie potwory do tej pory miały jakby swój określony klimat, fakt bardzo różny ale trzymały sie każdy swojego miejsca. Kolorowy koleżka z mieczem wygląda jakby nie mógł się zdecydować z której bajki sie właśnie wyrwał (miecz nie pasuje [imo oczywiscie] do futurystycznego wdzianka, a owo wdzianko do zabandażowanej mordy. Chętnie zobaczyłbym go w wersi średniowieczny rycerz - z hełmem z piórami ptaka albo rogami i wielką zakrrrrwawioną tarczą. wyobraznia ponosi :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaci jest 10, summonów 16. Na szczęście nie wszystkie wymagają grafik.

 

Propa, ten ostatni to anioł składający się z relikwiarzy. Będzie miał jeszcze skrzydła z zapisanych zwojów, ale tego na razie nie widać, bo będą na oddzielnych sprite'ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Administratorzy

Mam pytanie - może znasz odpowiedź: ile razy większe są te postacie w oryginale? Bo przecież jasnym jest, że tak gładkie krawędzie i tyle detali na tablecie uzyskuje się poprzez narysowanie tych postaci kilka razy większych i potem pomniejszenie finalnej grafiki. Jestem ciekaw jak duża musi być postać aby uzyskać taki końcowy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • Administratorzy

Powiedziałbym, że może grafik się wycofał, ale Gracjana jest tak dobra, że powinna dokończyć brakujące grafiki na podobnym poziomie jak poprzednia osoba (a przynajmniej te nowe nie odstawałyby od reszty). Nawet się ostatnio zastanawiałem dlaczego powstało Bonfire, skoro podobna gra czeka na dokończenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie projekt stoi i pewnie będzie stał. Nie wiem czy dam radę do niego wrócić, choć cały czas mam taką nadzieję. Możliwe, że po prostu kiedyś wezmę się za niego zupełnie od nowa.

 

Kilka przyczyn:

- Problem z grafikiem. On nie może fulltime, a ja nie mogę nie-fulltime. Muszę z czegoś żyć.

- Ten grafik ma rozpoznawalny styl, więc ktoś inny nie da rady dokończyć za niego. Trzeba by zrobić cały art od nowa (rozważamy to).

- Gracjana nie jest takim wymiataczem od animacji jak ten pan. A gra ma w pytę animacji.

- ArcMagi jest na GM8.1, czyli musiałbym pracować na pececie i mogę zapomnieć o portach. Czekam na GM Next.

- Gra jest słabo skodzona. Sporo musiałbym przepisać, bo różnica w moim skillu wtedy a teraz jest miażdząca.

- Nie jestem w 100% przekonany co do designu tej gry. Nie wiem czy jest fajna. Wymagałaby sporo pracy.

- Ogólnia skala tego projektu jest bardzo duża, co przy wielu niewiadomych bardzo skutecznie mnie zniechęca.

- Trochę inne rzeczy mnie teraz kręcą.

 

I tyle w zasadzie. Proza życia. I tak - też mnie to wkurza, bo to jedyna gra, której nie skończyłem. Taka plama na honorze.

 

 

Co do Bonfire, to właśnie to był projekt, który dał mi podobną satysfakcję co ArcMagi, ale jednocześnie był lepiej przemyślany i w 100% wykonalny. Ma w sumie fajniejszy gameplay, prostszy styl graficzny pozwalający na szybką produkcję, cwańszy design i wykorzystanie zasobów. No i może być robiony niezależnie od naszych głównych projektów, bez potrzeby odciągania Gracjany od Solstice i reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Powiedziałbym, że może grafik się wycofał, ale Gracjana jest tak dobra, że powinna dokończyć brakujące grafiki na podobnym poziomie jak poprzednia osoba (a przynajmniej te nowe nie odstawałyby od reszty). Nawet się ostatnio zastanawiałem dlaczego powstało Bonfire, skoro podobna gra czeka na dokończenie?

grafikę do bonfire robi dziewczyna Tomka z tego co wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

To wiem, wiem też kim był oryginalny grafik ale to tajemnica :P Chodziło bardziej o to, że Bonfire mechaniką trochę przypomina mi to, czym ArcMagi miało być (no może poza faktem, ze w Bonfire jakby przemierzamy drogę na której stają przeciwnicy, w Magi tego nie było więc i pewnie w ArcMagi mogło być podobnie jak w prequelu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...