Skocz do zawartości

Zablokowane Jak się nazywa ten silnik???


TuxMan

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

 

Akurat zabawiam się w robienie gier przeglądarkowych, a jak dotąd zrobiłem jedną grę w Vallheru: World War III: Totally War.

 

Mam pytanie. Jak nazywa się silnik podobny do tego, którego się stosuje w grze My Fantasy??

 

Jak ktoś nie wie, co to My Fantasy to niech kliknie na ten link: http://my-fantasy.net

 

Proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Kurde, a jaki silnik, nie technologia do pisania takich cudów :]

 

Nazwa silnika mi tylko potrzebna ;)

 

A ty myślisz, że wszystko na silniku jest napisane ? Może Onet tez jest na silniku ? I nasza-klasa ? Owszem jest, bo silnikiem możesz nazwać każdy większy skrypt podzielony na klasy i moduły na których strona hula, ale to nie znaczy, że jest to dostępny silnik. Są to skrypty tworzone od podstaw i tylko pod dany użytek, dla jednej firmy, nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty myślisz, że wszystko na silniku jest napisane ? Może Onet tez jest na silniku ? I nasza-klasa ? Owszem jest, bo silnikiem możesz nazwać każdy większy skrypt podzielony na klasy i moduły na których strona hula, ale to nie znaczy, że jest to dostępny silnik. Są to skrypty tworzone od podstaw i tylko pod dany użytek, dla jednej firmy, nie więcej.

 

Ok, chyba znalazłem dwa silniki. Przetestuję je ;). Jak zadziałają, to temat zamknę ;)

 

EDIT: Nie działają, dawajcie dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zabawiam się w robienie gier przeglądarkowych, a jak dotąd zrobiłem jedną grę w Vallheru: World War III: Totally War.

Zrobiłeś tą grę ? Czy wgrałeś silnik i zmieniłeś logo ?

 

Niestety, widzę, że UGame jest po... hiszpańsku boxed.gif (wersja ściągnięta z neta)

To sobie przetłumacz

 

Dalsze propozycje?? emot11.gif

Php jest na tyle łatwym językiem programowania że powinieneś jego podstawy opanować w niespełna 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

A do tworzenia gry ala vallheru wystarczą umiejętności

-Sql (zapytanie i wykorzystywanie odpowiedzi na pętlach i nie tylko)

-Podstawy obliczeń znane mu już zapewne z gml

-i co więcej ? html bo beż tego ani rusz

-I najważniejsze! LOGICZNE MYŚLENIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Boro Casso ma w sumie rację, przy programowaniu najważniejsze jest logiczne myślenie i kombinatorstwo :P . Funkcje potrzebne do wszystkiego zawsze można w dokumentacji znaleźć. Jedyne co w sumie trzeba opanować to składnia.

Składni PHP można się nauczyć dwie godziny, do perfekcji dochodzi się latami ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmot, owszem, ale potem trzeba siedzieć godzinami w tej dokumentacji żeby coś zakumać. Tak logiczne myślenie, ale co z wprawą, doświadczeniem? Bez tego ani rusz pisać jakiś projekt... Ja po prawie półtorej rocznym stażu pisania w PHP nie jestem zbyt dobry ( chociaż, mam przebłyski, jak to mówi zawodowiec ;dd ) , zresztą piszcie co chcecie.

 

 

Boro Casso, do tworzenia aplikacji w PHP nie potrzeba koniecznie HTMLa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
@up

Tak wiem ale za jego pomocą najłatwiej stworzyć interfejs graficzny programu.

 

wcale nie, bo z pomocą PHP zrobisz też grafikę, np. PNG - to jest dopiero GUI :) Ba, widziałem nawet flashe w PHP. (razem z XAMPPem chyba jest przykład)

 

HTML to tylko jedna z opcji jakie daje PHP, możesz robić grafiki, PDFy a nawet akrusze Excela. Tylko z ciepłą kawą są problemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...