Skocz do zawartości

Zablokowane Game Maker lub inny


Woozie

Rekomendowane odpowiedzi

w pytania mam!

 

Jedno jest głupio w Game Maker ze trzeba wpisywac w execute code zeby on chodil ta postac powinno byc to tak ze wybierasz normalnie klawisz i ci chodzi druga zrypana rczecz to to ze ten program nie ma duzo funkcji typu więcej plansz ludków powinien byc prosty a nie trzabylo wpisywac kurcze x-=4

 

2. czy znacie jescze jakis program podobny do game maker zeby zrobic gre czekam na odpowiedz

 

Jezeli kogos z Game Maker urazilem tym postem to soory czy jest wogol game maker po polsku jak jest to podajce linka z kond go pobrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, to nie musisz w kodzie wpisywać tego x-=4 :P . Poprostu tak jest najprościej. Możesz dać to do klocka Jump to a given position. Oto screen:

jump.jpg

EDIT: W GM da się spolszczyć tylko interface i help. Klocków nie spolszczysz, więc to jest zbędne :] . A jak ktoś pyta się o pomoc, to zazwyczaj podaje się ją w kodzie,bo jest prościej i łatwiej zapamiętać kod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TGM? Text Games Maker? Czasem nie TGF? Wpisz w google, nie bądź taki wygodny, tylko the games factory, nie tgf. Pozatym powiem tak. TGF jest banalnie prosty, ale mniej wydajny od Game Makera, oraz ma praktycznie tylko malutką garstkę możliwości GM. W TGF, żeby zrobić Motion Planning, to musisz mieć wtyczkę i ostro kombinować, w przeciwieństwie do GM. W TGF jak chcesz mieć 3D, to też wtyczka i ostre kombinowanie - w GM nie. To tylko parę przykładów... Aha, jeszcze particle, w GM są dość zaawansowane i bardzo dobre, a w TGF nic takiego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny wg. mnie topic. :) Jak ty sobie wyobrażasz programowanie nie wpisując kodu ? W GM programujesz zdarzenia (chociaż są też klocki) i to jest najlepsze. Jeśli chcesz sobie poklikać żeby grę zrobić wybierz The Games Factory i już, ale ostrzegam Cię że to się szybko robi nudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, lepiej Game Makera mieć xD . Pozatym, pokazałem ci, jak można zrobić to poruszanie bez kodu. Mogłeś to też sobie zauważyć, jakbyś otworzył przykład Pacmana dołączony do Game Makera. Nie jest na kodzie i masz to samo. Na kodzie się łatwiej robi, klocki to straszna gmatwanina i pełno nie potrzebnych rzeczy do kompilacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie umiem jecze zrobic zeby wrogowie mnie kuli

Jeśli chcesz aby twoi wrogowie cie kuli to najpierw daj im Cyrkiel do ręki, a potem nabluzgaj na nich, gdy będą zdenerwowani to użyją pierwszej lepszej broni którą mają pod ręką( W tym przypadku cyrkiel) . Cyrkiel ma właściwości kujące, więc powinieneś poczuć ukłucie.

 

bo czeba znac te kody a ja nie znam

Nic nie "czeba" . Można używać klocków, a te nie wymagają znajomości kodu. Jednak jeśli bardzo chcesz posługiwać się kodem i chcesz je znać , to możesz:

1. Przeglądnąc tutoriale i examplesy

2. przeczytać artykuł nijakiego Marmota: "z klocków na kod"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zaczynałem to wziąłem GM'a... Potem TGF... Aż wkońcu przesiadka na stałe na Gm'a... do czasu... Teraz siedze w C++, Delphi.

A w GM to tylko w klocach siedziałem. Bo klocki są zajefajne, proste, zaawansowane ;] A jak musisz napisać jakiś skrypt to pomyśl logicznie... Logiką dojdziesz do wszystkiego... Taka mała rada. No i powodzenia w dalszym tworzeniu gier i programów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delphi to object pascal. C++ to inny język programowania. Delphi jest prostrze, tyle że wolniejsze i (wg. mnie) mniej zaawansowane. No i do delfina są różne dodatki, dll'e, engine'y... :) Jednak ja wole C++. Ale to już kwestia upodobań.

 

EDIT: Jak być chciał poznać Delphi lepiej: www.delphi.bajo.pl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej mam problem zrobilem gre The ball mam plansze i dwie pileczki i one skaczą jak sie kliknie na nie myszką to jest punkt i one mi wypadają poza plansze i ich potem nie ma jak mam to zrobic zeby one lataly tylko w tym moim prostokącie

 

o to jest Screen tej gry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

one wylatują poza te kwadraciki

 

theball1th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...