Skocz do zawartości

Blokowanie klawiszy


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu rozpocząłem projekt gry zręcznościowo-muzycznej(zręcznościowej z motywem przewodnim muzyki). Taka gra wymagała ode mnie wykorzystania wszystkich liter, cyfr(tych w rzędzie) oraz kilku znaków specjalnych z klawiatury. Niestety zauważyłem pewną rzecz, która zakłóca działanie gry: blokowanie klawiszy. Już tłumaczę o co biega. Chodzi tu o to, że zauważyłem, że istnieją takie trójki klawiszy, że dwa pierwsze klawisze zostają przyjęte, ale jeżeli nie zostaną zwolnione i wciśniemy trzeci, to program nie zauważy jego wciśnięcia. Przykładem takiej trójki są klawisze: "F", "V" i ";".

I stąd moje pytanie: czy da się temu zaradzić? Proszę o pomoc i z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to podobny temat więc napisze coś od siebie ;d

Gdy gram w Frets on Fire to np. muszę na raz wcisnąć F1, F2 i F3 ale mogę w cisnąć tylko dwa z nich.. a cała reszta klawiszy działa normalnie.. tzn. mogę wcisnąć 3 lub 4 np. F2,F3,F4,F5.. Wie ktoś dlaczego? Może to windows blokuje jakoś te F1,F2,F3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, większość klawiatur nie pozwala na więcej niż trzy klawisze na raz, część wręcz daje sygnał buzzerem, że za dużo klawiszy wciskamy.

Jedyne wyjście - pad.

No to po mnie chyba, jeszcze jakoś ten buzzer dało się wytrzymać, ale przez to leżę. Pad odpada, bo to na infę(zresztą nie mam i tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...