Skocz do zawartości

NOOB


Zając

Rekomendowane odpowiedzi

Kto chciałby zgłosić sie na ochotnika, i daćmi swój numer gg żeby pomagatakiemu nobowi jak ja w tworzeniu gier? jacyś chętni? bo ja dopiero co zacząłem tworzyć gri, i nie wiem co i jak, a z FAQ nigdy i tak sie niczego nie moge nauczyć... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi lepiej idzie, zrobiłem swojąpierwszą minigre http://xthost.info/Zajac/Paletki-version.1.1.rar i mam dwa pytanka, jak zrobić żeby strzał wylatywał z objektu? i jak zrobić żeby sprit był ruchomy? A! i jeszcze trzecie pytanko, jak zrobić coś na czas? tzn żeby np muzyczka leciała ileś tam sekund i przestała? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm,ne kce mi sie myśleć na 2 pytania,ale na 3 odpiem xD.Uzyj alarmów-jak chcesz o ile sekund to zrób tak
alarm[0]=room_speed*<sekundy>

Wtedy będziesz miał równe co do 1 sekundy :]

A na klockach jakoś sie nie da? Bo w pisaniu skryptów to ja dory nie jestem, i jak wpisałem tak jak mi kazałeś to błąd jakiś wyskoczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak zrobić kolizje na przycisk? tzn. że objekt musie być w jakiejś odległości, lub stykać sie z obiektem, a dobiero potem jak naciśniemy jakiśprzycisk to dzieje sie akcji, chodzi mi o cośtakigo: collision>jakiś przycisk>np zniszczenie dwóch obiektów, to jak to zrobić? i jeszcze jednego nie rozumiem, forum jest po to aby pytać sie na nim o różne rzeczy, a wszyscy gadają idź do helpa, sprawdź tutorial itp... to może być dla początkujących chamskie... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobić kolizje na przycisk? tzn. że objekt musie być w jakiejś odległości, lub stykać sie z obiektem, a dobiero potem jak naciśniemy jakiśprzycisk to dzieje sie akcji, chodzi mi o cośtakigo: collision>jakiś przycisk>np zniszczenie dwóch obiektów, to jak to zrobić?

If keybord_check(przycisk) emt5.jpg

 

Do Tymona: no w sumie tak ,ale wy "Miłośnicy " ortofrafii zaraz byście sie czepiali że zaczynam zdanie z małej litery, więc niechaj pozostanie tak jak jest. emt4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...