Skocz do zawartości

TClipper Demo


Luksor

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: TClipper V. 0.1

 

Gatunek: Edytor tekstu (na razie to tylko jego jedyna funkcja)

 

Opis: TClipper to edytor tekstu napisany w języku Delphi. Jest to jedna z moich pierwszych aplikacji pisanych w tym języku. Na razie posiada tylko funkcję edycji tekstu, zapisu, odczytu - zresztą sami zobaczcie. ;p

 

Download: https://gmclan.org/up2178_3_tclipper_v01.html

Rozmiar pliku: ~250KB

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Luksor

Fabuła:
brak

Grafika:
Luksor

Muzyka:
brak

Screeny:

clipper01screen.png

 

Zapraszam na http://www.luksor.cba.pl/blog

 

Pozdrawiam :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gorsze od notepada. Zmień to memo na rich, przynajmniej będzie można dać formatowanie. Jest błąd, gdy nie wybierzesz pliku podczas otwierania dokumentu. Poza tym zmień te ikony z toolbara na przyciski z ikonami.

 

EDIT: Wow, to jest richedit... tylko czemu zmienia się czcionkę całości, a nie np. zaznaczonego tekstu ? Popraw to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/5.

 

Za co? Słabo dobrany przykład. Napisanie tego to wręcz chwila, a można było znaleźć dużo lepszy przykład. Na internecie znajdziesz masę gotowców edytorów tekstu zawierających podstawowe formatowanie testu. A ty pokazałeś, że znasz funkcje zapisu, odczytu i kilka innych z przykładu/kursu/artykułu.

 

Poza tym: Z jakiego t komponentu skorzystałeś na zrobienie tych guzików (kopiuj, wklej itp.) ? Zwykłego obrazka? Bo nie ma "efektu" najechania myszką '-.-

 

Dlaczego wszyscy się podniecają użyciem jakiegokolwiek języka programowania? Dowiedzą się czegoś z artykuliku/przykładu i szpanują umiejętnościami....

 

PS: Zadam ci "test". Nie odpowiadaj mi na to pytanie. Spróbuj nie zaglądając do żadnej ściągi/przykładu/strony etc. napisać ten program jeszcze raz.

Jeżeli nie dasz rady... ale sam sobie odpowiedz na to pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę Ci nic udowadniał, ale tak, to chwila. Dlaczego nie udowodnię? Napisałbym, ale i tak odpiszesz "ta, jasne, po prostu nie umiesz".

Mam w nosie to, co sądzi jakiś ... , sam wiem, że umiem to zrobić, i tyle.

 

PS: A w czym to piszesz: Delphi? Ja stawiam, że właśnie Delphi...

 

W takim razie taki przykład to całkowity-mega-luzik. Ba, po 3min szukania znalazł byś piękne formatowanie tekstu.

 

Przecież zapis, odczyt to kawałek kodu. Kopiowanie linijka. Podobnie wytnij/wklej. Zmiana formatu - też luzik.

 

PS: I jeszcze jedno. Co to ma być na dole "TClipper || V 0.1 || adres" :P ? Nie do tego służy ten komponent :P I taki szczególik: Piszemy małe "v" (nie jestem pewny, ale podejrzewam, że skrót od "version"...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: A w czym to piszesz: Delphi? Ja stawiam, że właśnie Delphi...

Widzę, że nawet 1 posta nie czytałeś.

PS: I jeszcze jedno. Co to ma być na dole "TClipper || V 0.1 || adres" :P ? Nie do tego służy ten komponent :P I taki szczególik: Piszemy małe "v" (nie jestem pewny, ale podejrzewam, że skrót od "version"...)

Mogę używać tego komponentu do czego chcę.

 

po 3min szukania znalazł byś piękne formatowanie tekstu

To już wszystko jasne, wiem jak robisz programy:

-google.pl

-ściągasz przykład

-modyfikujesz

-i dajesz na gmclan i piszesz: "zrobiłem lepszy edytor od Luksora!"

 

Ja staram się zapamiętać/próbować.

Owszem, poradniki czytam ale nie kopiuję z nich kodu tylko staram się go zrozumieć.

Tak jest łatwiej się uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dam 4/5

Gratuluje odwagi w jakimś języku programowania, nie piszesz w jakimś Game Maker i dlatego ocena jest większa, ja najlepszy przykład jaki zrobiłem w prawdziwym języku programowania to taki prosty kalkulator ;] W Bashu lepiej mi programy wychodzą, i są 100 lepsze (może nie jakościowo) od Game Makera. Prędzej człowiek będzie pracować znając Basha/Shella itp. niż GML-a

 

Pozatym, może nie jest to jakiś super notatnik, jednak nie od razu Rzym zbudowano ;]

 

Fervi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawidds, również jestem za abyś poszedł i umrzył, ja też korzystam z dokumentacji Direct'a i WinAPI, bo ok. 500MB nie nauczysz się przez nawet 10 lat
Tak, ale ja tu mówię o prostym notatniku, jaki on stworzył <_<

 

Mogę używać tego komponentu do czego chcę.
A to zdania będą podzielone.Kompoment sużący, jak sama nazwa wskazuje do pokazania statusu programu.. Zresztą - znajdź mi jakiś porządny program, w którym masz tam reklamę strony www...

 

Crack: Jakby trzeba było kolorować każdą "komendę" HTML osobno, to by kolorów zabrakło :P Lepiej stringi na taki kolor, <b>, <i>, <u>, <font> itp. na jakiś inny itp. Takie grupki. Bo totalne rozbicie bez sensu :P Ilość kolorów by w oczy waliła...

Ja naprzykład potrzebuje jak piszę w PHP zajrzeć do manuala na php.net lub w railsach to też szperam.
To co wyżej. Jak się bawię PHP to używam manuala - choć częściej kursów. Ale on napisał coś, co można by porównać do..... include, echo, i może obsługa zmiennych/sesji. Takie proste fragmentykodu się pamięta.

Chyba nie istnieje człowiek piszący zaawansowane rzeczy w jakimkolwiek języku, nie używając żadnej pomocy. Ale gwarantuję, że nie zagląda on do manuala, żeby się dowiedzieć, jak się odczytywało zmienną.

 

PS: Przesadziłem z tą zmienna, ale wiecie, o co mi chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz fajnie i wogole, ale nie trzeba tego wsadzac na foum no bo po co? Powiedz mi po co to wsadzasz na forum????

Ludziom sie to nie przyda.

Nikt cie za to chwalic nie bedzie.

 

Ot, napisales cos ala notatnik, fajnie, zrob sobie kanapke z drozsza szynka niz jesz nacodzien i ucz sie dalej, czy wszyscy musza ogladac kazdy nowo powtaly produkt gdy nauczysz sie kilka nowych funkcji? Napiszesz notatnik to tez go tu wstawisz. Potem napiszesz cos ala winamp, tez wstawisz.

Ale te progsy sa nikomu nie potrzebne, ludzie maja gleboko i szeroko ze komus sie udalo napisac taki program. Ucz sie, swoje prace zostaw dla siebie, na forum wyjechac mozesz z jakims naprawde dobrym programem ktory sie komus przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Crack: Jakby trzeba było kolorować każdą "komendę" HTML osobno, to by kolorów zabrakło tongue2.gif...

 

Z tego co mi się wydaje, w jednym dokumencie html jest jedna otwierająca komenda <html> i zamykająca </html> :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest reklama tylko strona autora programu, praktycznie w każdym programie jest strona autora.
Ale nie w tym miejscu!

 

Znajdź mi program, w którym w StatusBar'rze jest tylko i wyłącznie nazwa, wersja i strona autora programu. To jest łamanie zasad WinAPI, że też tak to nazwę :P.

 

No dobra, podsumujmy to:

1. Daj komponent odpowiedzialny za guziki obrazkowe, a nie walnąłeś tam podejrzewam Image... Jeżeli użyjesz komponentu (nie wiem, jak się zie w Delphi :P Uczyłem się tego języka może tydzień :P)

2. Daj RichEdit zamiast Memo - będzie formatowanie tekstu. Al'a Word ;)

Jakby co: w BCB na pewno był taki przykład w katalogu z programem. W Delphi podejrzewam, że też będzie. Albo przetłumacz se kod BCB na Delphi. Jest nawet taki program w sieci :P

3. Opcje, opcje.... skąpy ten program.

4. Statusbar '-.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł: TClipper v. 0.2

 

Gatunek: Edytor tekstu

 

Opis: TClipper to edytor tekstu napisany w języku Delphi. Jest to jedna z moich pierwszych aplikacji pisanych w tym języku. Na razie posiada tylko funkcję edycji tekstu, zapisu, odczytu - zresztą sami zobaczcie. ;p

Zmiany w wersji 0.2:

 

Dodano:

-opcje znajdź i zamień

-opcje pogrubiania, pochylania i podkreślania tekstu

-opcję usuń

 

Zmieniono:

-kolor panelu z narzędziami

-kolor paska stanu

-wygląd komunikatów

-tylko aktualnie zaznaczony tekst zmienia czcionkę

 

Usunięto:

-błąd podczas anulowania odczytu pliku

 

Download: https://gmclan.org/up2178_3_tclipper0_2.html

Rozmiar pliku: ~300KB

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Luksor

Fabuła:
brak

Grafika:
Luksor

Muzyka:
brak

Screeny:

tc2.png

 

Myślę że nowa wersja będzie się wam bardziej podobać. :)

Piszcie co dodać, poprawić lub zmienić. :]

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już lepiej ;)

Jeszcze dodaj, że po najechaniu na pasek 'narzędzi' (znaczy tam pod paskiem menu :P) żeby po najechaniu na dany przycisk, wyświetlało się np. Kopiuj, wklej itp. Bo są też tacy co nie znają tych obrazków i muszą przez pasek menu wchodzić. ale tak to ogółem nieźle. Fakt faktem że to nie jest super zaawansowany edytor tekstu ale narazie może być :) Dam 3.5\5 czyli 4\5 :)

E: A i popracuj jeszcze nad wyglądem bo zajeżdża mi tu takim Windowsem 98 :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj takie zakładki, że można w jednym oknie można edytować 5 różnych plików. Dodaj też to co mówił lenin, jeśli nie wiesz jak to zrobić to ci pomoge bo ja te dymki umiem zrobić.

A narazie 3/5.

Zrób wygląd przycisków z Windowsa XP, będzie kozacko wyglądać ;].

 

Już dymki i przyciski XP są zrobione :thumbsup: .

Teraz się pobawię z zakładkami, ale nie obiecuję że będą :jezor: .

 

Wersja 0.3 już niedługo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...