Skocz do zawartości

War of Castle 2


london

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: War of castle 2

 

Gatunek: Zręczniościówka/tower defence

Opis: Gra polega na obronie muru przed wrogami. Zabijamy ich klikając na nich myszką. Za zdobyte pieniądze można kupić magów, którzy - w przeciwieństwie do poprzedniej części gry - są teraz bardzo pomocni, a wręcz niezbędni do dłuższej gry. Można również kupić budynki dzięki którym będziemy mogli szybciej się wzbogacić, naprawić mur itp. W sumie możemy wydać pieniądze na 12 różnych rzeczy. Co robią poszczególne budynki, jaki mag jest najpotężniejszy i co robi, nie będę się rozpisywał. Wystarczy kliknąć PPM na jego ikonę i już wyskoczy informacja.

 

Grafika myślę, że jest dość dobra, na pewno lepsza niż w poprzedniej części, a to dlatego, że i ja się bardziej postarałem i miałem małą pomoc.

 

Dźwięki w grze są różnorodne, każdy przeciwnik przy zgonie może wydać z siebie do 3 różnych odgłosów. Słychać odgłos niszczonego muru, gdy przeciwnik go atakuje. Magowie rzucając czary również wydają z siebie jakieś odgłosy. :P

 

Nowością w grze może być tryb dnia i nocy, oraz zmienna pogoda, co zresztą będzie można zobaczyć na screen'ach.

 

Co do przeciwników to w sumie jest ich 21:

Pierwszych 6 można napotkać na początku gry. Kolejnych 3 pojawi się po zmroku. Po pokonaniu pierwszego bossa będziemy mieli do czynienia z nowymi typami potworów, których będzie też 6. Po śmierci drugiego boss'a będziemy musieli przygotować się na znacznie silniejszy zestaw przeciwników, których będzie 4.

 

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem. Dodam jeszcze tylko, że gra na początku jest nudna ze względu na brak złota i małą ilość pojawiających się przeciwników, ale po 5-10 min gry, nie będzie już na co narzekać.

Download: Klik

Rozmiar pliku: 7881KB

 

 

Autorzy:

 

Programowanie: London

Fabuła: Nie ma

Grafika: London, Remikoss

Muzyka: Cradle of Filth - Satyriasis, Cradle Of Filth - Humana Inspired To Nightmare

Dźwięk: http://findsounds.com/

 

Screeny:

 

Noc

Walka z Bossem

Zima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG! Co to za gra?? Bawimy się w boga i zabijamy wrogów bez niczego (nawet pioruna :P). Po prostu "trawi" nieprzyjaciela :lol:. Nawet można nawet budować domki z niczego. (oczywiście też za pieniądze) Muzyka nawet fajna, ale szkoda, że nie twoja. Grafika na 3+, ale mogła być lepsza.

 

4/5 :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kursor się blokuje czy znika? Może to to co pisałem wcześniej, no ale wątpliwe. Pojeździj trochę tym kursorem, postaraj się wcelować w ikonę maga, jak pojawi się cena to znaczy, że ten kursor jest tylko go nie widzisz. Jeśli tak to wtedy zmienię to. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hapaj wersję z normalnym kursorem. :) Nie mam pojęcia skąd ten błąd. Mi działa normalnie, nic podobnego mnie nie spotkało ani razu.

Już mogę wjechać kursorem na panel, ale teraz nic nie mogę robić, ani zabijać ani nic, poprostu jakby skryptów odnośnie myszy nie było :(

Ale to byś znowu musiał zmieniać parę linijek kodu, to jak nie chcesz to nie musisz, jakoś przeżyję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie. Powinno się móc normalnie zabić przeciwników co ja czynię bez problemu. To chyba nie jest wina gry bo TuxMan najwidoczniej nie miał z tym problemów. Zaczekam na razie aż jeszcze kilka osób się wypowie na temat gry, czy oni również będą mieli z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozmieniałem nieco u siebie rozdzielczość ekranu i czasem kursor również mi się blokował. Spróbujcie ustawić rozdzielczość na 1280x800, może pomoże. :P

 

mam 1280x764 i blokuje mi siena panelu oraz mam taki oto błąd:

ERROR in

action number 2

of Create Event

for object startt

 

Sound does not exist.

 

denerwuje mnie też to, że muszę 10 000 razy kliknąć na przeciwnika, aby go zabić. jednym słowem żenada 2/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra gra. podobają mi się szczególnie zmiany cyklu dnia i zmiany pogody, jedyne do czego mam zastrzeżenie w tej kwestii to zbyt gwałtowne przejście z nocy do dnia, wygląda to tak jakby ktoś zapalił słońce jak żarówkę :P ale to tylko taki kosmetyczny drobiazg. Sama rozgrywka w prawdzie sprowadza się do ciągłego klikania na przeciwnikach i gdyby nie to że mam na myszce klawisz odpowiadający za podwójne kliknięcie, to moja ręka pewnie nie najlepiej by zniosła zmagania z tą gierką :P. Jest ona jednak odpowiednio urozmaicona i oferuje co jakiś czas kilka nowych atrakcji więc jak najbardziej za grywalność masz u mnie co najmniej 4/5. Proponuje tylko żebyś dodał jakiś efekt czaru który będzie się tworzył przy kursorze podczas klikania. Pozytywne wrażenie zrobiło na mnie również ładnie wykonane menu, ja bym tam jeszcze wcisnął nazwę gry ale i tak jest ok :thumbsup: . Ja jakoś nie mam problemów z kursorem, a rozdzielczość monitora mam ustawioną na 1280 x 1024. Jedyny bug na jaki się natknąłem to taki że po wczytaniu wcześniej zapisanej gry nadal jest odtwarzana muzyka z menu.

 

Daję 4 gwiazdki z dużym plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem rozdzielczość i poszło więc teraz mogę ocenić:

grafika: 3.5\5 - Nawet ładna ale te ludziki za małe.

muzyka: 2\5 - ta z menu nawet, ale ta w grze to okropność, wogóle nie pasuje do rozgrywki

Ogólnie: W sumie ciekawa gra, ale to klikanie myszką non stop jest bardzo irytujące.. :angry: Głównie przez to oceniam grę tylko na 3\5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nareszcie. Już myślałem, że zapomniałeś o tym projekcie. ;D Gierka naprawdę bardzo dobra. Zdecydowanie wybija się ponad powierzchnię otaczającego nas morza syfu. Jest co prawda kilka drobiazgów, jak to przejście nocy w dzień, o którym wspominał Morgo, ale są to raczej drobiazgi natury kosmetycznej i nie przeszkadzają w zabawie. Mogę się przyczepić jedynie do tego, e nie zawsze wiemy, czy trafiliśmy kursorem w przeciwnika, czy nie. Mógłbyś dodać jakieś błyskacze, czy choćby pasek HP nad głową (lub czymś innym).

Z czystym sercem wystawiam czwórkę z plusem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja dla osób, które nie mogą wyjechać zanadto kursorem w prawą stronę.

Screen jak to wygląda. Niezbyt ładnie, ale ważne by dało się grać

Pobierz

 

 

 

Nie czaję o co chodzi, wiem tylko, że trzeba klikać na te stworki żeby zniszczyć. Nie wiem jak budować wieże. Powinien być jakiś tutorial na początku gry.

Jest info zawarte w grze, które wydaje mi się, że wyjaśnia wystarczająco dużo o co chodzi. :)

 

Mogę się przyczepić jedynie do tego, e nie zawsze wiemy, czy trafiliśmy kursorem w przeciwnika, czy nie. Mógłbyś dodać jakieś błyskacze, czy choćby pasek HP nad głową (lub czymś innym).

Ano mogłem dodać jakiś efekt, ale nie pomyślałem o tym. :P Pomyślę nad uzupełnieniem tych braków, ale teraz to już mało istotne.

 

przejście nocy w dzień, o którym wspominał Morgo

Ze względu właśnie, że jest to drobiazg zostawiłem to, bo próbując robić powolne rozjaśnienie, nieco się pogubiłem i doszedłem do wniosku, że szkoda fatygi. :P

 

W sumie ciekawa gra, ale to klikanie myszką non stop jest bardzo irytujące..

Racja, ale tylko przez ok. 10 min. Potem jest ono coraz mniej istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od czego masz magów i Żółte Kulki Mocy? ;) Ja klikaniem traktuję tylko mocniejszych przeciwników i jest dobrze. Żaden palec mi nie odpadł.

Zapomniałem o Żółtych kulkach Mocy :P

Zaraz idę pograć i zobaczymy jak jak mi się będzie grało :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam domki, które będą zbierać pieniążki, oraz kopalnie złota (to coś kosztujące ok. 8 tys.) Jak dobrze rozwiniemy te dwie budowle to kasę można przeliczać w milionach. :)

 

Do zabijania przeciwników pomocny jest też zamek/forteca, który pozwala nam zakupić inne rodzaje pocisków. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest wyśmienita że tak powiem :P Nie zwracałem uwagi na troszeczkę brzydką grafikę :P Błędów też żadnych nie miałem, tylko można byłoby zwiększyć trochę kursor :P Nic się nie zacinało. Pokonałem drugiego bossa z łatwością lecz trochę mi to zajęło :P Miałem 1000 domków, kopalnia złota dawała mi powyżej 2tys. Rozbudowaną cała tą budowle co można strzelać tą magią co mają magowie :P Ale przegrałem jak pojawiły się czerwone potwory ;/ Świetna muzyka do takiej gry i te dźwięki potworów :D Wreszcie jakaś gra na GMClanie w którą można długo pograć. Daję 5/5 i idę grać dalej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...