Skocz do zawartości

Nowe Delphi już niedługo


Marmot

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek cytat ze strony delphi.bajo.pl:

Chyba zanim doczekamy się na płytce jakiejkolwiek polskiej gazety Delphi 2005 Personal - światło dzienne może ujrzy Delphi 2006 !!!. To nie jest plotka to fakt !!!.Nowe Delphi ma wyjść w tym roku (listopad / grudzień).

 

Robocza nazwa Delphi 2006 to DeXter. Środowisko to będzie posiadać nowe IDE (następce Diamondback z Delphi 2005) o nazwie "Whidbeyish".

 

Co więcej nowe Delphi to będzie zlepek takich języków jak:

C#, Delphi .NET, Delphi Win32 i uwaga ... C++.

 

Czyli jedno super IDE :D . W DeXterze dla Object Pascala w Win32 mają się pojawić ... Przeciążenia operatorów i metody w rekordach (jedno powiązane z drugim ;) ) ! Jak dla mnie bomba.

 

Nic tylko czekać. Mój jedyny kompleks i dyskomfort jaki mam kodując w delphi to brak przeciążeń operatorów :( . Teraz żaden C++ nie podskoczy ! Delphi na wieki wieków.

Jak widać, niedługo z tak niepolecanego przez wielu języka może stać się wielki kombajn który można porównywać z C++ . Chyba jednak zaniecham naukę C++, dla tego delphi, bo jak to zobaczyłem to aż mi oczy z orbit wyleciały :] . Byleby, to Delphi było w wersji Personal i to jak najszybciej, a nie tak jak z 2005, że nawet w żadnej gazecie go nie było :blink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Czemu środowisko jest porównywane z językiem programowania? :|

 

Robicie głupotę z prostej przyczyny. Delphi nie ma wsparcia ze strony wielkich koncernów, nie jest standardem. Ma gorszą składnię, która zwalnia produktywność co w wielkich korporacjach przekłada się na wielkie pieniądze. A wy już zaniechujecie naukę C++, bo tak, bo dodali parę opcji, które już od początku C++ i C istnieją. Możemy zaczniemy wyliczać ilu jeszcze nie ma? Na wszystkie platformy, konsole, urządzenia, rtv, agd itd. oprogramowanie produkuje się zgadnijcie w czym...

 

Jeśli by było tak różowo, to wam coś powiem. OP i C++ by były pozamiatane przez inny nowy język - D, potomka C++. W rodzinie tych języków to już 3 generacja. A potomka OP jeszcze nie widać. Tylko jedno zasadnicze pytanie: Ale co z tego? Mimo, że D jest taki wspaniały, to bez wsparcia ze strony wielkich korporacji będzie tylko egzystkować na uboczu. Z delphi jest tak samo i nic tego nie zmieni (a chcialbym programowac juz w D, tylko zbytnio sensu nie ma, mimo cudownosci tego jezyka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam po co "zaniechywać" naukę C++ bo już go w pewnym stopniu opanowałem. Cieszę się po prostu, że delphi będzie miało nowe możliwości, nie jako język, tylko jako środowisko; z nowymi funkcjami m. in. z C++ ten program stanie się machiną. Oczywiście, nie wypchnie C++ bo nim nie jest (btw. C++ rządzi!) Ja po prostu mile przyjmuje fakt, że w Delphi będzie jakaś renowacja, bo już dawno czegoś takiego nie było. O. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
With C++Builder it is even possible to compile ObjectPascal (from Delphi projects and) sources on the fly. Because it includes the complete Borland ObjectPascal compiler - automatically selected at compile time - no need to configure something.

 

That is not possible with Delphi vice versa. There is no C/C++ integration in Delphi.

To może jednak Borland C++ Builder? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zadecydowałem tak. C++ to dla mnie będzie tylko do robienia gier 3D, bo opanowałem już trochę Irrlichta. Zaś w Delphi mogę robić gry 2D. Szybko piszę ich kody tam. Np. wczoraj w nocy w 20 minut zrobiłem engine platformera w UnDelphiX, mimo iż nie jestem taki zaawansowany w tworzeniu gier w Delphiaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jedyne co mi się podoba w delphi, to nazwy fukcji które da się w logiczny sposób przetłumaczyć z angielskiego na polski. Pozatym nie preferuję tego programu (chociaż napisałem ostatnio skrypt w delphi do mojego przykładu szyfrowania w GM który ma te same mozliwości.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...