Skocz do zawartości

Zablokowane [M:TG] Dane... osobowe?


dziadekkleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Przed tym całym cyrkiem (dokładnie - dwa dni przed) musimy obgadać jeszcze jedną sprawę. To, że będzie trzeba wyrazić zgodę na umieszczenie "osoby" w karcie - jasne, że nie będzie takiego scenariuszu. Bo połowa ludu by się nie zgodziła i z czego by karty były? Z drugiej strony chiałbym chronić interesy użytkowników, m.in. karty oczerniające i w pewien sposób mogące obrazić osobę, a także te nawiązujące do ich prywatnego życia (chyba, że za wyraźną zgodą) nie będą się liczyć w ogóle.

 

A jak wy widzicie taką ochronę ludzkiej godności? I czy ona jest niezbędna? Zapraszam do dyskusji. (ankiety dziś nie ma. wzięła wolne.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Załóżmy że wyrażasz zgodę. Kart z potworami byłoby ok. 150-120. Na krzyż ze 30 osób by się pofatygowało żeby się zgodzić. Stare, legendarne osoby pewnie zapomniały o gmclanie. Więc z czego będzie reszta? Bez zgód i tyle - będzie za to kontrola "treści", żeby z niektórymi dżołkami za daleko nie zajechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kija jakaś tam zgoda. Póki nie wykorzystuje się prawdziwej facjaty użytkownika na kartach to raczej nie potrzebne. No chyba, że user się pluje bo nie chce żeby go w taki sposób jak na karcie przedstawiono ( wtedy by się takowej karty pozbyło ) ;P

 

@UP: lul "użydkownik"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych imion, nazwisk, zycia prywatnego. Jego nick mozna spokojnie wykorzystac i jak zrobil cos glupiego na forum to czemu niby nie mozna tego wykorzystac? Trzeba bylo trzymac jezyk za zebami ;)

 

Na bank nie moze byc kart typu:

'debil X znow atakuje'

Jesli uzytkownik jest slaby z GMa to ma slabe staty i juz, odpowiedni ludzie wiedza kto jest ile wart i oni sami tez to wiedza(chyba sie sie sami oklamuja, zyja we wlasnym swiecie). Czary to juz to co uzytkownik zrobil, jesli powiedzial/zrobil cos glupiego to rowniez mozna karte opisac tak zeby bylo bardziej zabawnie niz obrazajaco. I kilku ludzi powinno wrzucic na luz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: nie wiem czemu dalem nie to quote a teraz nie moge znalesc wlasciwego xD

A nie, jednak dobry mialem ;p

Jesli uzytkownik jest slaby z GMa to ma slabe staty i juz, odpowiedni ludzie wiedza kto jest ile wart i oni sami tez to wiedza(chyba sie sie sami oklamuja, zyja we wlasnym swiecie). Czary to juz to co uzytkownik zrobil, jesli powiedzial/zrobil cos glupiego to rowniez mozna karte opisac tak zeby bylo bardziej zabawnie niz obrazajaco. I kilku ludzi powinno wrzucic na luz

 

Hehe, mi sie pomysl kolegi jak najbardziej podoba :D Bede w elicie xD

Jakby co to zrobcie temat gdzie beda pisac zgody albo do kogos na pm. Poza tym jak ktos bedzie mial jakas ladna graficzke na swoja karte (avatara czy czy jak to sie w tej karciance nazywa) to moglby zapodac do kogos kto sie tym zajmuje. Ja bynajmniej moge zapodac graficzke swojej postaci i tzw. umiejetnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z umiejętnościami to jest na tyle chu... prąciowo, że trzeba je zbalansować nie tyle względem kosztu, typu, mocy, co kosztem innych kart. Co z tego że sobie wymyślisz że będziesz zadawał z 50 damage, jak będzie trzeba potem zrobić kartę preventującą 100 damage (na wypadek gdyby ktoś miał dwie takie karty)? Dlatego "skład" setu i poprawki kart będą kiedy już się zbierze dużo pomysłów. A arty będą dopiero pod koniec, kiedy set będzie na ukończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Mnie możecie wykorzystać w kartach, ale żebym miał dużo ataku i obrony, plus jakieś fajne zdolności w stylu rozwalam wszystkie kreatury przeciwnika za jednym tapnięciem. :D

 

 

No dobra, bez przesady, żartowałem. :P To była aluzja do posta ferviego. Jak ktoś ma takie wygórowane życzenia to lepiej nie dawajcie ich do talii, bo głupio potem będzie wyglądać: silne karty zwykłych userów, a np. moderatorzy to słabiaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, mój błąd. Teraz dopiero przejrzałem karty magica...

Daj mi ile chcesz ;p

3/3 to już potęga? Lol, to co jest z 20/20? C=

Najlepiej, jakby ci którzy rysują karty, ustawiali atak/obronę, bo tak to będzie nie fair.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moge być pacyfistą hah, ataku-1,obrony-1, i kask z napisem born to kill.. heh

a tak na powaznie to nie wiem grałem w MtG raz w życiu.. 5 kartami.. fajnie było..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

A zapomniany użytkownik odświeży temat :P

 

Wg. mnie możnaby robić karty dowolnie (nie obrażając), chyba, że dany użytkownik ładnie poprosi o coś szczególnego.

To ja bym poprosił o umiejętność w stylu:

<wymagania, wedle uznania> : Zakłada głupi temat, wybrany stwór przeciwnika zostaje wykluczony z gry na jedną kolejkę (zajęty czytaniem :P)

 

Niby już macie pewnie wszystko obgadane na temat kart, ale ładnie poprosiłem o umiejętność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...