Skocz do zawartości

Zablokowane [M:TG] GMClan M:tG Set


dziadekkleofas

Podoba ci się ta inicjatywa?  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Podoba ci si? ta inicjatywa?

    • Tak
      21
    • Nie
      1
    • Nie wiem
      3
    • Dziadekkleofas nie zna wordingów
      0
    • Dziadekkleofas nie wie ?e landy nie s? spellami
      2
    • Dziadekkleofas nie wie i nie zna niczego
      9


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1.O co chodzi z tymi numerkami w prawym dolnym rogu?

2.Gdzie się określa koszt, atak i obronę?

3.Gdzie się podaje manę?

4.Ma ktoś schemat z opisem gdzie co się ustawia na karcie?

 

Bardzo był bym wdzięczny gdyby przynajmniej na pytanie nr. 4 ktoś mi odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.O co chodzi z tymi numerkami w prawym dolnym rogu?

2.Gdzie się określa koszt, atak i obronę?

3.Gdzie się podaje manę?

4.Ma ktoś schemat z opisem gdzie co się ustawia na karcie?

 

1. To jego atak i obrona.

2. Koszt - prawy górny, A/O - prawy dolny.

3. W takich przerywanych okienkach. Listę symboli many podałem w pierwszym poście na końcu.

4. Zobacz sobie na typową kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi mi o cały gmclan - społeczność, forum, żarty, "sławne" gry itp. ;)

 

A oto moja karciana wizja gmclanu. Jak ktoś widzi go jeszcze inaczej, nie bać się wrzucić swojej wersji!

gmclanco0.jpg

 

Aha, potrzeba jeszcze nam odpowiedników Plains (biała mana), Mountain (czerwona), Forest (zielona), Swamp (czarna), Island (niebieska) - czyli wszystkie basic landy. To już pozostawię innym i ich inwencji.

Replicate tu nie dziala, bo landy nie sa spellami. FAIL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
bagnoattackwi4.png

Ej, proszę nie robić z bagna jakiegoś hakera, który zablokował gmclan, bo nigdy do czegoś takiego nie doszło. :P

 

ps: Dziadek, zmieniłeś numer GG czy po prostu Cię na nim teraz nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomalek stworzył nowy unikalny typ stwora, który nie ma ataku i obrony. W dodatku nie można go zagrać bo nie ma kosztu.
Zeby chociaz stwora! Stworzyl nowy typ karty, ktory zupelnie nie dziala, poniewaz nie ma dla niego regul.

@Woock: Teraz ci pasi?

 

gmclanjv6.jpg

Prawie. Na prawie kazdej proponowanej w tym temacie karcie tzw. wording jest bardzo niezgodny z tym praktykowanym przez WotC. Mam tu na myśli proponowane przez SexyLemura "Post 1/1 [...]". W MtG nie istnieje taka akcja jak "post". Domyślam się, że dalsza część umiejki odnosi się do tworzenia tokenów, ale wtedy mamy niesprecyzowane typy tokena.

 

W nowej wersji GMClanu mamy następujące zgrzyty:

"Put a copy of that card into play" - "that" odnosi się w MtG do wcześniej określonego przez tekst umiejętności obiektu, którego tutaj nam brakuje. Umiejętność nie może skopiować niezdefiniowanego obiektu.

"Put a copy of that card into play" - nie można umieścić w grze kopii permanenta nie będącej tokenem. Należałoby tu użyć sformułowania podobnego do tego na Heat Shimmer z dodatku Lorwyn:

Put a token into play that's a copy of target creature.

"You may play this ability only this turn" - to jest permanent, więc określenie "this turn" nigdy niczego nie zablokuje. Jeśli będziesz chciał zagrać tę umiejętność trzy czy piętnaście tur później, nadal będzie "obecna tura".

"on phase when this card was played" - takie sformułowania również w MtG nie występują, ponieważ zmuszają do tzw. excess bookkeeping.

 

Poprawiona wersja tej karty wyglądałaby następująco:

 

GMCLAN

Land - Website

When GMCLAN comes into play, you may pay 4 any number of times and put that many tokens that are copies of GMCLAN.

T, 2: Add one mana of any colour to your mana pool.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...