Skocz do zawartości

Jaki język?


Harv

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki język polecacie? Znam Pascala, troszkę BlitzBasica, HTML, CSS (nie wszystkie do końca ;x)

Głównie chodzi mi o tworzenie gier 2D i 3D. Powiem tak, Dark Basic Proffesional jest troszkę dziwny, bo ma tak inne komendy, że wszystko mi się miesza...

Najlepiej coś, co by było wydajne i dobre. Najlepiej kompatybilne z WinXP. Do tego, opcjonalnie, żeby były dobre tutoriale (English/Polski)

Jeśli nie znajdzie się jakiś dobry, zostanę przy BlitzBasicu ;p

Dziękuje

 

Btw, wiem że taki temat był, ale mi nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark Basic Pro powinno ci wystarczyc. Z Blitzem bylo juz duzo razy mowione ze jest tylko z DX7.

Jezeli chcesz sie jescze bardziej zaglebic w tajniki programowania to moim zdaniem C++ albo C#.

Jest jescze Java, ale ta mnie jakos odrzuca... nie wiem dalczego... albo inny jezyk z platformy .NET

 

Tutaj jest jescze jakis temat, moze pomoze Tobie w wyborze:

https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=10289

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest do tego jakiś dobry darmowy kompilator? Może być płatny, ale taki który można 'znaleźć' w Google =D

BlitzBasic jest IMO niewydajny, bo po ustawieniu planety (sphery) i skyboxu o małych wielkościach fps chodził już po 23-25...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yoda:

To zależy od tego, kto co woli. Ja na przykład lepiej widzę na pierwszy rzut oka, co oznacza:

begin
write('Witaj!');
end.

niż

{
std::cout<<"Witaj!";
return 0;
}

Ale to kwestia gustu i przyzwyczajenia, co i tak nie zmienia faktu, że Delphi już zmarło. Jak się lubi taką składnię, to najlepiej się zainteresować językiem Ada. Bardzo podobna składnia, a język nadal rozwijany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest do tego jakiś dobry darmowy kompilator? Może być płatny, ale taki który można 'znaleźć' w Google =D
Chodzi o C#? 017.gif

Jeśli tak, to na Windowsie, z tego co mi wiadomo, do wyboru masz aż jeden kompilator - ten z .NET Framework. A z IDE oczywiście polecam Visual C# 2008 Express, chyba że stać cię na inne wersje (Express = za darmo) :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...