Skocz do zawartości

Brutus2D


Ranmus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Dzisiaj szukając dodatków do purebasica wstąpiłem przypadkiem na dobrze mi znaną listę basic'ów i zauważyłem, że dwie nowe pozycje zostały dodane. Na szczególną uwagę zasługuję jeden: Brutus 2D. Jest to nowy basic do tworzenia gier 2D. Oferuje:

° Fast

° Small file size

° Can create stand alone exe (once you register, USD $10)  ;-)

° Full Screen or Windowed display

° Floating point variables and math

° BASIC commands (IF-Then, For-Next, Rnd, Sin, functions, subroutines, etc.)

° Easy Graphics commands (setting up graphics, loading images,                                    manipulating images)

° Sound - effects frequency, loop, position, pan, volume

° Music - loop, tempo, volume

° Input - Mouse and Keyboard

° Special effects (particle effects, fire, smoke, snow*, rain*)

° IDE - syntax coloring, debugger

A wymaga:

You NEED the following:

 

° Graphics card with 3D support (hardware support recommended, but software support will work, only slower)

 

° Microsoft DirectX 8.1 or Newer properly installed

 

° Microsoft Windows XP or Windows 2000

 

 

(Microsoft Windows Me, 98, or 95 MAY work if they have all the latest service packs installed including Microsoft Internet Explorer 4.0 or newer.  Try it and see, but I make no guarantee)

Nie znalazłem informacji czy to interpreter, ale wszystko na to wskazuje. Szkoda tylko, że nie można tworzyć exe w niezarejestrowanej wersji. Licencja natomiast jest tania bo tylko 10$!

 

Jest to bardzo młody edytor, ale po opisach autora widzę, że nie próżnuje. Czy Brutus2D jest wart uwagi? Tak, jeżeli nie masz zasobnego budżetu, a chciałbyś się zaopatrzyć w oryginalny soft. Dlatego napisałem ten temat.

 

ps. Ja i tak wolę purebasic, bo jest szybki jak c++ (czasem nawet i szybszy) i prawie tak prosty jak GM, ale będę się przyglądał rozwojowi Brutusa 2D. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda interesująco, jednak pozostaje pytanie: Czy warte jest tych 32.56 PLN * ?? Tym bardziej że nazwa nie jest zbytnio przekonywująca. Wszyscy dobrze wiemy kim był brutus, i czy nie okaże się po kupnie że program nas zawiedzie? Wtedy zwrócimy się do programu takimi słowami: I ty brutusie 2d przeciwko mnie? Tak więc warto się nad tym zastanowić.

 

 

* przeliczenie nastąpiło zgodnie z kursem dolara w dniiu 10.08 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda interesująco, jednak pozostaje pytanie: Czy warte jest tych 32.56 PLN * ??  Tym bardziej że nazwa nie jest zbytnio przekonywująca.  Wszyscy dobrze wiemy kim był brutus, i czy nie okaże się po kupnie że program nas zawiedzie? Wtedy zwrócimy się do programu takimi słowami: I ty brutusie 2d przeciwko mnie? Tak więc warto się nad tym zastanowić.

* przeliczenie nastąpiło zgodnie z kursem dolara w dniiu 10.08 2005

Wiesz... Brutus2D zły nie jest. Nawet dobry jest :) A dla tych co nie mają funduszy na takiego np. PureBasic i chcą mieć w pełni legalny soft to Brutus będzie jak znalazł :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...