Skocz do zawartości

Crash Bandicoot 4 xD


Platyna

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...

Muszę wam podziękować :) Wasze komentarze przywróciły mi chęć do kontynuowania tego projektu.

Tak więc po 4-miesięcznej przerwie prace na "Crash Bandicoot 4: Zemsta Uka Uka" zostały wznowione! :-D

 

Co nowego?

Dodałem nowe obszerniejsze demko zawierające 3 poziomy i bossa.

Demo

 

Poza tym mam już gotowe 60% całości. Pozostały jeszcze do zrobienia 7 poziomów i 4 bossów :-P

Proszę o testowanie i ocenianie :-)

 

I bardzo was przepraszam że i ta wersja demo jest wciąż pozbawiona jakichkolwiek dźwięków :(

 

Edit:

A i bardziej szczegółowe sterowanie:

C-atak

góra-skok

dół-kucanie/czołganie

dół w powietrzu-atak ciałem xD

dół w biegu-wślizg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze sporo do opracowania, bo jest mało dynamicznie (może Crash powinien skakać nieco wyżej i szybciej ?).

 

Będzie jak w Crashu 3 powery za bossów, a wśród nich znajdzie się między innymi szybki bieg i podwójny skok :P

Poza tym to pierwsze 3 lvle. Na następnych robi się ciekawiej :D

 

Ach takie pytanie: Czy wam też na 2 levelu strasznie muli? Przeszukałem cały kod, trochę zoptymalizowałem przy okazji bo znalazłem wiele bezsensownych funkcji xD Ale i tak nie znalazłem powodu tych lagów. Co takiego mulącego jest w tym lvlu czego nie ma w innych...

 

Ach zapomniałem o sterowaniu:

C-atak

góra-skok

dół-kucanie/czołganie

dół w powietrzu-atak ciałem xD

dół w biegu-wślizg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo animacji szkieletowej.

To mi chodziło nie o to że każda część ciała jest oddzielnym spritem tylko że we flashu każda część była na oddzielnej warstwie xD Przepraszam za to drobne nieporozumienie ^^

Bo mi tu na PW się niedokładności pojawiły :P

 

Ale za to bossowie to już prawdziwa animacja szkieletowa ^^ (Bo ich ruchy nie są zbyt skomplikowane jak u Crasha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnysek spróbuj tak:

jak wybijesz się z krawędzi po lewej to od tego momentu NIE PUSZCZAJ strzałki w górę. Jeśli trzymasz ją cały czas to nie ma mowy o tym by się nie udało wybić.

Ktoś przeszedł wszystkie 3 lvle i bossa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawe i grywalne. Niestety, nie mam pomysłu na ocenę, albo dobra, dam cztery :) . Mogę ci wysłać na priv przykład prostego i skutecznego zabezpieczania plików :) ?

 

Wyślij :P

 

Masz błąd z portaliami nieraz mi się zdarzyło że wyszłem crashem z portala podczas gdy ten się pomniejszał i kręcił i jak wyszedłem to zacięła mi się animacja crasha no i nie mogłem nic zrobić.

 

Znam ten błąd. Musze go w końcu naprawić. Jak ci się zdarzy to spróbuj wrócić do portalu za pomocą wślizgów :)

 

 

Podziękowania dla gnyska. Dzięki niemu możliwe będzie sterowanie padem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niech se będą dostępne. To gracza problem jeżeli woli oszukiwać niż normalnie przejść xD

 

Poza tym co myślicie o takim sterowaniu:

A - kucnięcie

S - skok

D - atak?

Spacja - pauza

oraz W, Q i Shift to powerów :P

Bo sterowanie padem wymagało lekkiej zmiany zwykłego sterowania. Nie chce mi sie tłumaczyć czemu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Tratatatam tadam!

 

Odświeżam temat po niemal idealnie roku (przypadek). A to dlatego, że stwierdziłem, że szkoda tej pracy jaką włożyłem w tę grę, a udostępniłem wam tylko 1 poziom. Tak więc projektu nie wznawiam, ale daje wam wszystko co do tej pory zrobiłem.

 

https://gmclan.org/up348_4_crash.html

 

Mamy tutaj

-10 poziomów

-3 bossów

-2 tajne poziomy

 

Da się zdobyć:

-12 kryształów

-12 clear gemów

-3 kolorowe gemy (żółty, niebieski, czerwony)

 

Dodatkowo:

-Jest jeden sekret w którym planowałem coś umieścić, ale nic nie dałem tam i jest w nim tylko śmierć. Ale myślę, że jak go odkryjecie to się kapniecie że właśnie tam miał być sekret.

 

Polecam przejść wszystkim którzy lubią Crasha. Zwłaszcza gnyskowi. Mimo marnej grafiki GWARANTUJĘ wam, że się nie zawiedziecie.

Poziomy są dość trudne (chociaż i tak je ułatwiłem teraz), ale da się przejść. Bossowie są chyba bardzo trudni, ale jestem z nich cholernie dumny. Dobrze obmyśleni są. Tak myślę.

 

Co jeszcze? Ach! Po trzecim bossie jak kupicie powera to wam dałem od razu 3 i 4 power.

Powery:

-podwójny skok

-jak atak wciśniecie kilkakrotnie szybko to będzie długi wir który można wykorzystać jak "helikopter"

-szybkie bieganie

-bazooka

 

Ach no i jest obsługa pada! No bo jak można grać w Crasha bez pada.

Trochę coś skopana z zapisem jest że nie widać w menu od razu po wczytaniu przedmiotów, ale gwarantuje że się wszystko dobrze zapisuje i wczytuje. Bugów kilka drobnych się znajdzie ale do się grać.

 

Teraz hmm... Czy się sterowało...? xD

Nie pamiętam bo padem grałem, muszę luknąć.

 

S - skok

A - kucanie/wślizg/atak plaskiem w czasie skoku

D - wirek-atak

Q - Bazooka

Shift - Bieganie

 

P.S. Teraz jak to włączyłem po tak długim czasie to już wiem o co wam chodziło z tą małą dynamicznością Crasha xD

 

To chyba na tyle.

Powodzenia, miłej gry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...