Skocz do zawartości

Jakiej muzy sluchasz w tym momencie?


Maxius

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności

trochę odbiegnę od tego offtopingu i powrócę do tematu ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=aVGe4CvInX0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

może ktoś tu słucha starego hip hopu

Jeśli to nazywasz starym hip hopem...

 

 

Tymczasem na YT dostępne są już wszystkie tracki z Drużyny Mistrzów ;) . Polecam BRO, Peję, Palucha, Tadka z Bilonem, no a z poprzednich oczywiście Piha i Bosskiego z Sokołem ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka jest od melodii, jak ktoś słucha hiphopu to po prostu szuka wierszy, bo każdy kolejny kawałek to to samo. Poezja śpiewana lepiej mi się tutaj spisuję. Bukartyk ma super teksty.

Metallica jest różnorodna(co kawałek to inna melodia) więc ją lubię. Rammstein tak samo, chociaż niektóre utwory chciałoby się zatrzymać w połowie, bo zbytnio się powtarza dany rytm.

W popie też ciągle to samo, razem z tematyką. Na szczęście mało widzę w tym temacie tej muzy.

A ostatnio jeszcze powróciłem do klasyki. Mozzart ma fajne melodyjnki :)

Ot np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka jest od melodii, jak ktoś słucha hiphopu to po prostu szuka wierszy, bo każdy kolejny kawałek to to samo. Poezja śpiewana lepiej mi się tutaj spisuję. Bukartyk ma super teksty.

Metallica jest różnorodna(co kawałek to inna melodia) więc ją lubię. Rammstein tak samo, chociaż niektóre utwory chciałoby się zatrzymać w połowie, bo zbytnio się powtarza dany rytm.

W popie też ciągle to samo, razem z tematyką. Na szczęście mało widzę w tym temacie tej muzy.

A ostatnio jeszcze powróciłem do klasyki. Mozzart ma fajne melodyjnki :)

Ot np.

To, że każdy kolejny kawałek w hiphopie jest Twoim zdaniem taki sam, to nie znaczy że dla innego tak jest. W każdym gatunku jest różnorodność na swój własny sposób - tylko trzeba się trochę bardziej zapoznać niż np. 2-3 utwory na krzyż.

Co do "muzyka jest od melodii" - sprzeczałbym się po trochu :-) . W tradycyjnym ujęciu, melodia jest jednym z elementów muzyki, ale jest sporo gatunków z zakresu muzyki eksperymentalnej, które łamią tradycyjne ujęcie terminu "muzyka", a bardziej skupiają się ku jego podstawowemu znaczeniu - czyli medium sztuki składającego się z dźwięków i ciszy :) . Pierwsze lepsze przykłady o jakich pomyślałem:

, http://www.youtube.com/watch?v=27CpT79NMhQ , http://www.youtube.com/watch?v=HDsQshrjIO0 .

Tematyka w popie - szczerze, tam teksty to zazwyczaj dodatek do piosenki. Jedna sprawa, że to bardzo ogólnikowe pojęcie - praktycznie wszystko co jest wysoko na listach można by nazwać popem - więc w teorii jak taka Metallica nagrała wielki hit Nothing Else Matters to można by to uznać za pop :P . Ale w znaczeniu gatunkowym, czyli pewnie masz na myśli wszystkie synth popy, electro popy, r&b, dance i inne gatunki które akurat mogą być "na czasie", to szczerze - jeżeli utwór jest robiony pod komerchę to nie dziw się że tematyka jest taka sama - tu się liczy to, żeby kawałka się dobrze słuchało tej większości osób, których kontakt z muzyką ogranicza się do radia czy stacji muzycznych, bądź żeby można się było przy nim dobrze bawić. Zresztą, nie tylko dla nich. Ja np. lubię od czasu do czasu posłuchać jakiegoś dobrego electropopu, czy dobrego starego synthpopu :) . I na prawdę, też bym nie mówił, że jest tam "ciągle to samo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego muszę się nauczyć grać :D

Muzyka jest od melodii, (...) chociaż niektóre utwory chciałoby się zatrzymać w połowie, bo zbytnio się powtarza dany rytm.
Dlatego ja zacząłem słuchać Upliftingu. Niby muzyka klubowa, ale dla bardziej dla jednaj osoby. Gdy w Climax'ie lecą jednocześnie 4 melodie to wystarczy się przestawić by słyszeć inną melodię. Świetnie to przedstawia
gdzie każda melodia zostaje po kolei wprowadzona na początku, w 3:05 wszystkie zanikają by na ich miejsca wszedł breakdown.:wub: Potem już tylko Climax (6:05) i możesz próbować odszukać wszystkie melodie. :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że każdy kolejny kawałek w hiphopie jest Twoim zdaniem taki sam, to nie znaczy że dla innego tak jest. W każdym gatunku jest różnorodność na swój własny sposób - tylko trzeba się trochę bardziej zapoznać niż np. 2-3 utwory na krzyż.

Co do "muzyka jest od melodii" - sprzeczałbym się po trochu :-) . W tradycyjnym ujęciu, melodia jest jednym z elementów muzyki, ale jest sporo gatunków z zakresu muzyki eksperymentalnej, które łamią tradycyjne ujęcie terminu "muzyka", a bardziej skupiają się ku jego podstawowemu znaczeniu - czyli medium sztuki składającego się z dźwięków i ciszy :) . Pierwsze lepsze przykłady o jakich pomyślałem:

, http://www.youtube.com/watch?v=27CpT79NMhQ , http://www.youtube.com/watch?v=HDsQshrjIO0 .

Tematyka w popie - szczerze, tam teksty to zazwyczaj dodatek do piosenki. Jedna sprawa, że to bardzo ogólnikowe pojęcie - praktycznie wszystko co jest wysoko na listach można by nazwać popem - więc w teorii jak taka Metallica nagrała wielki hit Nothing Else Matters to można by to uznać za pop :P . Ale w znaczeniu gatunkowym, czyli pewnie masz na myśli wszystkie synth popy, electro popy, r&b, dance i inne gatunki które akurat mogą być "na czasie", to szczerze - jeżeli utwór jest robiony pod komerchę to nie dziw się że tematyka jest taka sama - tu się liczy to, żeby kawałka się dobrze słuchało tej większości osób, których kontakt z muzyką ogranicza się do radia czy stacji muzycznych, bądź żeby można się było przy nim dobrze bawić. Zresztą, nie tylko dla nich. Ja np. lubię od czasu do czasu posłuchać jakiegoś dobrego electropopu, czy dobrego starego synthpopu :) . I na prawdę, też bym nie mówił, że jest tam "ciągle to samo".

Podpisuję się pod tym w 100% ;) . A sam fakt, że ktokolwiek nazywa muzykę hip hop (bo hip hop to nie tylko kultura, jak to teraz przyjęło się mówić, to także muzyka, natomiast rap to forma wokalna - tak ku przestrodze piszę ;) ) monotonną, świadczy tylko o jego braku wiedzy w temacie i tyle. Jak się na czymś nie zna, to nie powinno się głupot szerzyć, dla mnie nawet każdy oldskulowy bit, składający się z 90BPM, linii basowej, tego samego werbla i stopy oraz oklepanych do bólu sampli jest inny. Ale to nie wszystko, bo przecież mało kto dziś tworzy oldskul. Ludzie łączą wszystkie gatunki z rapem, ba, wielu dziś już nawet rapuje do melodii bez jakiejkolwiek perkusji, więc, czysto teoretycznie, rapować można do wszystkiego, nawet do Mozarta. Swoje głupie teksty powiązane prędzej z niewiedzą niż własnym doświadczeniem, zawsze zalecam pozostawić dla siebie. Tyle na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci sernat tak, nie będę się z tobą kłócił bo mi się nie chce gdyż jesteś takim forumowym cwaniaczkiem, mądrusiem. Napisałem hip hop a nie rap, to fakt nie znam się na tym kompletnie. Zamiast tak pieprzyć, to zapodaj coś od siebie.

 

EDIT:

also, czemu twierdzisz, że rhx to nie stara szkoła? w 2000 roku została wydana płytka

 

polecam to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci sernat tak, nie będę się z tobą kłócił bo mi się nie chce gdyż jesteś takim forumowym cwaniaczkiem, mądrusiem. Napisałem hip hop a nie rap, to fakt nie znam się na tym kompletnie. Zamiast tak pieprzyć, to zapodaj coś od siebie.

Lol, to nie było do ciebie o.O. Nie czepiam się pierdół, czepiam się ludzi, którzy się ich czepiają, więc napisałem to na wszelki wypadek. Ogarnij.

 

A u mnie na głośnikach Płomień :P . Ach ten stary Pezet wyśmiewający obecnego :D . Jedyna płyta do której wracam w każdej chwili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Tego muszę się nauczyć grać :D

 

Nie takie rzeczy się grało ;). Poza tym posłuchałem tego i powiem ci, że to dosyć prosta melodia i przewidywalna. Posłuchaj tego:

 

Kiedyś umiałem to grać, nawet jest na jótjóp moje stare wykonanie tegoż to utworu, ale za China wam go nie pokażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie rzeczy się grało ;). Poza tym posłuchałem tego i powiem ci, że to dosyć prosta melodia i przewidywalna. Posłuchaj tego:

 

Kiedyś umiałem to grać, nawet jest na jótjóp moje stare wykonanie tegoż to utworu, ale za China wam go nie pokażę

 

0:12 - 0:23

Czy tylko według mnie to brzmi jak to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...