Skocz do zawartości

Jakiej muzy sluchasz w tym momencie?


Maxius

Rekomendowane odpowiedzi

o.O Gdyby nie dykcja ten AJKS zaszedłby naprawdę wysoko. Szkoda, bo połowy słów nie idzie po prostu zrozumieć. Co do Słonia - z pewnością :) .

Ja rozumiem każde słowo, za mało metalu słuchasz :P

 

 

To jest dobre, chyba niczego w utworze nie brakuje tak jak właśnie lubię, nawet skrzypce się pojawiły na końcu ale z voice coderem w refrenie zdupili.

Spora ściana textu w tym : D

 

edit Tagi " jan paweł II" co? haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A ja już chciałem zabłysnąć AJKSem : P

Tak czy inaczej, też słucham death i black metalu, acz Słonia nie lubię. A co do polskiego psycho-rapu, jak można pominąć (nieistniejący już co prawda) Kaliber 44?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał: ASOT550 w Den Bosch na żywo.

asot550timetabledenbosc.png

Ja sobie wybrałem:

20:00 Armin van Buuren

21:00 Matt Darey

22:00 Protoculture

23:00 The Blizzard

23:30 Betsie Larkin (LIVE)

23:00 The Blizzard / 23:30 Gabriel & Dresden

00:45 Ana Criado (LIVE)

00:45 Gareth Emery / 01:00 Jorn van Deynhoven

02:00 Emma Hewitt (LIVE)

02:00 Ferry Corsten

03:15 Jaren (LIVE)

03:30 Claudia Cazacu / 03:15 Armin van Buuren / 03:15 Cosmic Gate

04:30 Aruna (LIVE)

04:30 Aly & Fila / 04:30 W&W

05:00 Will Holland

05:45 Giuseppe Ottaviani

07:00 Koniec!

 

Edit:

http://www8.zippyshare.com/v/41812764/file.html - Emma Hewitt

Szczególnie polecam 12:20 jako świetne połączenie 3 kawałków:

Dash Berlin feat. Emma Hewitt - Waiting

Dash Berlin feat. Emma Hewitt - Disarm Yourself

Above & Beyond feat. Richard Bedford - Sun and Moon

Na reszcie się zawiodłem. Chyba tylko Darey zagrał tak jakbym chciał :(

Ale jeszcze mam nadzieję na Willa Hollanda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eminem będzie jednak zawsze mistrzem wolnej jazdy.

 

A tak wracając do tego co ktoś skrobnął ze dwie karty temu - co jest komercyjnego w utworach pona? jak dla mnie to najbardziej nie-komercyjny raper w Polsce (no, oczywiście oprócz tych nieznanych którzy nigdy nie wydali legala)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty =/= prostacki. Znowuż odniosę się do muzyki zza oceanu. Przetłumacz sobie dowolną nutę tamtejszego czołowego rapera na język polski. Miłego porównywania :). To po pierwsze. Po drugie, co w tym złego, że taki jest ich target? Nie rozumiem, młodzi nie mogą mieć swojej muzyki :) ? I to jeszcze z tak pozytywnym przesłaniem?

Hahahaha bo sie posram. Serio firma pozytywne przeslanie? Hahahah SERIO tak twierdzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam nadzieję, że kiedyś zrozumiesz moje słowa ;) . Ktoś pisał tu o intelektualnym dnie - proszę wskazać nutę, która takowe prezentuje :) . Cytując Kamila Cebulskiego, najmłodszego polskiego milionera, a raczej parafrazując jego słowa: w życiu człowieka przychodzi taki moment, gdy wszystko, co wydawało się dobre, staje się złe, a to co wydawało się złe, okazuje się być dobrym. W moim życiu taka rewolucja już zaszła, przestałem się przejmować czymkolwiek, zacząłem zarabiać, cieszyć się życiem, dbać o rodzinę i kumpli, medytować. Wtedy zrozumiałem, że Bosski i Tadek z Firmy to ludzie inteligentni. Ba, z jednym nawet miałem okazję chwilkę pogadać. Jakiś czas później jeden wydaje nielegalnie album przesiąknięty patriotyzmem, drugi podejmuje się akcji "Drużyna Mistrzów". Nie wiem czy wiecie, dzięki Bosskiemu chłopaczyna z ulicy wyszedł z gówna i jest dziś poważnym zawodnikiem MMA, kilka dni temu wygrał kolejną walkę (jak on miał, Szpilka?). Jedziemy dalej, chłopaki z Firmy przeznaczyli ponad 200 bluz dla domu dziecka, grają koncerty charytatywne, ba, obczajcie sobie na YT ich nutę "brat bratu bratem". Jedna z ich tras koncertowych była całkowicie poświęcona walce z masonerią. Możecie ich nazywać gównem, ścierwem, dnem, ale nie gadajcie, że to nie jest pozytywny przekaz ;) . Każdemu inaczej widzi się słowo "inteligencja", dla mnie inteligencja jest właśnie tym. Róbcie co chcecie, jesteście panami swojego życia. Nie wmawiajcie tylko innym, co jest dobre, a co złe.

 

Tymczasem u mnie: VNM ft Włodi - Róże betonu. Potrójny rym Włodiego miażdży :) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jebać policje jebać frajerów jebać wszystko co nie ucieka na drzewo, przesłanie potrzebne młodzierzy polskiej, pozytywne. mhm. potem wracam z ośmioletnią siostrą ze szkoły i widze bahora w jej wieku co se podspiewuje "sie jara dziewczyno sie jara chłopaku" albo kutasy czy ŚMIERĆ ŻYDZEWSKIEJ KURWIE rozpisane sprayem na jakieś 10 metrów, mnie to wkurwia.

pozytywne przesłanie to ma np. bob marley czy z polskich jeśli wolisz bakszisz czy jafia namuel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom GN'R ma utwory inne niż knockin' on heaven's door.

 

W sumie cover Knockin' on Heaven's Door wykonaniu Guns N' Roses jest moim zdaniem świetny :)

Ale oryginał Knockin' on Heaven's Door - Bob Dylan jest również świetny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za związek ;] Firma wychowuje młodych dresiarzy, powiedz im żeby wyłapywali pozywtywne przesłanie a nie agresje nie mi, powiesz takiemu honor ojczyzna i bedziesz nawijal o przemocy to on odbierze to tak, honor - ktoś sie krzywo spojrzał, dawaj wjebiemy mu, ojczyzna: zobacz czarnucha, dajwaj go ;) Ale jeśli to jest pozytywne przesłanie wg Ciebie to hehe nie mam więcej pytań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za związek ;] Firma wychowuje młodych dresiarzy, powiedz im żeby wyłapywali pozywtywne przesłanie a nie agresje nie mi, powiesz takiemu honor ojczyzna i bedziesz nawijal o przemocy to on odbierze to tak, honor - ktoś sie krzywo spojrzał, dawaj wjebiemy mu, ojczyzna: zobacz czarnucha, dajwaj go ;) Ale jeśli to jest pozytywne przesłanie wg Ciebie to hehe nie mam więcej pytań ;)

Niestety, ale nie mogę brać udziału w dyskusji, w której jedna osoba powołuje się na fakty, a druga, może i na prawdziwe, ale własne przeżycia, doświadczenia, obserwacje. Ten stereotyp jest dla mnie co najmniej śmieszny, a pytań nie musisz mieć, bo na każde w tym temacie mam odpowiedź, hehe ;) . Zbyt dużo ludzi znam słuchających Firmy, no i z marginesem społecznym, ulicą i ogólnym syfem jedyne co mają wspólnego to fakt, że z tego wyszli :) .

 

Wiem, że lud na ogół woli teksty w stylu "Firma to dno", "Chodzą dresiarze i się kozaczą" niż jakieś konkretne argumenty, a specyfika moich aktualnych studiów nasuwa mi ciekawą myśl "No tak, przecież prąd płynie zawsze tam, gdzie nie ma oporu, tak i ludzki mózg prędzej wybierze najłatwiejszą opcję (stereotyp), a nie próbę jego przełamania, użycie odrobiny intelektu". Wybaczcie, taka prawda, a wasze "+1" mnie nie rusza :P .

 

Propa, jeśli nie rozumiesz tekstu z ganją, już tłumaczę. Istnieje teoria, iż ludzie po THC biorą cięższe narkotyki, która jest oczywiście błędna, bo jest pseudonaukowa i badania wykazują coś innego. Podobnie jest z dresami słuchającymi Firmy - myślisz, że gdyby jej nie słuchali, byliby mądrzejsi? Bzdura, byliby jeszcze głupsi. No i grubo przesadzasz ze swoimi spostrzeżeniami.

 

Jeśli ktoś już na siłę chce napisać "+1" -> Nie proszę o jakiekolwiek uzasadnienie, gdyż w 90% przypadków go pewnie nie otrzymam, chciałbym tylko wiedzieć, czego to "+1" dotyczy, w moich postach raczej więcej faktów niż opinii, w postach Propy jednak subiektywizm aż bije po oczach :P .

 

Pokój ludzie. No i wake up.

 

Ostatnie słów kilka: Propa, jeśli już tak lubisz obrażać wykonawców cytując wyrwane z kontekstu fragmenty utworów, może powinienem zacytować Twojego idola, Fokusa :P ? ("Lubisz to suko, lubisz to suko"?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nię mądrkuj się Sernat. Jedyne osoby które widzę słuchające firmy, to dzieciaki w gimnazjum i kolesie, którzy co wieczór robią burdy na ulicach i w autobusach (w koszulach JP i z telefonami z playbackiem w łapie).

 

Same bydło, mimo, że przekaz się z nimi mija.

 

Poza tym to jest nawet muzycznie lipa ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham Firmy i nie mam z wymienionymi przez Ciebie grupami nic wspólnego :P . Muzycznie to jest lipa, fakt. Choć w najnowszym kawałku Bosski pokazuje swoje skille:

 

 

Podobnie na Kraku 3, gdzie nawijał do tak śmiesznych bitów, że połowa raperów by wymiękła :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nie mogę brać udziału w dyskusji, w której jedna osoba powołuje się na fakty, a druga, może i na prawdziwe, ale własne przeżycia, doświadczenia, obserwacje. Ten stereotyp jest dla mnie co najmniej śmieszny, a pytań nie musisz mieć, bo na każde w tym temacie mam odpowiedź, hehe ;) . Zbyt dużo ludzi znam słuchających Firmy, no i z marginesem społecznym, ulicą i ogólnym syfem jedyne co mają wspólnego to fakt, że z tego wyszli :) .

A ja znam takich którzy nie chcą z tego wychodzić Zgadnij co, też słuchają firmy. Ale to nie o to chodzi kto słucha kto nie słucha tylko o to że to muzyka nieprzyjemna dla ucha, ile można słuchać jak ktoś policje rucha ;]

 

 

Wiem, że lud na ogół woli teksty w stylu "Firma to dno", "Chodzą dresiarze i się kozaczą" niż jakieś konkretne argumenty, a specyfika moich aktualnych studiów nasuwa mi ciekawą myśl "No tak, przecież prąd płynie zawsze tam, gdzie nie ma oporu, tak i ludzki mózg prędzej wybierze najłatwiejszą opcję (stereotyp), a nie próbę jego przełamania, użycie odrobiny intelektu". Wybaczcie, taka prawda, a wasze "+1" mnie nie rusza :P .

Tu nie chodzi o rzadne stereotypy, ehh myślisz że nie znam ludzi którzy słuchają firmy albo że ja nie słyszałem kilku kawałków? To nie jest ambitny, pozytywny czy przyjemny hip hop, i tak mówie to subiektywnie, bo obiektywnie na takie tematy nie da się wypowiedzieć.

 

 

Propa, jeśli nie rozumiesz tekstu z ganją, już tłumaczę. Istnieje teoria, iż ludzie po THC biorą cięższe narkotyki, która jest oczywiście błędna, bo jest pseudonaukowa i badania wykazują coś innego. Podobnie jest z dresami słuchającymi Firmy - myślisz, że gdyby jej nie słuchali, byliby mądrzejsi? Bzdura, byliby jeszcze głupsi. No i grubo przesadzasz ze swoimi spostrzeżeniami.

Teorie znam, fakt jest głupia. Ale to co pisałem to troche inna beczka ;) Nigdzie nie pisałem że byli by mądrzejsci. Pisałem że ich przekaz nie jest ni cholery pozytywny i tylko tyle. Nigdzie nie napisałem nawet o nich złego zdania (a być może powinienem bo nie lubie ich muzyki ;) )

 

w postach Propy jednak subiektywizm aż bije po oczach :P .

Jak i z Twoich niestety

. To nie jest takl że jeśli coś uwazasz za prawde to jest to suchy fakt, a jeśli nie - to tylko teoria ;]

 

Ostatnie słów kilka: Propa, jeśli już tak lubisz obrażać wykonawców cytując wyrwane z kontekstu fragmenty utworów, może powinienem zacytować Twojego idola, Fokusa :P ? ("Lubisz to suko, lubisz to suko"?)

Raz żadnego mojego idola po prostu go lubie ;) Dwa nie wyrywam nigdy jednego zdania głupiego z całej mądrej fonoteki, a jak ktoś ma prawie same głupie teksty nie będę wymieniał ich wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znam takich którzy nie chcą z tego wychodzić Zgadnij co, też słuchają firmy. Ale to nie o to chodzi kto słucha kto nie słucha tylko o to że to muzyka nieprzyjemna dla ucha, ile można słuchać jak ktoś policje rucha ;]

Dlatego ja słucham tego, co przyjemne dla ucha, a takie nuty się zdarzają. Całość psuje zazwyczaj niestety kiepski mastering, ale da się przyzwyczaić ;) .

Tu nie chodzi o rzadne stereotypy, ehh myślisz że nie znam ludzi którzy słuchają firmy albo że ja nie słyszałem kilku kawałków? To nie jest ambitny, pozytywny czy przyjemny hip hop, i tak mówie to subiektywnie, bo obiektywnie na takie tematy nie da się wypowiedzieć.

Da się po osiągnięciach pewnych ludzi i działaniach członków (bo nie mówimy tylko o ich muzyce).

Teorie znam, fakt jest głupia. Ale to co pisałem to troche inna beczka ;) Nigdzie nie pisałem że byli by mądrzejsci. Pisałem że ich przekaz nie jest ni cholery pozytywny i tylko tyle. Nigdzie nie napisałem nawet o nich złego zdania (a być może powinienem bo nie lubie ich muzyki ;) )

Nie rozumiem co widzisz negatywnego w ich przekazie.

Jak i z Twoich niestety

. To nie jest takl że jeśli coś uwazasz za prawde to jest to suchy fakt, a jeśli nie - to tylko teoria ;]

Ja sam kiedyś hejtowałem Firmę, więc nawet jeśli w moich postach występuje subiektywizm, to nie jest on zamierzony. Rozumiem doskonale wasze podejście, moje było takie samo. Może się u was zmieni, może nie. Nie będę oceniał które jest lepsze, o ile w ogóle się da.

Raz żadnego mojego idola po prostu go lubie ;) Dwa nie wyrywam nigdy jednego zdania głupiego z całej mądrej fonoteki, a jak ktoś ma prawie same głupie teksty nie będę wymieniał ich wszystkich.

To może zacytuj jakiś cały utwór (na tekstowo.pl czy gdzieś na pewno jest), a potem porównamy z jakimś innym wykonawcą, który niesie rzekomo pozytywne przesłanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może powinienem zacytować Twojego idola, Fokusa ? ("Lubisz to suko, lubisz to suko"?)

Akurat u Fokusa znalazła by się masa o wiele "lepszych" tekstów :D (szczególnie z płyty Alfa i Omega, której w większości nie da się słuchać niestety)

No i jeszcze raz wtrącę się do dyskusji o Firmie. No bo wybacz, ale nikt nie wmówi mi, że na "pozytywnym przekazie" wychowali się

dzieciaki w gimnazjum i kolesie, którzy co wieczór robią burdy na ulicach i w autobusach (w koszulach JP i z telefonami z playbackiem w łapie).
Nawet, jeśli panowie z Firmy mają coś mądrego do powiedzenia, to robią to w sposób, jak już mówiłem wcześniej, najzwyczajniej prostacki i chamski. No ale Firma już przestaje być modna wśród młodzieży podstawówkowo-gimnazjalnej, teraz na ich odtwarzacze wchodzi Bonus RPK:

http://www.youtube.com/watch?v=JF_ohYSMKYw

 

: )

 

To może zacytuj jakiś cały utwór (na tekstowo.pl czy gdzieś na pewno jest), a potem porównamy z jakimś innym wykonawcą, który niesie rzekomo pozytywne przesłanie.

Firma - Mam wy...ane

PFK - Jestem Bogiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A lamusy dupa cicho ? Oho już na początku widać że to będzie miało? przekaz."

 

Hahahahhaaha :D .

 

Explosivo, akurat wkleiłeś utwory tematycznie podobne, to jest przedstawienie dwóch bardzo skrajnych światopoglądów :) . Podoba mi się. W dodatku moje ulubione utwory ;) . Firma niesie przekaz, że System wystarczy po prostu olać, że wolność to raczej kwestia stanu naszego umysłu, a nie otaczającego nas środowiska. No a "Jestem Bogiem" mówi samo za siebie, aczkolwiek powstrzymam się od interpretacji, bo utwory PFK raczej nie są alegoryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematycznie podobne? "Jestem bogiem" mówi o tym, że każdy jest panem swojego losu, natomiast "Mam wyrąbane" opisuje źródła frustracji podmiotów lirycznych (nie tylko o systemie). Jeśli już się uprzeć, to "Głowa do góry" Firmy można by zestawić z Jestem Bogiem

 

No a RPK - jaka muzyka, tacy fani :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o podobieństwo w podejściach podmiotów lirycznych do życia, lecz o skrajność tych podejść. Nie powiesz mi, że "mam wyjebane na wszystko" lub też "jestem bogiem" to są delikatne stwierdzenia ;) . Czytaj ze zrozumieniem. I nie opisuje źródło frustracji, zwrot "mieć wyjebane" nie oznacza, że cię coś frustruje, tylko, że to olewasz.

 

RPK może nieść przekaz gdzieniegdzie podobny do Firmy, tylko widzisz, działania i intelekt wykonawców jednej i drugiej formacji są nieporównywalne :P . Ogólnie Firma od ulicznego rapu zaczyna uciekać, skupia się na kawałkach motywujących do działania (oceniam na podstawie ich ostatniej, 3-letniej działalności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zacytuj jakiś cały utwór (na tekstowo.pl czy gdzieś na pewno jest), a potem porównamy z jakimś innym wykonawcą, który niesie rzekomo pozytywne przesłanie.

porównaj sobie Firme i chocby Bakszisz. Porównaj sobie które przesłanie jest "pozytywniejsze" i wyciągnij wnioski ;)

A co jest w przesłaniu Firmy dla mnie takie nie fajne: Agresor, agresor agresor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...