Skocz do zawartości

Jakiej muzy sluchasz w tym momencie?


Maxius

Rekomendowane odpowiedzi

Iron Maiden to dla mnie bardziej hard rock i według mnie większość ich utworów jest dość prosta w warstwie instrumentalnej. Wybacz, ale nie uwierzę, że twierdzisz, że to jest bardziej złożone od

czy mojego wcześniejszego przykładu (chyba, że growl uznajesz już od razu za przejaw prymitywności muzyki)

 

No ale przed chwilą zakończyłem kłótnie o rap, nie będę teraz zaczynał kolejnej, o metal :P

Poza tym, i tak zrobił się tu za duży offtop nawet jak na Valhalle, więc niech każdy słucha czego chce, peace : ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności

 

I co? :D Kocham ten kawałek i koniec kropka. Nie mogę uwierzyć, że wielu ludziom nie podoba się muzyka w MC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Iron Maiden to dla mnie bardziej hard rock i według mnie większość ich utworów jest dość prosta w warstwie instrumentalnej. Wybacz, ale nie uwierzę, że twierdzisz, że to jest bardziej złożone od
czy mojego wcześniejszego przykładu (chyba, że growl uznajesz już od razu za przejaw prymitywności muzyki)

 

No ale przed chwilą zakończyłem kłótnie o rap, nie będę teraz zaczynał kolejnej, o metal :P

Poza tym, i tak zrobił się tu za duży offtop nawet jak na Valhalle, więc niech każdy słucha czego chce, peace : ]

 

Growl jest dla mnie bardziej przejawem braku talentu wokalnego, tak samo rap. To (przepraszam, że cię tak urażę) jest dla mnie bardziej tym przysłowiowym darciem mordy :/. Oczywiście czasem można trochę powrzeszczeć, ale nie przez cały utwór. Wtedy jest to wręcz denerwujące. Wokal w Iron Maiden jest moim zdaniem rewelacyjny, gdyż jest to niemalże połączenie lekkiego growlu z operą :D (serio). Wszyscy wokaliści w IM mieli rewelacyjne głosy, a gdy ktoś growluje ma taki sam głos jak każdy inny growlujący "wokalista" nie zależnie od tego czy ma on dobry głos, czy nie.

 

Ten kawałek co podałeś muszę przyznać, że jest świetny, ale nie pisałem teraz o takim czymś ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny BM, który nie jest prymitywem i pochodzi prosto z Polski z czego się cieszę ogromnie:

( text masz w description)

Żeby zrobić taki utwór o takiej długości trzeba mieć nie lada wytrwałość i łeb by skomponować go tak by słuchacz się go nie znudził. Jak ten utwór pierwszy raz się pojawił to słuchałem go nonstop przez 2 dni, nie potrafił mi się znudzić text znam nawet na pamięć.

 

Po za tym każdy kawałek z tąd:

-Leonard Cohen - Hallelujah

-Iron Maiden - Run to the hills

-Bob Marley - Three little birds

-Rammstein - Der Meister

-The Beatles - Help!

-Dżem - Wehikuł Czasu

-Ghostbusters

-Herbie Hancok - Watermelon Man

Bije na łeb dowolny utwór gotycko-symfoniczno-metalowy. Pod każdym względem:

 

Edit:

Iron Maiden - połączenie lekkiego growlu z operą

hahahahahahahah nie mam więcej pytań. Zapoznaj się z zespołami symfoniczno metalowymi. Jak ten wyżej.

 

Edit2:

Growl jest dla mnie bardziej przejawem braku talentu wokalnego

próbowałeś tego że wiesz? Ja będąc fanem BM i DM próbowałem wiele razy nauczyć się growlować przez 2 lata. Nii chuja nie da się, do tego trzeba mieć talent.

Growl nie jest darciem japy TRY THIS:

rozumiem że potrafisz growlować tak jak on, skoro to jest proste to proszę bardzo pokaż co umiesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Kolejny BM, który nie jest prymitywem i pochodzi prosto z Polski z czego się cieszę ogromnie:
( text masz w description)

Żeby zrobić taki utwór o takiej długości trzeba mieć nie lada wytrwałość i łeb by skomponować go tak by słuchacz się go nie znudził. Jak ten utwór pierwszy raz się pojawił to słuchałem go nonstop przez 2 dni, nie potrafił mi się znudzić text znam nawet na pamięć.

 

Po za tym każdy kawałek z tąd:

 

Bije na łeb dowolny utwór gotycko-symfoniczno-metalowy. Pod każdym względem:

 

Edit:

 

hahahahahahahah nie mam więcej pytań. Zapoznaj się z zespołami symfoniczno metalowymi. Jak ten wyżej.

 

Edit2:

 

próbowałeś tego że wiesz? Ja będąc fanem BM i DM próbowałem wiele razy nauczyć się growlować przez 2 lata. Nii chuja nie da się, do tego trzeba mieć talent.

Growl nie jest darciem japy TRY THIS:

rozumiem że potrafisz growlować tak jak on, skoro to jest proste to proszę bardzo pokaż co umiesz.

 

 

 

hahaha. Proszę cię. Nawet jeżeli to trzeba umieć mimo wszystko nie daje mi żadnej przyjemności słuchanie głosu szorstkiego jak srajtaśma z Lidla. Poza tym próbowałem growlować i nawet myślę, że wyszło mi to nie tak źle (nie znam się, może to co zagrowlowałem było kompletnie do dupy) problem był tylko w tym, że potem cały czas miałem zdarty głos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Może dajmy sobie spokój z tą kłótnią. To http://www.youtube.com/watch?v=lL3AWtBEgRY, to http://www.youtube.com/watch?v=ZPRt6Tt6RyM i to http://www.youtube.com/watch?v=2bosouX_d8Y jest dobre pod różnymi względami i lepiej będzie, jak przestaniemy już gadać o gustach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Ale ja tu nie gadam o gustach. Podważyłem tylko twoją głupią wypowiedź na temat vocalu w BM i DM jako by miał być prosty do zrobienia i bez talentu.

 

No widzisz. Po prostu mnie podirytowałeś gdy uznałeś, że twoja muzyka bije na głowę Herbie Hancoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo odniosłeś tamto pod względem skomplikowania utworu. To nie było porównanie co jest lepsze/bardziej mi się podoba a co nie. Tylko co trudniej wykonać.

Utwór grany przez 2 osoby na 2 instrumentach jest dużo prostszy niż utwor który jest komponowany miesiącami z obstawą do kilkunastu osób.

 

Epica behind the scenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Pezet z tej cały listy może się równać z Eminemem :P

Ooooj... Akurat Pezet chociaż go całkiem umiarkowanie lubie to flow jakiegoś porażającego nie ma. Eminem zresztą też nie. Ale może lepiej nic nie mówie bo znowu jakaś bzdurna dyskusja wypłynie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eminem xD ? Polecam jego pierwsze dwie LPki, a potem Eminem Show, gdy już wyczujesz różnorodność bitów a także formy wokalnej, możemy porozmawiać :P . No i świetna zabawa muzyką, jak nie patrzeć. Świetnie wkomponowane refreny i takie tam. Pezet jest bardzo doceniany za granicą za technikę. No i jako pierwszy raper odważył się nawijać pod dubstep - i wyszło mu to naprawdę dobrze.

 

Moje zdanie jest wtopą, bo jest inne od twojego? Aha

Nie, Twoje zdanie jest wtopą, bo:

  1. Najpierw piszesz, że Peja ma flow lepsze niż Eminem, potem nazywasz go dupą
  2. Twierdzisz, że Peja i Pih, którzy tworzyli polski hip hop od jego początków, nie są raperami. Śmieszy mnie to.
  3. Masz swoje zdanie - ok. Nie obrażaj przy tym nikogo i nie bulwersuj się jeszcze, że Ci zwróciłem uwagę za tę głupotę.
  4. Sam fakt, że nazywasz kogoś, kto niczym Ci nie zawinił dupą, jest dla mnie śmieszny.

W tym temacie już nie po raz pierwszy piszesz jakąś głupotę, a gdy ci to wskażę, to jedziesz po mnie i twierdzisz, że obrażam Twoje zdanie :P . Może najpierw naucz się je wyrażać nikogo nie obrażając?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no eminem jakiś tam swój styl ma, nawijki też jakby nie patrzeć różnorodne. ale nie jest to znowu jakiś guru :) W każdym razie męczy mnie jego głos, nie lubię go słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Growl nie jest darciem japy TRY THIS:
rozumiem że potrafisz growlować tak jak on, skoro to jest proste to proszę bardzo pokaż co umiesz.

Nie takie dźwięki się wydaje przed mikrofonem przy dubbowaniu potworów do gry :D

No i chciałem się odnieść do tego że hip hop to najprymitywniejsza forma muzyki :D nie wiem kto to pisał a nie mogłem znaleźć, ale jak? co? gdzie? pojebało cie? toż to jeśli chodzi o warstwe mertyryczną a nie samą muzykę - przynajmniej z założenia - jeden z ambitniejszych gatunków (nie licząc skwarów w stylu lil joha, yeaaah, okej, skit skit skit http://www.youtube.com/watch?v=PoWEESRrNK8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w kółko ambient. ^^

Ktoś się orientuje w tym gatunku, i jest zdolny polecić coś tam?

Do rtsa o tematyce kosmicznej albo post apokaliptycznej, pasuje jak ulał.

 

Co do ambientu no to zobacz sobie soundtracki od Warzone2100, to szczególnie polecam przesłuchać: http://www.youtube.com/watch?v=G49K1sS-yhE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie tu parę godzin, a tu już tyle zamieszania :S Powrócę więc do postu Sernata

 

1. Najpierw piszesz, że Peja ma flow lepsze niż Eminem, potem nazywasz go dupą

2. Twierdzisz, że Peja i Pih, którzy tworzyli polski hip hop od jego początków, nie są raperami. Śmieszy mnie to.

3. Masz swoje zdanie - ok. Nie obrażaj przy tym nikogo i nie bulwersuj się jeszcze, że Ci zwróciłem uwagę za tę głupotę.

4. Sam fakt, że nazywasz kogoś, kto niczym Ci nie zawinił dupą, jest dla mnie śmieszny.

1. Peja ma dobre flow. Ale jeżeli dla ciebie raper to tylko flow, to sorry...

2. Pih tworzy hip-hop od samego początku? lol

3. Kogo obraziłem?

4. Omg, nie znam ludzi, oceniam ich MUZYKĘ - a pod tym względem są dupami (natu). Czy ktoś tu mówił o ich samych?

(zresztą, nasłanie hordy nabuzowanych debili żeby obili mordę jakiemuś dzieciakowi, który pokazał komuś środkowy palec - czyn godny honorowego człowieka lulz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie tu parę godzin, a tu już tyle zamieszania :S Powrócę więc do postu Sernata

 

 

1. Peja ma dobre flow. Ale jeżeli dla ciebie raper to tylko flow, to sorry...

Znowu kogoś atakujesz, wyciągasz pochopne wnioski na temat drugiej osoby. Skup się na swojej osobie. A Peja jakoś szczególnego flow nie ma, nie oszukujmy się, owszem, lubię go, ale za działania i teksty, wiedzę na temat czarnych, za samo flow raczej nie.

2. Pih tworzy hip-hop od samego początku? lol

Nie od samego początku, ale od początków, bo nie nazwałbym hip hopem solowe działalności Karramby i Liroya, dla mnie to była pod tym względem żenada.

3. Kogo obraziłem?

Odpowiedź:

4. Omg, nie znam ludzi, oceniam ich MUZYKĘ - a pod tym względem są dupami (natu).

Czy ktoś tu mówił o ich samych?

(zresztą, nasłanie hordy nabuzowanych debili żeby obili mordę jakiemuś dzieciakowi, który pokazał komuś środkowy palec - czyn godny honorowego człowieka lulz)

No jeśli piszesz, że są dupami, to raczej chodzi o nich, a nie o ich muzykę ;) . W dodatku akcja w Zielonej Górze, to, jak pięknie powiedział Liroy: "uliczna odpowiedź". Wiem, że dziś wielu raperów (całe RPK, Chada) zgrywa uliczniaków, a na taki czyn by się nie odważyła. Zresztą, nie nam dane tamto wydarzenie oceniać, jak oznajmił dzień po tym Pezet, okoliczności były zupełnie inne, niż te przedstawione przez media.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...