Skocz do zawartości

Jakiej muzy sluchasz w tym momencie?


Maxius

Rekomendowane odpowiedzi

1. - Hemp Gru - gdy iniciatywę przejmował Wilku, bardzo dobry skład. Na starość Wilka w HG przoduje Bilon i skład się szmaci.

2. - Firma - dobry rap z przesłaniem, przewijany nieco komercyjnymi zagrywkami w stylu JP.

3. - Peja - na początku jeden z najlepszych (swojego czasu zaraz za Molestą, która zawsze wymiatała - moim zdaniem, choć pewnie i tak się nie zgadzasz) raperów, teraz bardziej agresywne teksty czasem pozbawione przesłania, ale przynajmniej wiadomo na czym się stoi - Rysiek nagrywa tekst z przekazem i rozumiesz ten przekaz. Kawałek jest bardziej luźny, imprezowy, i każdy to rozumie, nie doszukuje się przesłania.

4. - Tede - na samym początku kariery nawet niezły, ale bardzo szybko stał się komercyjną szują.

5. "Pionierami" rapu w Polsce są według mnie właśnie Peja, kilku z Klimy (Kacza, Chada, Molesta (Włodi i Vienio), ewentualnie Magik.

 

1. Zgadzam się.

2. Buahahahahhahaha, "przewijany nieco komercyjnymi zagrywkami w stylu JP"? Ja bym to powiedział tak : "nieco komercyjne zagrywki w stylu JP przewijane dobrym rapem z przesłaniem".

3. Do Pei nic nie mam poza tym, że ciut za dużo klnie.

4. Nie słuchałem, nie wiem.

5. Zgadzam się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

1. Zgadzam się.

2. Buahahahahhahaha, "przewijany nieco komercyjnymi zagrywkami w stylu JP"? Ja bym to powiedział tak : "nieco komercyjne zagrywki w stylu JP przewijane dobrym rapem z przesłaniem".

3. Do Pei nic nie mam poza tym, że ciut za dużo klnie.

4. Nie słuchałem, nie wiem.

5. Zgadzam się.

1. Nie masz się z czym zgadzać, bo to nie opinia, lecz fakt. Naprawdę tak ciężko jest ci odróżnić te dwa pojęcia?

2. Cały Bedziom ;) . Niektórzy są dorośli i mają rodzinę - z czegoś trzeba żyć. Ale ty tego zapewne szybko nie pojmiesz. Jakbyś chciał wiedzieć, to mało jaki artysta ze sprzedaży płyt by się znacząco wzbogacił - w Polsce głównymi źródłami zarobku dla raperów są marki odzieżowe lub koncerty. I, dla twojej informacji, ludzie pokroju Fokusa czy Rahima już dawno zdążyli się sprzedać. Firma ma od lat te same przesłanie: przywrócić konserwatyzm i zasady z nim związane, czyli ogólnie: Bóg, Honor, Ojczyzna, Rodzina itd... Dla niektórych takie sprawy są pierwszorzędne. Zostałeś wychowany na nieco innych wartościach, podobnie jak wszystkie te "emo", "hipsterzy", homosie, czy pozostałe wyroby dziecio-neo-podobne.

3.

2Pac przeklinał kiedyś podczas wykładu w Malcolm X Grass Roots Movement w Nowym Jorku, na początku lat 90-tych. Tuż obok niego siedziała jakaś kobieta. W pewnym momencie nachyliła się do niego i powiedziała:

 

- Czy mógłby pan zmienić swój język? Pan nas obraża.

 

2Pac spojrzał na nią i odparł:

 

- Przykro mi, jeśli mój język panią obraża, ale nie może on obrazić pani bardziej, niż świat, jaki pozostawiło mi po sobie pani pokolenie.

Ciekaw jestem, czy ty byś zaszedł tak daleko, gdybyś miał takie dzieciństwo jak Peja czy Tupac.

5. Osobiście zauważyłbym brak na tej liście m. in. Abradaba i kilku innych raperów, którzy może nie są tak popularni, ale wprowadzili to i owo do polskiego Hip Hopu, gdy jeszcze raczkował.

 

Bardzo fajnie Bedziom, że w jednym temacie nazywasz Peję słabym raperem i uważasz, że ma słabe teksty, a w drugim zgadzasz się ze stwierdzeniem, że to głównie on był prekursorem polskiego hip hopu. Well done.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo Peja w jakimś tam stopniu "pomógł" polskiemu rapowi, co nie zmienia faktu, że jego teksty MNIE nie przekonują ;)

1. Jak dla mnie to to była bardziej opinia, niż fakt :)

2. "Firma ma od lat te same przesłanie: przywrócić konserwatyzm i zasady z nim związane, czyli ogólnie: Bóg, Honor, Ojczyzna, Rodzina itd..." gdzie niby? :huh:

3. Nie, nie zaszedłbym tak daleko jak oni.

 

PFK - 2 kilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo Peja w jakimś tam stopniu "pomógł" polskiemu rapowi, co nie zmienia faktu, że jego teksty MNIE nie przekonują ;)

1. Jak dla mnie to to była bardziej opinia, niż fakt :)

2. "Firma ma od lat te same przesłanie: przywrócić konserwatyzm i zasady z nim związane, czyli ogólnie: Bóg, Honor, Ojczyzna, Rodzina itd..." gdzie niby? :huh:

3. Nie, nie zaszedłbym tak daleko jak oni.

1. Po raz kolejny używasz zwrotu "jak dla mnie". Jak dla mnie to Kopernik się mylił.

2. Nie wiem, może sama nazwa piosenki "Przeciwko kurestwu i upadkowi zasad" coś sugeruje? Ciągłe obrażanie wszelkich zdrajców, konfidentów? Nietolerancja dla obrazy płci pięknej? Nietolerancja dla prostytutek? Nietolerancja dla postulatów masońskich [upadek wartości moralnych, rodziny, itd.]? No i nagminne wspominanie o patriotyzmie? Posłuchaj najpierw, potem oceniaj.

3. Więc doceń ich starania i zrozum, że przekleństwa nie muszą świadczyć o jakości wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Używam tego, ponieważ to tylko moje zdanie, a nie potwierdzona prawda. Więc od tego się odwal :)

2. "JP JP na 100%", "Hardkor JP ogień JP", "Weź tego jointa i zajeb macha uhuhuhu hahahaha", "Reprezentuję Kraków, reprezentuję JP, reprezentuję Firmę, reprezentuję JP", "Dobre chłopaki reprezentują JP" - bardzo patriotyczne i mądre teksty.

3. Ok, ok, ok.

 

Metallica - Nothing Else Matters

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Używam tego, ponieważ to tylko moje zdanie, a nie potwierdzona prawda. Więc od tego się odwal :)

2. "JP JP na 100%", "Hardkor JP ogień JP", "Weź tego jointa i zajeb macha uhuhuhu hahahaha", "Reprezentuję Kraków, reprezentuję JP, reprezentuję Firmę, reprezentuję JP", "Dobre chłopaki reprezentują JP" - bardzo patriotyczne i mądre teksty.

3. Ok, ok, ok.

 

Metallica - Nothing Else Matters

Czy drugim punktem zmusiłeś mnie do udawania upośledzonego umysłowo i wstawienia wyrwanych z kontekstu tekstów Paktofoniki ;) ? Byłoby to poniżej dna, więc się powstrzymam. Przy czym wiem, że lecisz na stereotypie, że JP to największe zło, jakie może istnieć. Zdaję sobie z tego sprawę ;) . Póki co jedyne co ci grozi za złamanie chorego prawa to poprawczak. Dopiero odpowiedzialność zmusza do refleksji ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy drugim punktem zmusiłeś mnie do udawania upośledzonego umysłowo i wstawienia wyrwanych z kontekstu tekstów Paktofoniki ;) ?

Niee, przynajmniej niespecjalnie : D

Przy czym wiem, że lecisz na stereotypie, że JP to największe zło, jakie może istnieć.

Niet. Miałem moment, że Firma i HG mi się podobało, ich idee też, ale jak Firma w 95/100 (to nie jest rzeczywista liczba, w tym momencie wymyślam) piosenkach ma wyrażenie JP, albo jak HG w 96/100 tekstach ma o paleniu zioła, to trochę nudne się to robi :) Jak się o czymś za dużo gada, to to przestaje być fajne >.<

 

Paktofonika - Magik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee, przynajmniej niespecjalnie : D

 

Niet. Miałem moment, że Firma i HG mi się podobało, ich idee też, ale jak Firma w 95/100 (to nie jest rzeczywista liczba, w tym momencie wymyślam) piosenkach ma wyrażenie JP, albo jak HG w 96/100 tekstach ma o paleniu zioła, to trochę nudne się to robi :) Jak się o czymś za dużo gada, to to przestaje być fajne >.<

 

Paktofonika - Magik

No to znowuż używasz tego samego argumentu, a ja ponownie odpowiadam: Bob Marley cały czas śpiewał o zielsku i jakoś wielu osobom się nie znudził ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Czy drugim punktem zmusiłeś mnie do udawania upośledzonego umysłowo i wstawienia wyrwanych z kontekstu tekstów Paktofoniki ;) ? Byłoby to poniżej dna, więc się powstrzymam. Przy czym wiem, że lecisz na stereotypie, że JP to największe zło, jakie może istnieć. Zdaję sobie z tego sprawę ;) . Póki co jedyne co ci grozi za złamanie chorego prawa to poprawczak. Dopiero odpowiedzialność zmusza do refleksji ;) .

Ja jestem w pełni odpowiedzialny i jakoś nie żyję w strachu przed złymi policjantami i ich chorym prawem.

Tak tylko się wtrącam, na temat nie mam zdania. (oprócz tego, że nie lubie polskiego hip-hopu, chociaż pamiętam, że jedna piosenka HG mi się podobała, ale nie z tekstu, a z samego brzmienia)

 

albo jak HG w 96/100 tekstach ma o paleniu zioła, to trochę nudne się to robi

To tak jak propa ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się dobrze złożyło, bo ja także nie żyję w strachu ;) . No i "ich [policjantów] prawo" brzmi dziwnie.

(oprócz tego, że nie lubie polskiego hip-hopu, chociaż pamiętam, że jedna piosenka HG mi się podobała, ale nie z tekstu, a z samego brzmienia)

Jeśli lubisz Jamala to sporo polskich wykonawców powinno ci się spodobać. Jak chcesz to mogę ci coś polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
To się dobrze złożyło, bo ja także nie żyję w strachu ;) . 1. No i "ich [policjantów] prawo" brzmi dziwnie.

 

2. Jeśli lubisz Jamala to sporo polskich wykonawców powinno ci się spodobać. Jak chcesz to mogę ci coś polecić.

1. Ja tak nie napisałem

 

2. Byłoby miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ich [policjantów] prawo" != "ich [policjantów] chorym prawem"

;) ...

 

Polecam zacząć od Paktofoniki / Kaliber 44 i na zasadzie odrzucania kolejnych zespołów próbować następnych. Z "ciemnej strony polskiego hip hopu" poleciłbym Peję, Sobotę, a nawet Firmę i starego Karrambę (tak, wiem, że obciach, ale cóż :P ), z "nieco lżejszych" wszystkich ludzi powiązanych z Molestą, nowe gwiazdy ala Pezet, no i przede wszystkim przejrzałbym wybrane albumy, np. "Grube Jointy", Prosto Mixtape'y. Trudno tu nie wspomnieć o zajefajnym GrubSonie. Są też ludzie ciężcy do ogarnięcia, np. taki donGURALesko (połączenie zawalistych bitów i kultury Wschodu z, gdzieniegdzie, prymitywnymi tekstami). Jeśli lubisz klimaty reggae to zespół Natural Dread Killaz, Bas Tajpana, Ras Lutę mogę ci gorąco polecić. To tak z polskich artystów, wymieniłem to, co akurat miałem na playliście :P . Tego jest naprawdę sporo i pewnie 90% od razu odrzucisz, bo ile ludzi, tyle gustów ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Hmm, przesłuchałem z 5 z tych zespołów, Peja mi już dawno temu się nie spodobał.

Bas Tajpan - Nowy protest - to też gdzieś już słyszałem.

 

Jakoś nie podchodzą mi te klimaty z paleniem zioła i wożeniem się po ulicach :/

 

Póki co to mam fazę na Adele, ale posłucham chyba sobie trochę Jamala, bo mnie naszła ochota

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się to nie podoba cały ten dubstep. Jakoś fanem Korna nie jestem ale dla mnie takie np freak on a leash czy evolution jest dużo lepsze od tych dupstepowo-metalowych kawałków. Ponoć ta płyta ma być takim ich tymczasowym odstępem ale boje się że ta ,,porządna" muzyka która i tak już w dzisiejszych czasach jest niszowa jeszcze sama się pogrąży ;(

 

Megadeth-A Tout Le Monde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się to nie podoba cały ten dubstep. Jakoś fanem Korna nie jestem ale dla mnie takie np freak on a leash czy evolution jest dużo lepsze od tych dupstepowo-metalowych kawałków. Ponoć ta płyta ma być takim ich tymczasowym odstępem ale boje się że ta ,,porządna" muzyka która i tak już w dzisiejszych czasach jest niszowa jeszcze sama się pogrąży ;(

 

Megadeth-A Tout Le Monde

Niektórzy maja po prostu klapki na oczach.Ja bym się zanudził słuchając TYLKO metalu, TYLKO rocka , dubstepu, drum&bass czy innego rodzaju muzyki. Życie jest zbyt krótkie żeby się tak zamykać.. Ja słucham naprawdę każdej muzyki, w każdej można znaleźć coś wartościowego i ciekawego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czasami trochę ciężko znaleźć coś wartościowego w piosence "zabijać ludzi, zabijaaaaać ludzi" Skrillexa. Nie dość, że w tym dubstepie jest tak mało wokalu, to jak już jest, to takie g***o. Wczoraj posłuchałem sobie trochę i średniawo mi przypadł do gustu. Jakaś moda na dubstep jest jak dla mnie nieco śmieszna, jak dotąd nikt nie lubił takich niszowych gatunków jak np. techno.

 

Choć nie powiem, zawsze to kolejny gatunek i zawsze czegoś nowego można się nauczyć, zwłaszcza jak samemu się tworzy muzykę ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...