Skocz do zawartości

Początek


Muximan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.

Jak zrobic ramkę a w tej ramce 2 ramkę ,która by znajdowała się po lewej stronie(menu)?

Zagladalem po kursach ale nnie znalazlem jak zrobic prosta ramke cos takiego:

 

------------------------------

| | |

| | |

| | |

| | |

| | |

| | |

| | |

------------------------------

 

ale najpierw powiedzcie mi co mam zrobic zeby zrobic zwykla ramke z tekstem w sierodku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<table width="100%" cellspacing="0" cellpadding="10">
<tr>
<td bgcolor="kolor góra- jaki chcesz" colspan="2" align="center" valign="middle">Tutaj można umieścić logo serwisu</td>
</tr>
<tr>
<td bgcolor="kolor menu - jaki chcesz" width="Tutaj wpisz szerokość menu (np.: 150)" valign="top">
Tu umieszcza się odsyłacze spisu treści
</td>
<td bgcolor="kolor strony - jaki chcesz" valign="top">

Tu wpisuje się treść strony

</td>
</tr>
</table>

Wystarczy poszukać... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem chcialem se otworzyc plik index.PHP ale niemoge czemu? pisze ze jest nie prawidlowa aplikacja dla systemu win32...

albo probowalem w przegladarce wpisac elemt docelowy do tego index.html i h.. pisze mi zebym sciagnal...i zaczyna sciagac co zrobic?

umiescic na serverze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem chcialem se otworzyc plik index.PHP ale niemoge czemu? pisze ze jest nie prawidlowa aplikacja dla systemu win32...

albo probowalem w przegladarce wpisac elemt docelowy do tego index.html i h.. pisze mi zebym sciagnal...i zaczyna sciagac co zrobic?

umiescic na serverze

Jak chcesz ze swojego kompa php uruchomić to musisz na kompie zainstalować serwer i doinstalować do tego php, a następnie wrzucić plik do folderu serwera i odpalać przez przeglądarkę internetową pod adresem chyba: "nazwa_kompa/index.php".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma ramka do Ajaxa?

A tym bardziej do include'a?

 

Ramka jak ramka, niby przeżytek, ale tabelki to też przeżytek, a widze, że padła tu taka propozycja.

 

Ramka to jest <frame>, takze o tym musisz poszukac. Wiecej Ci nie powiem, bo nigdy tego nie używałem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma ramka do Ajaxa?

A tym bardziej do include'a?

 

Ramka jak ramka, niby przeżytek, ale tabelki to też przeżytek, a widze, że padła tu taka propozycja.

 

Ramka to jest <frame>, takze o tym musisz poszukac. Wiecej Ci nie powiem, bo nigdy tego nie używałem ;]

Teraz strone sie pisze pod pozycjonowanie - Ramka tylko utrudni botom droge i nie podniesie naszej pozycji.. Do pozycji najlepszy jest użycie PHP [choć jak na dzisiejsze czasy PHP jest wolne...]. Ajax dla całych stron sie nie opłaca, najlepiej jako małe części. Tak samo z flash...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm uważasz, że on będzie chciał pozycjonować swoją stronę? ;]

 

Do pozycji jest najlepszy PHP? No wątpie, najlepiej czysty HTML, ale weź coś na takiej stronie zmień. PHP jest dla wygody i zaoszczędzenia czasu. Pamietam jeszcze czasy GMS jak wszystko trzeba było z palca robić :P

 

Do pozycji wiele rzeczy jest dobrych, np Mod_rewrite itp.

A czy PHP jest wolne? To najpierw by sie zaśmiał, a potem zastanowił hehe

 

Jeszcze Ajax...

Ajax dla całych stron? Przecież to sie mija z założeniami Ajaxu ;] Ajax dla całej strony to odświeżanie całej strony, a to z kolei przecież jest ganianie jak po zwykłej stronie. Ajax dla fragmentów strony jak najbardziej... A dokładniej dla jakichś eventów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firemark co ty pierdolisz? ;o

 

PHP generuje HTML, to co ma pozycjonowanie do PHP? Bota nie obchodzi w czym jest strona pisana lub przezco generowana. Ahh...

 

@Muximan

Ty mylisz fakty. W PHP samym nie zrobisz strony :). Musisz mieć szablon w HTML, czyli musisz PHPem go wygenerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...