Skocz do zawartości

Zablokowane Farmer Fran : Haba Dziaba!


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Postanowiłem zamknąć stary temat, bo prawde mówiąc to dotyczy on praktycznie całkiem innego tytułu - poza nazwą nie mają ze sobą nic wspólnego.

ffhblogo.gif

W nowym Farmerze Franie : Haba Dziaba! (dalej zwanym FF:HD) postanowiłem pozbyć się dużej części konwencji które były ustalone przez Natsume w Harvest Moonie - do którego pierwotnie projekt miał dążyć, a od ktorego teraz odbiegam.

A wiec tak na szybko:

-Kury nie mają osobnych miejsc na karmę, wszystkie jedzą z jednego.

-Posiadane przez nas przedmioty nie są katalogowane w żadnen specjalny sposób - możemy ich mieć ze sobą do 99 sztuk każda.

-Farmer musi jeść aby zyć.

-Możliwe, że wprowadze elementy higieny (defekacja, myscie się, pranie).

-Krowy będą w stodole trzymane na łancuchu, aby się nie rozłaziły jak to ma miejsce w HM. Będzie je łatwiej wydoić i umyć. Na pastwisku natomiast bedą sobie łaziły.

-Nasze konatkty z mieszkańcami bedzie można sprawdzić w menu.

-Nie będzie zadnych krasnali.

-Bedzie można odwiedzać swoje rodzinne miasto.

-Będzie można wypłynąć na morze.

-Las będzie faktycznie lasem.

-Sadzenie roslin bedzie prostsze. Każdy worek nasion da nam jedno pole do obsiania.

-Nie bedziemy jedyną farmą w oklicy

-Będą wiatraki, może też prąd.

-To my będziemy musieli zająć się sprzedażą naszych zbiorów. Bedzie je można sprzedać w sklepach, oraz może (ale nie wiem czy wybuduje), na targu w rodzinnym mieście.

-Rodzinne miasto bohatera, to zwykłe szare blokowisko zwane Hamtoral, a wioska którą nabyje mieści się w Tarini.

-Kapalnie będą kopalniami.

-Bedą wprowadzone elementy pogodowe, zmienne w ciagu dnia.

-Farmę otrzymamy na wskutek jaknajszczęścliwszego zdarzenia, tz. kupimy ją, a nie jak ma to miejsce w serii HM, dostaniemy w spadku.

-Bohater bedzie absolwentem szkoły rolniczej.

-Będzie można łączyć się ze stroną farmerfran.prv.pl w celu wysyłania najlepszych wyników.

-Bedzie można rozszerzać grę o nowe rosliny.

 

ffhb_13_07_2005.jpgffhb_20_07_2005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nie będę wpajał żadnych chrześcijańskich treści. Natomiast chodzenie do kościola będzie, ale nieobowiązkowe. Nie będzie żadnej mszy, po prostu wejdziesz do kościoła i za chwilę wylądujesz za drzwiami. Zdobędziesz wtedy trochę szybciej sympatię mieszkańców (bardzo bardzo mało, ale u wsyzstkich naraz). Mozesz iść co niedzielę, raz na miesiąc i wcale. Nie będzie to miało większego wpływu na fabułę, a skoro jestes atesitą to i nie zmartwi cię jeżeli ominiesz wątki kościelne takie jak świecenie jajek na wielkanoc, bo poza tym i wigilią nic nie szykuję.

Ale nie o to w grze chodzi, dlatego coniedzielna msza zapewne zakończy się na kilku linijkach kodu. (przyciemnienie ekranu, zmiana godziny, rozjaśnienie :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych liście zmian nie ma jednej istotnej rzeczy, której także nie było w zwykłym Harvenston moonie. Otóż, było tam to złe iż poszczególnie mieszkańcy nie mieli ze sobą kontaktów, np nie byli ani wrogami ani przyjacielami, Chociaż nie! zdarzało się ale to było narzucone fabułą. A ja bym wolał żeby było to rozwiązane tak jak w simsach czyli że nigdy nie wiadomo jak potoczą sie losy ludkow z komuterowym AI, i że jak gram 1wszy raz to mogą oni się przyjaźnić a jak gram 2 raz to mogą być wrogami. Ale mimo to i tak myślę że będzie to fajna gra. Tyle że będziemy musieli na nią dłuuuuuuuuuuuuugo poczekać. Daj jakieś screeny na których faktycznie coś jest np. z farmą pełną pól uprawnych, krów i kur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
W tych liście zmian nie ma jednej istotnej rzeczy, której także nie było w zwykłym Harvenston moonie. Otóż, było tam to złe iż poszczególnie mieszkańcy nie mieli ze sobą kontaktów, np nie byli ani wrogami ani przyjacielami, Chociaż nie! zdarzało się ale to było narzucone fabułą. A ja bym wolał żeby było to rozwiązane tak jak w simsach czyli że nigdy nie wiadomo jak potoczą sie losy ludkow z komuterowym AI, i że jak gram 1wszy raz to mogą oni się przyjaźnić a jak gram 2 raz to mogą być wrogami. Ale mimo to  i tak myślę że będzie to fajna gra. Tyle że będziemy musieli na nią dłuuuuuuuuuuuuugo poczekać. Daj jakieś screeny na których faktycznie coś jest np. z farmą pełną pól uprawnych, krów i kur.

Po pierwsze Farmer Fran to nie Harvest Moon. Po drugie, jak chcesz rozwiązania z simsów, zagraj w simsów :D. To moja pierwsza tak długa gra, więc nie oczekuj wspaniałych skryptów. Natomiast obiecuję, że druga część będzie o wiele lepsza, bo najprawdopodobniej w C++ i na OpenGLo podobnych silnikach. Ale najpierw skończę tę część.

Co do nowych screenów, to wolę zachować taktykę niczym Hideo Kojima - wszystko trzymać w tajemnicy i owijac w bawełnę do ostatniej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Pomysł kolegi. W BTN krasnoludki mówiły Budum, no to tutaj takim miejscowym powiedzeniem ludności będzie Haba-Dziaba!. Tak sobie wymyśliłem. Nalezy pamietać, że pomysły rodzące się w mojej głowie są trochę postrzelone i chore. Np. kiedyś stworzyłem cały świat, przy którym Pokemony i Digimony wysiadają, jakieś 200 stworków, wyspy, miasta, regiony, historie, ale jakbyś usłyszał szczegóły, to Haba-Dziaba nie było by już dziecinne, zatem oddałem te stworzonka w zapomnienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro myślisz już o następnej wersji, to po co robić tą? Przecież wiadomo, że będzie na szybkiego, żeby zacząć kolejną...

 

Usunąłem na prośbę liona jego przypadkowy doublepost. A tak na marginesie, to zgadzam się z tym, co napisał.

Patrysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak myśle odrazy o 2 części to prawie zawsze nie mogę skończyć części 1 ;) Ale to zawsze przez to, że 2 część ma lepszą fabułe, hehe... Ale nie o mnie mowa. Ja myśle, (o, ja myśle! :P) że Gnysek zrobi porządnie tego FF:HD i dopiero wtedy po jakiejś przerwie 2 część. Ja bym tam nigdy nie robił odrazu po skończeniu 1 robił 2... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz może coś takiego jak wiejski klub sportowy czy coś takiego? Chodzi mi, że np. za uczestnictwo w nim, zdobywa się respekt mieszkańców i morale się zwiększają, oraz łatwiej zdobyć dziewczynę. Przy wygranej te wartości się zwiększają, a przy przegranej lekko maleją. Np. może być nazwa FC Obora, lub coś takiego. Rozpatrz tą propozycję, bo to by było fajne urozmaicenie w porównaniu do Harvest Moonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

w d3d_vertex_texture i d3d_draw_wall i na koniec d3d_draw_floor...

 

A co do zaciemno - a byłeś kiedyś w lesie około 24 ?? No to tu i tak jest jasno :P Screen jest niewyraźny, ale naprawdę wsyzstko widać, co zobaczycie za kilka - kilkanaście dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

U mnie nie zwalnia. Pozatym, gdybym wczytywał modele z dysku, i tak by jej to nie przyspieszyło. Natomiast gdy zacznę kiedyś robić drugą cżęść gry, to będzie to 3dsmax lub jakiś podobny - ale to odległa przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...