Skocz do zawartości

Forgotten City: Prolog


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nowhere był, zapowiadał sie, ale padł... Umarł Nowhere, niech żyje Forgotten City! :) Co to jest to Forgotten City? Otóz będzie to gra... Dramat wojenny, mógł bym rzec. Cała gra będzie oparta na wspaniałym silniku 3D GameStudio, i w tym programie będe robił :) Narazie czekam na progs, więc w tym czasie bazgram Forgotten City: Prolog.

Co to jest? Otóż nie oczekujcie żadnych akcji itp. To będzie zbiór (powtarzam - zbiór) różnych dokumentów z różnych akcji (i tej zapowiadającej się) USSFA. USSFA to wymyślona przeze mnie nazwa armi. United States Special Force Army. Sprawdzałem, nigdzie nie widziałem takiej nazwy, więc jest wymyślona, brak kłopotów :P Operacja, która będzie miała miejsce już w Forgotten City to również wymyślone, małe państewko , które jeszcze nie ma nazwy...

FC: Prolog wyglądem przypomina system komputerowy ;) Aha, zapomniałem powiedzieć - akcja FC będzie sie toczyła od roku 1966 do roku 1971. Cała historia jest również wymyślona (jak wszystko w tej grze...) ;) Ok, zapomniałem, że pisałem o FC: Prolog. Jak już wspominałem wyglądem przypomina system komputerowy i w IDENTYCZNY sposób chce stworzyć menu w FC. Niewiem co o tym sądzicie.

Narazie prezentuje wam demko... Demko pokazujące całe menu, jak to wygląda. Niedługo będzie pełna (po co dawać dema, w którym są same opisy?). Eh, tylko teraz powymyślanie operacji :) Gratka dla mnie. Ok, nie zanudzam was już. Macie demko, myślcie co o tym sądzicie itp.

 

PS. FC: Prolog robie w PureBasic'u (niech żyje!).

PS2. Pomóżcie wymyślić nazwe małego, państewka położonego w Afryce. Państo będzie Irakopodobne :)

 

Download!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gra będzie rozbudowana, to czekam. Bo jak na razie, to nie ma tu za wiele.

 

A państewko "irakopodobne" to raczej Azja, a nie Afryka. I może kończyć się na "-stan". Coś a'la Tadżykistan, Kirgistan itp. Np. Igistan, Tagystan, Adżagistan, Batystan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gra będzie rozbudowana, to czekam. Bo jak na razie, to nie ma tu za wiele.

 

A państewko irakopodobne to raczej Azja, a nie Afryka. I może kończyć się na "-stan". Coś a'la Tadzykistan, Kirgistan itp.

Jasne, że będzie rozbudowana :P Właśnie pracuje nad systemem wyboru kategorii i informacji o operacjach.

A co do państewka - będzie irakopodobne, ale umieszone w Afryce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...10 minut szukałem kartki, coby zapisać kod, myślę sobie, fajny klimat, ciekawe jakie menu... a tutaj - KONIEC. TO MA BYĆ DEMKO?! Tożto, wybacz że to mówię, kpina. A nazwa małeko afrykańskiego państewka? (proponuję księstwo, zawsze łatwiej wmówić ludziom, że istnieje) No więc:

- Agenua

- Taj Ghara

 

no nic mi innego nie przychodzi do głowy... nazwy są glupie, wiem... ale Patrysław ma rację. Umieść akcję w Azji, jak ma być irakopodobne, a wtedy skorzystaj z jego nazw, bo fajne wymyślił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oke. Czas troche na wyjaśnienie pewnej sprawy :) Otóż: cały ten bajer miał na celu zmylenie was i na końcu miała wyjść zupełnie inna gra (ale na tym samym engine itp.). Ale widać to ni ma sensu :P (Demo też was miało zmylić)

Otóż gra ma jako-taką fabułe. Skomplikowana może nie, długa też nie, ale jest. Wkońcu FC: Prolog ma podać głównie ważne fakty (wymyślone of koz :P) historyczne owego państaw i nie tylko. Po podczas gry już w FC będą się pojawiały nazwisko, imona, nazwy organizacji których opis będzie właśnie w prologu :) Dobra, już nie ukrywam otóż:

prolog to będzie mini-gra polegająca na kierowaniem poczynaniami pewnego hakera, który ma zamiar wykraść dane z USSFA :) I takie bajery... Nie liczcie na super-mega-realistyczną-grafe-rodem-z-win98/xp. Rok 1967 to jeszcze wtedy gdy były początki komputerów. Tak więc komendy w dłoń i działasz. Narazie tyle pozdro.

 

A tak apropo:

 

@Vardi: ja FC nie zapowiadziałem odrazu bo wymyśleniu. Gdy pisałem zapowiedź miałem ok. 70 lini kodu :P Teraz mam grubo ponad 150.

@Kilka osób: fakt zmieniam Africe na Azje. I dalej nazwe państwa na... Igistan. Fajna klimatyczna nazwa :P

 

Pozdro kosmoludki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak naprawde to projekt, który ma na celu zniszczenie waszych umysłów! Muahahaha!!

@Phariseus: ja nawet nie śmiem robić Uplinka :) To będzie mini-gra + dokument :) I głównie dokument.

 

News! News! News!

Prawdopodobnie od jutra ruszają prace nad Forgotten City, ponieważ prawdopodobnie jutro będe już miał w łapach 3D GameStudio. Jeśli tak będzie, nabazgram.

Aha, no i za ok. 2 dni (może nawet jutro) będzie dostępna strona o FC :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zrób taki wskaźnik jak w Enemy Territory + wskaźnik na energię do skoków i biegania (że jak coś, to się wstrzyknie adrenalinę jak w et i dalej biegnie :P ).

Wiesz... Jeśli chciałbyć energie do skoków i biegania to nie będzie łatwo. Jeżeli będziemy skakać -> postać się zmęczy. Więc trzeba będzie odpocząć. Odpoczynek = strata czasu. A jak mniej energii to postać się wolniej porusza. Wolny ruch = szybka śmierć. I zapomnieć nie można, że jak jesteśmy zmęczeni to to zmęczenie działa również na drganie ręki... Drganie ręki = mniejsza celność. Mniejsza celność = szybka śmierć. Mniejsza celność + wolny ruch/zmęczenie = jeszcze szybsza śmierść... No chyba, że chcecie giere realistyczniejszą od America's Army :D

 

EDIT:

I w grze NIE będzie takich bajerów jak "Magiczne strzykawki" czy inne śmieci. Krwawisz? Idź po apteczke i zatamuj krwotok i zabandażuj sie, a "Wskaźnik Życia" sam podskoczy po jakimś czasie (mniej życia = odpoczynek) :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...