Skocz do zawartości

Edytor HTML


Goter

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Jeszcze nie znany

Gatunek: Edytor HTML

Download:ściągnij program

Autorzy:zobsoft i goter

Screen: Brak ale nie długo coś dam

Opis Jest to program do tworzenia stron www.

Uwaga: zamieszczona jest tutaj wersja mdb (Mini demo beta) czyli program na razie nie posiada wiele funkcji, chciałbym tylko zapoznać sie z waszymi opiniami czy warto go wogóle dalej kontynuować

Główne cechy wersji demo:

kolorowanie składni html,css,php,js,xml,wml

eksport aktywnego kolorowania składni do html,rtf,tex

dynamiczne podpowiedzi (wcisnij ctrl + space)

kilka kreatorów(tabele,komętarz,odnośnik)

wielodokumentowy edytor

 

Pełna wersja bedzie gdzieć pod koniec marca, poczatek kwietnia

aktualnie edytor juz posiada własną palete kolorów i biblioteke html,css,php

 

Nie udostępniam nowszej wersji musicie poczekac na full version

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

W Object Pascalu konkretniej :P Nie ma języka który nazywa się Delphi. Musiałeś użyć jakiejś biblioteki (komponentów), mi to na SynEdit wygląda, zwłaszcza ten kursor który można ustawiać w dowolnym miejscu (Scroll Past End of Line).

 

Btw. dodaj te pliki które masz w folderach jako zasoby w pliku .res, to będziesz miał tylko EXE wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Object Pascalu konkretniej :P Nie ma języka który nazywa się Delphi. Musiałeś użyć jakiejś biblioteki (komponentów), mi to na SynEdit wygląda, zwłaszcza ten kursor który można ustawiać w dowolnym miejscu (Scroll Past End of Line).

 

Btw. dodaj te pliki które masz w folderach jako zasoby w pliku .res, to będziesz miał tylko EXE wtedy.

nie będę dodawał tych plików do zasobów ponieważ bedzie ich wiecej o to bedzie aplikacja multilanguage więc te pliki mi będą niezbędne, do aktualizacji tez sie przydadzą

 

tak ten edit to synEdit i wiele innych komponentów które użyłem w programie w pełnej wersji będzie zakładka podziękowania i tam będą autorzy i nazwy tych komponentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nawet strona CodeGear opisuje Delphi jako "Najlepsze IDE do tworzenia aplikacji Microsoft® Windows®", poza tym jeżeli Delphi to język, to czym jest Delphi for PHP ?? Ostatecznie można założyć, że skoro nazywają język z Delphi "Delphi language", no to taki język istnieje, ale tak czy siak to jest Object Pascal tylko pod inną nazwą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

też robiłem taki edytor i był jeden problem - polskie znaki zwłaszcza dla ISO-8859-2 :D

Tutaj widzę ten sam problem.

Btw. jak ktoś wie jak zrobić w Delphi, żeby wpisywały się duże litery nawet jak nie jest włączony caps lock, byłbył wdzięczny.

 

ps. moj program zrobiony na synedicie, z kodowaniem w plku res wkompilowanym w exeka: https://gmclan.org/up23_3_Edytor_ASM51.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo narazie on nie obsługuje polskich znaków ale poradziłem sobie z tym problemem.

Narazie mam problem z utf-8 ale myślę że sobie poradzę.

 

gnysek co do dużych liter to zainteresuj sieś funkcją WideUpperCase z modułu sysUtils

Przykład

var

String : WideString;

begin

String := 'ale zwała';

String := WideUpperCase(String);

Writeln(String);

Readln;

 

 

A co do języka object pascal to było to juz wiele razy na roznych forach,

Delphi jest to IDE (kompilator, debugger itp.) językiem delphi jest Object Pascal ale kiedyś był to Delphi Language , nawet sami twórcy delphi tak mówili o jego języku (wyczytałem to z Komputer Swiat Ekspert)

i tak pozostało zresztą napisz że programujesz w object pascalu to ludzie mylą to z turbo pascalem a jak napiszesz że w Delphi to każdy wie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...