Skocz do zawartości

Delphi


Kamilek

Rekomendowane odpowiedzi

Delphi do programów jest! Zrobiłem raz gierkę polegającą na odbijaniu piłki przez dwie paletki. Korzystałem z jakiegoś tam dodatku do Delphi. Nie pamiętam nazwy...

 

Popieram przedmówcę i przedprzedmówcę oraz przedprzedprzedmówcę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej ucz sie c++

 

No tu masz przykład wyszukanego argumentu ;]

 

 

C++ jest wydajniejsze. ;]

 

Jakies testy? Źródła?

 

Delphi to najgorszy jezyk programowania jaki znam T_____T Bierz C++ - prościuchny jest!

 

Tak, prosciuchny. Pewnie dlatego, że masz duże pole manewru, przez co co chwile masz wyciek pamieci itp.

 

Delphi do programów jest! Zrobiłem raz gierkę polegającą na odbijaniu piłki przez dwie paletki. Korzystałem z jakiegoś tam dodatku do Delphi. Nie pamiętam nazwy...

 

Popieram przedmówcę i przedprzedmówcę oraz przedprzedprzedmówcę :D

 

Do programów? Kolejna odważna hipoteza.

 

 

Wracając, a właściwie zaczynając temat Delphi jest dobrym jezykiem do nauki, bo uczy porządku.

Jak od razu pójdziesz w C++, to musisz sie liczyć z tym, że skaczesz na głęboką wode.

Czesto ludzie marudza, że w Delphi są długie słowa kluczowe zamiast symboli, ale przez to kod ejst czytelniejszy. Z tym jest tak, że w D musisz przeznaczyc wiecej czasu na kodowanie niż w C++, ale jak po długim czasie wracasz do projektu to czas sie zwraca wielokrotnie, bo C++ ciężko odczytać.

 

A co do prostoty, to C++ jest najtrudniejszy wg mnie oczywiscie z popularnych języków. Delphi, C#, Java są na pewno prostsze, jednak bardziej zarządzalne.

 

Czy Delphi ma przyszłosć? Hmm wątpie, bo juz z tego co pamietam przestali go supportować, ale ta "przyszłość" nie różni sie bardzo od C++ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, dla mnie czytelniejszy jest { zamiast jakiegoś begin

:/

 

:o

 

Heh, no bo masz w kodzie 3 x { to i czytelniejszy.

 

 

Hmm... ja Kali ja nie rozumiec xD

Ze niby c++ tez padnie? nie wiem o co chodzi :P

 

Padnie? Tzn co? Nie wiem co rozumiesz przez padnie...

Że będzie malo popularne? Hmm Ada jest mało popularna a dalej jest supportowana.

Że nie bedzie supportowane? Hmmm to kiedyś na pewno.

 

C++ ma zaszłości z C, a teraz wszystko dązy do obiektowości.

Poza tym teraz przyszłość jest w .NET - taka moja, może nie do konca poparta argumentami wizja, ale MS postawił wszystko na .NET. A jak nie .NET to Java :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no bo masz w kodzie 3 x { to i czytelniejszy.

Kto powiedział że mam x3? Może i w C++ nie, ale w gml'u piszę o wiele bardziej skomplikowane kody i zawsze używam tej składni 'c++owej' i jakoś nigdy się we własnym kodzie nie zgubiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C++ ma zaszłości z C, a teraz wszystko dązy do obiektowości.

Poza tym teraz przyszłość jest w .NET - taka moja, może nie do konca poparta argumentami wizja, ale MS postawił wszystko na .NET. A jak nie .NET to Java smile.gif

 

Ale glownym jezykiem pod katem platformy .NET jest C# :)

Czyli wedlug ciebie to on jest... przyszlosciowy? :D

 

@co do tego kodu c++

mnie na poczatku te "->" denerwowaly xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Delphi to najgorszy jezyk programowania jaki znam T_____T Bierz C++ - prościuchny jest!

 

GML jest dużo gorszym językiem.

Co do tworzenia gier w Delphi... pod C++ znajdziesz więcej przykładów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Delphi ma przyszłosć? Hmm wątpie, bo juz z tego co pamietam przestali go supportować, ale ta "przyszłość" nie różni sie bardzo od C++ smile.gif

Delphi jest dalej supportowane, tylko teraz pałeczkę przejęło CodeGear :) .

 

A jak już chce się brać język podobny do C++, to lepiej brać D. Bardziej rozbudowany i ogólnie lepszy (nie chce mi się wdawać w szczegóły), a powstaje do niego coraz więcej bibliotek. Chyba obecnie najlepsze rozwiązanie kompilowalne pod konkretną platformę.

 

Co do wydajności Delphi -> ma on taką samą wydajność jak inne języki programowania, tylko jak ktoś nie potrafi zoptymalizować kodu, lub zbędnie wykorzystuje środowisko RAD, to zawsze program będzie wolniej chodzić od podobnego napisanego w C++. Chociaż, jakby ktoś napisał to samo w C++Builder to za pewne szybkościowo by to podobnie wyglądało, bo też nikt by nieoptymalizował i by na marne wykorzystywał środowisko RAD (które przy tworzeniu gier w czystym DirectX bądź OpenGL jest zbędne i tylko nie potrzebnie zwiększa się wagę programu tym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiele z tego rozumiem co napisales.

 

ja to chyba bede sie uczyl dwoch jednoczesnie :P kozak ze mnie :)

 

bo object pascala mam w szkole a tak samodzielnie chcialbym c++

 

mam szesciuset stronnicowy poradnik :) trzba go przestudiowac i to ze 4 razy :lol2:

co myslicie o tym zeby uczyc sie 2??

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Jakby mi IDE samo nie robiło tabulatorów, to bym ich w ogóle nie robił, bo by mi się nie chciało. A nie każde IDE wstawia samo tabulatory.

 

Poza tym:

Yoda: Nie wiedziałem, że Delphi to język programowania.
Językiem programowania (obiektowym) osadzonym w Delphi jest Object Pascal (obecnie jest to nieoficjalna nazwa języka; firma Borland zdecydowała się na jej zmianę przy okazji premiery Delphi 6 w roku 2002; wtedy to w oficjalnej dokumentacji programu zostało użyte po raz pierwszy sformułowanie "Delphi language").
Yoda nie zrobił błędu. Język programowania używany w Delphi Borland nazwał po prostu Delphi (czy tam "język Delphi").
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...