Skocz do zawartości

Sutikku

Użytkownicy
 • Zawartość

  721
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez Sutikku

 1. Jakiej muzy sluchasz w tym momencie?

  ale się tym jaram od niedawna
 2. Almora

  Ja myślę, że to kwestia odblokowania portu,a nikt nie przewidział opcji, że osoba hostująca serwer chciała by ten port zmienić ;/
 3. Almora

  sekundke temu wyłączył serwer, poczekaj chwilke bo nowe ip bedzie
 4. Almora

  Noi dupa, nie idzie pograć ;/
 5. Robot Raspberry Pi

  Cześć, nie wiem czy dobry dział wybrałem, ale mniejsza. Pół rok temu dostałem raspberry pi 3, model B dla ścisłości. No i biedactwo tak leży i się kurzy. Chciałbym zrobić z tego robota (samochodzik), który poprzez sztuczną sieć neuronową będzie uczył się jeździć. A na sam początek może nawet po prostu sterowany z aplikacji, taki samochodzik na pilota. Ale kompletnie się na tym nie znam, w jakie akcesoria powinienem się zaopatrzyć? Jeśli ktoś zna się na temacie chętnie poczytam wszelkie wskazówki.
 6. Nie wiem jak się za to ugryźć. Mam grid mapę 255x255 i dajmy, że w środku niej jest kółko. I chciałbym przenieść to kółko z środka do rogu 0x0 i znaleźć drugi róg tego kółka np 128x122. Mam nadzieję, że chociaż napisane ułomnie to zrozumiale.
 7. Przemieszczanie struktur w ds_grid

  Użyłem złego przykładu, to wcale nie jest koło, tylko tak dla zobrazowania użyłem, równie dobrze to może być np literka A. I szerokość nie jest równa wysokości.
 8. Przemieszczanie struktur w ds_grid

  Tak, chodzi o róg kwadratu opisanego na kole, mój błąd.
 9. Temat zbiorczy na drobnostki

  Może zrób sterowanie tak, by do kolizji nie dopuścić, zamiast cofać ruch. Pokaż kod poruszania.
 10. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  Nie mogę dostać się do strony konfiguracyjnej routera. Mam do tego wifi repeater (pentagram), który swego czasu źle przydzielał adresy IP i trzeba było skonfigurować coś w nim. I w sumie zrobiłem to i teraz śmiga, ale chyba przy okazji zepsułem, bo nie można się dostać na stronę konfiguracyjną ani routera ani repeatera. I nie wiem czy to nie tak, że repeater ma adres IP ten sam jaki ma strona konfiguracji czyli 192.168.x.x. Mogę to jakoś ogarnać bez resetowania i konfiguracji wszystkiego od nowa?
 11. Pewnie kojarzycie temat figur 4D i jeśli macie jakieś doświadczenia związane z tym w kwestiach tworzenia gry z chęcią posłucham. I dodaję linka gdzie gość robi taki bajer właśnie. Daje to na pewno duże pole do popisu. Zapraszam do dyskusji :twisted:
 12. Korzystam z Game Makera Studio, wersja standard i tak. Podchodziłem do tematu networkingu wiele razy. I wszystko działa, dopóki testuje u siebie. Ale jak dam komuś, to jeśli ten ktoś, ma problemy z internetem, to mu jakby odbiera złe wartości. I prędzej czy później wywali to jakiś error z tym związany. Korzystam z połączenia TCP. Czy to normalne? Jak tego uniknąć? Zauważyłem, że jeśli nie wysyłam zbyt wiele dużych wiadomości, to jest spoko. No i staram się ograniczać, ale to czasem nie pomaga. A w moich grach to naprawdę minimum, 5 graczy maksymalnie, każdy x i y.
 13. Cześć, biorę się za jakiegoś skromnego rpg, takiego wiecie, klasycznego. Taka tibia czy realm of the mad god. Tylko, że offline. Właśnie chciałem się wziąć za umiejętności, ale nie mam pojęcia jak. Mam 2 pomysły, ale oba wydają mi się zbyt długie i może ma ktoś jakiś koncept w głowie jak to zrobić lepiej, jakoś może mnie naprowadzić na inny tor myślenia. To ja może przedstawię jak ja myślałem. 1) Najprostszy GML (pseudokod) if skill==1 { var f=instance_create(x,y,obj_fireball); f.direction=direction; f.speed=10; } if skill==2 { invincible=1; alarm[x]=240; } 2) Trochę bardziej uporządkowany, bo coś w stylu paru gotowych umiejętności w postaci skryptów w których zmieniam tylko zmienne w stylu GML (pseudokod) if skill==3 { area_skill(sprite,range,inna_zmienna); } if skill==4 { passive_skill(dlugosc_trwania,invincible) } Ale ten sposób znów trochę ogranicza różnorodność umiejętności. Ktoś coś?
 14. Plik się tworzy w innym miejscu niż folder z grą i jest to chyba %localappdata%/folder_z_nazwa_twojej_gry
 15. Nad czym aktualnie pracujesz?

  bez mi się bardziej podoba, tak jakoś. Ale z obwódką wcale nie wygląda źle.
 16. Galeria Grafik

  Może mi się wydaje ale chyba oczy nie są na tej samej wysokości nawet jeśli weźmiemy poprawkę na przechylenie?
 17. SUPERHOT 8-bit

  Dla mnie też nieco trudne, ale takie ma być. Super giera.
 18. Broken

  Zgadzam się z wojo, teraz to nie wygląda dobrze.
 19. coś z instance_find() może. Albo w necie jest taki skrypt instance_nearest_nth(); http://www.gmlscripts.com/script/instance_nth_nearest
 20. Tura #157 - Seria z nagrodami #2

  może wieczorkiem coś wykminię, nie martw się
 21. Tura #156 - Seria z nagrodami #1

  Głos na grę Hamtarena, miałem trochę podobny pomysł ale zbyt leniwy żeby go dobrze zrobić
 22. Tura #156 - Seria z nagrodami #1

  Ale okropną gierkę zrobiłem, ale wrzucę żebyście widzieli jaki miałem pomysł na nią https://www.dropbox.com/s/dejggpdt93mq7wy/T...loscia.zip?dl=1
 23. Tura #156 - Seria z nagrodami #1

  Hah, świetny pomysł, 40 sekund xd
 24. Nasze strony

  Jak jest na tej stronce Taping to niektóre literki źle wyświetla.
 25. Temat zbiorczy na drobnostki

  Rysuj go może trochę wcześniej (x-500, y-500)
×