Skocz do zawartości

Sutikku

Użytkownicy
 • Zawartość

  735
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez Sutikku

 1. strzal do najblizszego wroga

  Żaden z wrogów się nie powtarza? Bo gdyby np. było dwóch wrog1 na mapie, to wtedy zamiast distance_to_object(), jest funkcja instance_nearest(x,y,object), która zwróci najbliższego z nich. Ale w taki sposób jak ty chcesz, to może zrób to tablicą, czyli zamiast 5 zmiennych, zrób tablice w[] i przypisuj w[0]=distance_to_object(wrog1), w[1]=distance_to_object(wrog2) itd... Potem w pętli for, szukasz najwyższej z tych wartości najblizszy=0 for(var i=0; i<5; i++) { if(w[i]<w[najblizszy]) najblizszy=i; } Wiesz już który z nich to najbliższy, bo jego indeks jest zapisany w zmiennej najblizszy, możesz zrobić 5 ifów, if(najblizszy==0) then strzel_do_wrog1(), choć to mało eleganckie rozwiązanie.
 2. Temat zbiorczy na drobnostki

  GMS robi backupy samemu, nie mam go teraz na komputerze żeby sprawdzić, ale chyba gdzieś %localappdata%
 3. Projekt jest w gms 1.4? Jak tak możesz mi podesłać na pw to looknę
 4. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  Pytanie z zakresu elektroniki, bo się na tym nie znam, a próbuje coś zbudować. Mam zasilanie 12V i podpięte do niego dwa urządzenia (tzn. tak jest w planie). Czy jeśli jedno pracuje na 0.1A, a maksymalne natężenie to 0.5A, a drugi na 3A, to czy temu o niższym poborze nic się nie stanie przy włączeniu tego drugiego? Próbowałem znaleźć informację w internecie, ale nie wiem pod jakim hasłem szukać. W tym przypadku wolałbym się nie uczyć na błędach, jeśli jest tu jakiś elektronik to byłbym wdzięczny za pomoc.
 5. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  To akurat nie są te druciki w formie włosków, tylko chudziutkie pojedyncze, które odizolowałem. Z faktu kwarantanny mam małą swobodę zakupów, znajdę jakiś rozpuszczalnik w standardowym domowym zapleczu? Jakiś zmywacz do paznokci, WD40. A jeśli nie, to w jaki celować, coś słyszałem, że izopropylen.
 6. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  Zawsze mi tu ktoś pomoże, nie będę zakładał specjalnie konta na elektrodzie. Próbuję nauczyć się lutować, kupiłem sobie kable jack (końcówka z jednej strony, z drugiej ucięte), mam dużo zepsutych słuchawek. Mam jakąś tanią lutownicę oporową. Kabelki od kupionego jacka idzie posrebrzyć, cyna się go łapie, ale przewody słuchawkowe na odwrót, cyna od nich ucieka, w ogóle się nie chce ich złapać. I tak w zasadzie kończy się moje lutowanie wszystkiego. Z topnikiem czy bez. Ktoś ma jakieś rady? Udało mi się to zlutować na zasadzie, że z cyny uformowała się kulka i w nią wepchnąłem przewody od słuchawek, ale po zaizolowaniu to wygląda śmiesznie, a poza tym mam w planach ambitniejsze projekty i tam ten bajer nie przejdzie.
 7. Temat zbiorczy na drobnostki

  jeśli tworze var x=buffer_create(), a potem go nie usuwam, to on ciągle siedzi w pamięci, do wyłączenia gry?
 8. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  Inne działające zdjęcia są w jpg, te też się z takim rozszerzeniem zapisują.
 9. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  Niektóre zdjęcia zrobione z telefonu otwierają się w googlowskiej aplikacji zdjęcia, a w zwykłej galerii już nie. Nie da się ich udostępnić przez messenger (Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później). Po zgraniu na pc też nie da się ich odtworzyć. Pobrałem jakiś losowy program do fixu jpgów (stellar repair photo) i nie pomogło. Nieco dziwne, ktoś ma pomysł?
 10. Nazwa tematu nic nie mówi, ale chodzi mi o osiągnięcie efektu podobnego do grawitacji (w skali kosmosu). Gdzie wszystkie obiekty na siebie oddziaływają, zależnie od odległości i masy obiektu (czy tam jakiejś zmiennej). Wpadłem na pomysł żeby zrobić maski tak duże by wszystkie obiekty miały kolizje ze sobą (pewnie będą problemy optymalizacyjne no ale) ale nie wiem jak uwzględnić jeszcze te dodatkowe zmienne (tj. odległość i masa). Ktoś mądrzejszy ma jakiś pomysł?
 11. Pochodna przyciągania wielu obiektów

  Fakt z tymi maskami, dawno nic nie gierkowałem i nie myślę jak gamedev xx Tylko jak te siłę przyciągania przełożyć na kierunek ruchu, czy w ogóle sam ruch? Mamy np 3. obiekty, dla porównania Ziemia, Księżyc i lecąca pomiędzy nimi asteroida. Dla Ziemi i księżyca lecąca asteroida nie będzie miała wielkiego znaczenia, ale Asteroida powinna zakręcać w stronę ziemi aleee z pewną poprawką w stronę księżyca. Jak to zaaplikować? Można przyjąć, że na początku żaden z obiektów się nie porusza, i są ustawione w linii Ziemia - Asteroida - Księżyc.
 12. Głosuję na bezdomnych
 13. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  Przed i po aktualizacji taki błąd występuje, Samsung Galaxy J5, widziałem w internecie, że niektórzy też mieli taki problem, ale tam mowa o paru sekundach, może do dziesięciu, a tu mowa o plus minus 30 sekund. Myślałem grzebać coś w ustawieniach, ale bajery typu geo-tagi mam wyłączone, żadnego stabilizatora ekranu nie mam, więc nie wiem.
 14. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  W nowym telefonie przedni aparat się nie włącza od razu. W sensie po włączeniu aparatu, snapchata, cokolwiek, zanim przednia kamerka się jakby zainicjuje to mija pół minuty i przez te pół minuty jest czarny ekran, czy tam to co było na tylnym aparacie (jeśli zmieniłem z tylnego na przedni), a potem jest wszystko okej. Nigdzie w internecie nie znalazłem o co może chodzić.
 15. Zastanawiam się ostatnio nad pewnym pomysłem. Stwórzmy rozmawiającą sztuczną inteligencję, (z pomocą sztucznych sieci neuronowych, tensorflow, i opracowanych już modeli). Są już dziś modele pozwalającą, na coś w rodzaju pamięci sztucznej inteligencji, LSTM, o ile dobrze to rozumiem. A gdyby tak, sztuczną sieć neuronową, zapuścić w pętle, by niejako prowadziła rozmowę sama ze sobą (myślała?), i zapamiętywała to. Czy nie byłaby to wierna imitacja myślenia, a już krok bliżej jakby świadomości? Gdyby taka sieć nie była od czasu do czasu "poprawiana", to od takiego myślenia sama ze sobą, za pewne stałaby się bardzo trudna do komunikacji dla nas. Ale podejrzewam, że gdyby zostawić dzisiejszego 10 latka samemu sobie na 50 lat, to też kontakt z nim byłby dla nas utrudniony. A gdyby takiej sieci, dodać coś w rodzaju hormonów? Dodać zmienną (lub zmienne), która miałaby zakres od 0.0, do 1 i byłaby podawana na wejściu, i sieć by potrafiła tą wartość stopniowo zmieniać, a zależałoby jej, by wartość ta utrzymywała się na jak największym stopniu/po środku. Możnaby taką sieć nauczyć na początku, co ją uszczęśliwia, a co denerwuje. Taka sieć teoretycznie byłaby w stanie się uzależnić od czegoś! Pracuje ostatnio nad domowym robotem, stąd takie rozmyślenia. Może ktoś interesuje się sztuczną inteligencją, sieciami neuronowymi itp. i chciałby dorzucić swoje 5 groszy do tematu.
 16. Myśląca sztuczna inteligencja, z charakterem

  Cóż, ja uważam tak samo, że ludzki umysł mógłby być odtworzony cyfrowo (właściwie pasowałoby cały układ nerwowy przenieść, bo jak się okazuje nawet bakterie w jelitach mają wpływ na nasze zachowanie) i byłby owiany w samoświadomość i wolną wolę (w tym sensie jak to rozumiemy). Ciekawe jak by na to zareagowały religie, kościół, islam itd.
 17. Myśląca sztuczna inteligencja, z charakterem

  Trudno mówić o tym czy sztuczna inteligencja może mieć świadomość i wolną wolę, kiedy nie wiemy czym ta świadomość jest i skąd się bierze. A pytania w stylu czy zeskanowany ludzki mózg odtworzony w maszynie będzie świadomy, nurtowały mnie od zawsze, natomiast na razie to chyba bardziej filozofia niż biotechnologia
 18. Przeszukaj ustawienia GM, gdzieś jest podana ścieżka, gdzie jest ostatnie 5 zapisów (mówię jak było w gms 1.4). Defaultowo to chyba %appdata%, albo local appdata i będzie nazwa projektu.
 19. Może ktoś będzie miał wiedzę by mi pomóc, ja nie mogę znaleźć rozwiązania w internecie jak na razie. Korzystając z PyAudio i wave, nagrywam 4 sekundowe nagrania w pętli i te kawałki potem zamieniam na tekst. Ale gdybym np. zaczął mówić w 2 sekundzie, albo mówił coś dłuższego niż 4 sekundy, to nagranie będzie niejako ucięte. Chciałbym żeby zaczynało nagrywać kiedy zacznę mówić, i przestało jak skończę, albo żeby nagrywało cały czas i nie przerywając izolowało wypowiedzi z nagrania. Wie ktoś z czego tu powinienem skorzystać? Ta pierwsza opcja z pobudzaniem na głos wydaje się prostsza i oszczędniejsza, ale nie wiem za pomocą czego to zrobić.
 20. Tak, jest trochę zabawy z wyliczaniem średniej kwadratowej, ale tak.
 21. Python, podstawowe używanie stron internetowych

  Dzięki wielkie za pomoc, działa elegancko, poczytam sobie jeszcze co poniektóre funkcje robią tak dla zrozumienia, ewentualnie tu dopytam.
 22. Cześć, kiedyś już pisałem, że buduję własnego pół-inteligentnego robota. Mam już gotowy cały szkielet który przetwarza słowa z nagrania na tekst i potrafi wyłapać co mam na myśli. Przypuśćmy, że mam zmienną czas=1, czyli chce sprawdzić która godzina, ale mam taki kaprys żeby to sprawdzić przez internet, przez google. Jak wysłać zapytanie do googla która godzina, ale jeszcze tak by informacja ta została zwrócona do programu i mogła być odczytana?
 23. Python, podstawowe używanie stron internetowych

  Hm, to może podejdźmy do tematu w nieco inny sposób. Chciałbym z https://perelki.net/random stronki która losuje żarty, wyciągnąć taki i wyświetlić. Jak do tego podejść, nie znam się w takich kwestiach za bardzo.
 24. Python, podstawowe używanie stron internetowych

  Właściwie to tak, chociaż myślałem, że idzie to zrobić w stylu wyszukania w google "godzina" i odczytania pierwszego wyniku, bez API. Ale dzięki za pomoc
 25. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Nie pasuje mi to, że ściany tak nagle wchodzą w zasięg widzenia, a tak to są czarne, nie wiem jak to inaczej rozwiązać ale na razie trochę brzydko.
×