Skocz do zawartości

ZyperPL

Użytkownicy
 • Zawartość

  533
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez ZyperPL

 1. Koncepcja Skyroads

  Eh.. pamiętam ile to ja miałem konceptów na gry z kolegą w gimbazie :) Nic nie ukończyłem. GM jest raczej do zabawy, a nie do robienia gier. (ukończone gry < porzucone projekty)
 2. Gdy nie ma grafika...

  Witam! :) Stworzyłem ten temat, żeby dowiedzieć się jednej ważnej rzeczy. Co zrobić gdy chce się stworzyć grę, a nie ma się grafika? Wiadomo, na początku można używać placeholderów, ale gdy ktoś wcale nie chce mieć grafika i chce skupić się tylko na gameplayu to co? Dlatego właśnie pytam tutaj was, drodzy forumowicze ;) Jak robicie grafikę, żeby było prosto, szybko i estetycznie? Już któryś raz podchodzę do tworzenia grafiki i mam problem. Wrzucę jeszcze moje wszystkie ładniejsze grafiki, żeby dać do zobaczenia jak mniej więcej wygląda moja grafika. Może któraś jest całkiem całkiem i wystarczy tylko coś pozmieniać? Powiększcie sobie klikając w to. Jak widać, przechodziłem od minimalizmu po pixelart, ale nie wiem co jest dobre... Proszę o sensowne odpowiedzi i pozdrawiam, Zyper ;)
 3. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Nie nie nie... Po prostu chodzi mi o to, że pokazujesz prawie nic. Nie mogłeś zrobić screena z czymś jeszcze? Żeby więcej nam pokazać? Tam na dole po prawej cośke widać.. Btw. No w sumie, te bloki są takie nudne noo... Czarna obwódka i jasny błękit w środku.. Nie można było zrobić czegoś więcej? Albo dodaj po prostu jakieś ozdobne coś na te bloki, nie wiem jaki jest styl tej gry dokładnie. Może zrób niektóre bloki inne, żeby nie było tak jednolicie?
 4. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Będę obiektywny i ocenie ten screen, normalnie, a nie tak jak wszyscy. No więc. Nic na tym screenie prawie nie pokazałeś.. Widać postacie z gry i hud, które pokazywałeś już wcześniej, a pozatym kilka powtarzających się kwardracików i białe kółka. Jedyne co jest fajne to tło. Ładne :P
 5. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Na razie z tymi beczkami to wygląda jak: instance_create(random(room_width),random(room_height),obj_beeczka) :P
 6. SimplyOS

  Wtf? Rozdzielczość masz 806x640? Na screenach widać :P
 7. gry z co-op

  -Half-Life 1 Kupiłem dzisiaj Borderlands, bo fajny tam coop, ale nie wiem czy LAN jest ;P
 8. Horror

  Jakieś SCP? Albo ostatnio Slender jest fajne..
 9. Ale ten GM jest zakręcony... Witam! Proszę o wyjaśnienie mi jednej kwestii. Dlaczego, gdy mam sprite np. 10x10 pixeli, - a szerokość i wysokość screena jest ustawiona jako wielokrotność liczby 10, view również i dodatkowo rozdzielczość zmienia się na szer. i wys. screena, a w grze nie ma pasków po bokach - to dzieje się tak, że czasem jeden pixel sprite'a to nie przykładowo 2 pixele. Tylko jeden pixel sprite'a to 2 pixele, a następny pixel to już 3?! WTF? Oczywiście, wy będziecie mieli inaczej. Bo to powiększony screen, żeby było widać. No ale wiecie o co chodzi.. Nie da się robić gry z taką małą rozdzielczością?
 10. Pixele sprita, a pixele obrazu

  Eh... Ta zakładka scaling nic nie pomaga. Niezależnie jak ustawie, to i tak pixele są źle :<
 11. Pixele sprita, a pixele obrazu

  View ma 80x60. Port view ma 800x600. Rozdzielczość ma 800x600. Postać raczej się nie przesuwa jakoś dziwacznie. Zawsze chyba jest pozycja: LICZBA.00 gdy sprawdzam show_messagem :P
 12. Pixele sprita, a pixele obrazu

  Nadal mówimy o GMie? Ledwo co rozumiem o czym mówisz... D: Jak podliczyć skalowanie? (nie użyłem xscale) Jak usunąć skalowanie? Jak zmienić skale? To jakaś ciemna strona GMa, czy co? :P
 13. Pixele sprita, a pixele obrazu

  Ten "mój" sposób skalowania to tylko to co jest w GMie automatycznie. Ogólnie testowałam już wszystkie rozmiary viewów, portviewów i rozdziałki, ale wszystko zawsze jest źle, albo się rozmazuje... No już nie wiem czy to wina GMa czy moja. Raczej GMa... musiałbym się przesiąść na jakiś zwykły język albo wybrać Multimedia Fusion (czy coś takiego)...
 14. Pixele sprita, a pixele obrazu

  No może i tak. Ale można zmienić... To jak mam to w końcu poustawiać? View na tyle co rozdzielczość? Czy Port on screen na tyle??? No i na ile. 640x480 czy 800x600. Bardziej mi się wydaje, że obojętnie jakie powinno działać.. No bo to tylko wielkość wyświetlania. Eh eh..
 15. Pixele sprita, a pixele obrazu

  800 i 600 nie jest wielokrotnością? No to nie ważne, i tak pasuje. 10*8=800 10*6=600 @Threef, radzę poćwiczyć tworzenie pytań ;)
 16. Nad czym aktualnie pracujesz?

  O! Dobry pomysł na efekt :) Jeszcze zamierzam dodać liście z drzew i nie wiem jak zrobić jakiś pył w powietrzu. Ale dym za postacią, liście i latające ptaki chyba nadają już życie światu w grze, co?
 17. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Większe + poprawiona ręka gdy postać jest niżej.
 18. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Jakoś zrobiłem, może za małe.. :P
 19. Nad czym aktualnie pracujesz?

  A w czym najlepiej GIFy robić?
 20. Nad czym aktualnie pracujesz?

  A nie :P Bo wtedy animacje ciężko zrobić. Gdy nogi są bardziej rozstawione to łatwiej, bo jest więcej miejsca ;)
 21. Nad czym aktualnie pracujesz?

  A co w ludziku jest nie tak? Macie jakieś pomysły jak zrobić to lepiej?
 22. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Takie coś. Na razie robię tylko grafikę, bo z programowaniem mi pójdzie szybko. Ma być to taka mała platformówka, z naciskiem na eksploring. W którym kierunku to jednak pójdzie - nie wiem. Na razie najważniejsza jest grafika, ciężko mi się robi animacje, więc dlatego grafika w retro stylu, bo takie małe łatwiej się animuje. :)
 23. Gdy nie ma grafika...

  To właśnie jest najlepsze. Czarny to tło. Zielony to bohater. W żółte kropki trzeba strzelać, a czerwone to pociski. No zaje**ście normalnie! Minimalizm pełną parą, nagram filmik dla Ciebie z tego :) Edit: Dodam jeszcze, że to na dole pośrodku robiłem na dzień przed założeniem tego tematu, więc eksperymentowałem z różną grafiką no i wyszło jak widzicie, dlatego jest ten temat. No a to po lewej do góry, to moja pierwsza gra jako gra.
 24. Galeria Grafik

  EDIT: Zacząłem pisać ten post, gdy postu Chella jeszcze nie było :D A widać tak samo zinterpretowaliśmy to to.. Nawet pytajnik jest za drogą mleczną wtf?! Czytał mi w myślach, albo ja jemu. Oto post: Ta droga mleczna (?) za bardzo jednorodna. Zrób na jej granicach takie niebieskie kropki, żeby wyglądało to płynniej. No chyba, że to ślimak, to przepraszam... I ta planeta zielona, ma popsutą głębie. Za to te czerwone są OK ;) :thumbsup:
 25. Galeria Grafik

  Mnie się tam nie podoba i już. Wiele gier retro miało też prawie 3 kolory i jakoś grafika była znośna. Tutaj niestety nie jest ;< Najbardziej to czarne na dole psuje efekt.. Tak w ogóle nie będzie się wam to zlewało z tłem, które będzie musiało też mieć te kolory?
×