Skocz do zawartości

Piedro

Użytkownicy
 • Zawartość

  295
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Piedro

 1. System reputacji

  Czy wie ktoś co ma banan do poprawienia reputacji? Jeśli któryś z Adminów byłby skłonny do podmiany grafik, to mógłbym coś sklecić w Inkscape-ie. [EDIT:] Dzięks za bananka. ;P
 2. GMClan.org

  Moim zdaniem pomysł Ranmusa jest najlepszym rozwiązaniem; a co do poradników w formie wideo.... preferuję tutki pisane.
 3. Jaka jest wartość domyślnego seeda GM:Studio? Jeżeli jest zależna od czegoś, to w jaki sposób mogę sprawdzić ten seed?
 4. Domyślny Seed (GM:S)

  Ja na razie nie mam nigdzie "randomize". Używam tylko "random_set_seed(mój fajny seed)" bo o dziwo kedy restartuje grę za pomocą "game_restart()", to seed się zmienia.
 5. Domyślny Seed (GM:S)

  dzięki Gnysiu, o to mi chodziło. :3 [EDIT] Ale jazda! ten domyślny seed to... Zero!
 6. Domyślny Seed (GM:S)

  Podoba mi się mój konkretny domyślny seed (generuje fajny dungeon). Innymi słowy nie mam możliwości poznania jego wartości? To czy jest chociaż jakaś zmienna która ją przechowuje?
 7. PitStop i sesja kwalifikacyjna

  To wszystko i więcej znajdziesz w dokumentacji GM-a pod klawiszem [F1] (w oknie GM-a oczywiście), a przetłumaczoną wersję pod tym linkiem Dokumentacja. Działy są po prawej.
 8. Szukam programu

  Próbowałem już ten program, nie działa.
 9. Szukam programu

  Szukam darmowego konwertera plików inkscape-a (SVG) na pliki falshowe (SWF).
 10. Wiesz co psysiu daj sobie spokój z tą modyfikacją mojego projektu. Za dużo to roboty
 11. ok dodałem viewa 1, i pozmieniałem obiektom i sprite-om oraz shaderom nazwy jak z przykładu, dodałem instancje i nic. nie ma żadnego efektu. Tzn Wszystko sie renderuje poprawnie tylko nie widać wody ani falowania.
 12. dziwne. kiedy dodaję to do swojego projektu cały view jest na czarno.
 13. Próbowałem użyć heat haze ale to dziwacznie wyglądało. {Edit} sorki za orta.
 14. Drogi Psysiu. Czy mógłbyś stworzyć efekt falowania wody (podwodne rozmycie i efekt powierzchni wody), który będzie falował nie tylko siebie ale i obiekty o większym depth. Wszystko w perspektywie platformowej. Z boku.
 15. W jaki sposób uzyskać koloryzacje sprita za pomocą shaderów aby koloryzować ,mocniej im ciemniejszy jest sprite? Prykład wzięty z metroid zero mission.
 16. Shadery i Zamrażanie przeciwników

  to zrób i daj do forumowej biblioteki shaderów, ludzie na pewno skorzystają. [EDIT] Efekt jest wspaniały! Oh nie mogę się doczekać. Jeszcze tylko dorzucić spadające particle ze sprita... cud miód i maliny. można to przerobić aby można było blendować sprita względem nasycenia.
 17. Shadery i Zamrażanie przeciwników

  grałeś kiedyś w metroida? ice beam mrozi od razu. [edit] mogę to łączyć ze zmianą blendingu?
 18. Shadery i Zamrażanie przeciwników

  podświetla się; owszem [EDIT] O matko. Głupi ja wsadziłem to do Vertexa a nie do Fragmentu. Ale teraz jak pozbyć sie tła?
 19. Shadery i Zamrażanie przeciwników

  Jeszcze bardziej się krzaczy. czy musze zainicjować coś w create? GML In Shader shdr_frozen at line 14 : 'gm_BaseTexture' : undeclared identifier In Shader shdr_frozen at line 14 : 'texture2D' : no matching overloaded function found In Shader shdr_frozen at line 14 : '=' : cannot convert from 'const mediump float' to '4-component vector of float' In Shader shdr_frozen at line 16 : 'gl_FragColor' : undeclared identifier In Shader shdr_frozen at line 16 : 'assign' : cannot convert from '4-component vector of float' to 'float'
 20. Shadery i Zamrażanie przeciwników

  ERROR: In Shader shdr_frozen at line 10 : 'texCoord' : undeclared identifier In Shader shdr_frozen at line 10 : 'texture2D' : no matching overloaded function found In Shader shdr_frozen at line 10 : '=' : cannot convert from 'const mediump float' to '4-component vector of float' znaczy gdzie mam wkleić? Między klamry w "Fragment"? GML // // Simple passthrough fragment shader // varying vec2 v_vTexcoord; varying vec4 v_vColour; void main() { gl_FragColor = v_vColour * texture2D( gm_BaseTexture, v_vTexcoord ); vec4 col = texture2D( gm_BaseTexture, texCoord ); float gray = dot( col.xyz, vec3( 0.299, 0.587, 0.144 ) ); gl_FragColor = mix( vec4( 0.0, 0.0, 1.0, 1.0 ), vec4( 1.0, 1.0, 1.0, 1.0 ), gray ); } Jak widać krzaczy się. Zupełnie nie mam pojęcia jak załapać. Ale efekty przyciągają uwagę głupiutkiej małpki. :)
 21. Game Maker Meme

 22. GMS i klawisz Esc

  Próbuję uzyskać efekt rodem ze starszych wersji programu: escape zakańcza program. Próbowałem kodu w stepie, keyboard_check, klocków,i nic. Czy ktoś ma podobny problem i jak go rozwiązać. Z tego co sprawdzałem żaden kod nie działa po przypisaniu doń klawisza Esc.
 23. GMS i klawisz Esc

  dziwne teraz działa a jakieś 30 minut temu nic z tego. Jestem pewien że z moimi klawiszami wszystko w porządku.
 24. Shadery i Zamrażanie przeciwników

  Proszę się ze mnie nie śmiać ale gdzie znalazłbym jakiś tutorial aby nauczyć się używać tego co podałeś?
×