Skocz do zawartości

Patrysław

Użytkownicy
 • Zawartość

  718
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Patrysław

 1. Gdzie mogę znaleźć jakiegoś patcha, który zezwalałby na pisanie polskimi fontami w Adobe Photoshopie 6.0?
 2. Galeria Grafik

  Ostatnio zajarałem się grafiką komputerową i postanowiłem stworzyć i przkleić ten temat. :) Myśle, że kazdy z was coś tworzy: rysuje na papierze, w Paincie, w Photoshopie, czy robi zdjęcia. Tutaj możecie umieszczać swoje dzieła. Może ja zacznę. :) Trilogy: Time Trilogy: Place Trilogy: Thoughts ... i jeszcze tapetka :) Sour Komentujcie i wrzucajcie swoje prace. :D
 3. Beaver Builder

  Tytuł: Beaver Builder Gatunek: platformówka logiczna Opis: Może was to zadziwi, ale tym razem nie będę po raz kolejny przekładał premiery BB. Co tu dużo gadać - skończyliśmy skurkowańca. ^^ Gra jest właściwie stuprocentowo gotowa, dlatego też otrzymała numerek "1.0", ale - tak jak obiecywaliśmy wcześniej - jest to póki co specjalna wersja tylko dla GMCLAN. Po pierwsze dlatego, że was lubimy. ^^ A po drugie: liczymy na dokładne przetestowanie BB. :) Jeśli ktoś nie zna jeszcze fabuły, przytaczam fragment z zapowiedzi umieszczonej na tym forum: "Budowniczy Bóbr Bonzo z powodu nieoczekiwanego splotu wydarzeń traci swe ukochane gwiazdki (szczegóły w poruszającym intro) i do tego gonią go terminy na budowie, na której pracuje. Sama rozgrywka polega na przepychaniu różnych rodzajów skrzynek i zbieraniu wyżej wymienionych gwiazdek." Teraz nieco dokładniej: macie do przejścia 35 plansz podzielonych na 7 otoczeń, na których będziecie przepychać 3 rodzaje skrzynek oraz wytężać swój mózg, starając się nie tylko przejść każdy level, ale także zebrać jak największą ilość gwiazdek. Zabawę określiłbym (modnym ostatnio) słowem "casualowa" - BB można odpalić na 5-15 minut, przejść jedną, czy dwie plansze i powrócić do łamania sobie głowy po jakimś czasie (dodatkowo rozkład plansz pozwala na pewną nieliniowość, czy też powtarzanie leveli w celu poprawy rekordu gwiazdek). Grafika z kolei jest "oldskulowa" - ja osobiście najbardziej lubię odpalać BB na pełnym ekranie i cieszyć oko pikselami. Rozgrywkę umilają różne efekty graficzne (spróbujcie na przykład kilkukrotnie zrzucić bobra z dużej wysokości), a także solidna dawka wczesnego jazzu (na licencji public domain). Od początku odblokowany jest system powtórek oraz w pełni funkcjonalny edytor plansz. Nie ukrywam, że liczymy na napływ waszych tworów. ^^ Niedługo zresztą ogłosimy zapewne jakiś konkurs związany z kreowaniem poziomów, ale o tym później. Póki co proponuję żebyście potestowali te wszystkie ficzery, a także (a może przede wszystkim) obejrzeli intro. :) Po przejściu wszystkich plansz odblokujecie też outro oraz - jeśli uda wam się zebrać wszystkie możliwe gwiazdki - specjalny bonus. :D Wspomnę też może jeszcze o tym, że po większej części gry da się poruszać za pomocą samej klawiatury - niech sobie myszka odpocznie. ^^ A i jeszcze jedno: grać można zarówno po polsku, jak i po angielsku. Zapraszamy do testowania. Raportujcie na bieżąco wszelkie bugi, mówcie co sądzicie o intrze, grafice, muzyce. Z ocenianiem plansz postarajcie się wstrzymać do momentu, aż przejdziecie ich większą ilość. Miłej zabawy i z góry dzięki za pomoc. ^^ Download: LINK Rozmiar pliku: 27,3 MB Autorzy: Programowanie: Dawidsu Fabuła: Dawidsu i Patrysław Grafika: Patrysław i Dawidsu Muzyka: Benny Goodman, Django Reinhardt, Duke Ellington... (szczegóły w creditsach) Screeny: Trailery:
 4. Ciekawe linki

  Chciałbym, abyście umieszczali tutaj różnorakie linki. Może ja parę na dobry początek: http://www.holdthebutton.com/ <--- bardzo skomplikowana gra z wieloma zwrotami akcji :P http://www.per.ry.pl/swfy/nu_pagadi.swf <--- wspaniałą rosyjska gra niby-to-game-boy teraz na kompie http://www.addictinggames.com <--- wiele ciekawych gier, np. we flashu
 5. Community Awards 2010 - ostateczne głosowanie

  A jeśli założę sobie konto "Wstrzymuję się", to dostanę nagrodę i będę sławny?
 6. Community Awards 2010 - dyskusja

  Lex retro non agit.
 7. Community Awards 2010 - dyskusja

  Fantastyczna inicjatywa. Propsy, ANtY. :) Co prawda "Tymony" brzmiało lepiej, ale tak czy tak uważam, że potrzebujemy podobnych akcji na GMC. A co do nagród, to nie wiem jak z innymi, ale ja tam osobiście ucieszyłbym się najbardziej z samego faktu zwycięstwa. :)
 8. Beaver Builder

  Pomysł na pewno nie jest zły, gorzej z wykonaniem go - Dawidsu musiałby zmieniać dość znaczną część struktury gry. Ale jeśli zrobimy kiedyś sequel, to na pewno wprowadzimy system profili. :) No i fantastycznie. ^^ Dodaliśmy też tworzenie skrótu do gry na pulpicie, o co prosił I am vader.
 9. Beaver Builder

  Słusznie, poprawimy.
 10. Beaver Builder

  Tymon, bo ty nie bierzesz pod uwagę faktu, że jesteś genialnym dzieckiem GMCLANu. :D A tak w ogóle, to ja za cholerę nie dotrwałbym do 8 tys. z kawałkiem. ^^ Dlatego właśnie pisałem o "każualowości" - próbowałem dziś znowu przechodzić całość i zrobiłem sobie przerwę już po dwóch otoczeniach. Cieszę się, że podoba wam się grafika, bo trochę się tego bałem. Zresztą zapytajcie Dawidsa - zmienialiśmy już cały wystrój gry ze dwa razy. :D A co do muzyki wspomianej przez waxxa: to chyba po prostu kwestia gustu. W razie czego możesz wsadzić własne pliki "ogg" do katalogu "music". :) I tak już na zakończenie: rano myślałem, że Beaver Builder nie zostanie w ogóle zauważony, ale teraz jestem zadowolony - mimo wszystko gry logiczne nie są chyba w dzisiejszych czasach nazbyt popularne. GMCLAN enklawą myślących? :D
 11. ArcMagi nadchodzi...

  Generalnie wygląda na to, że gra po prostu wymiata. :) Nie pasuje mi tylko rysunek Maga (Magus), który sam w sobie jest w porządku, ale niestety wyraźnie różny stylistycznie od obu babeczek.
 12. Beaver Builder

  To zasadniczo mogę obiecać. Co jak co, ale obiecywanie mam opanowane... ^^ No dobra, ale tak na poważnie - Dawidsu napisał wam już, co aktualnie mamy na "to do list". Nie jest tego wiele. Studia nie rozgorzały jeszcze na dobre i jestem właściwie przekonany, że wszystko nie powinno nam zająć więcej niż ok. dwa tygodnie.
 13. Beaver Builder

  Na enginie gry. Używaj przecinków i kropek. ^^
 14. Beaver Builder

  Ta tak zwana "beta" będzie już pełną wersją gry. :) Sprawa polega na tym, że początkowo wrzucimy ją tylko tutaj, na GM Clan. Po pierwsze dlatego, że was lubimy, a po drugie chcemy żebyście wyłapali jakieś ewentualne błędy. Później nie będziemy już niczego do gry dodawać, a jedynie poprawiać bugi (jeśli takowe wystąpią).
 15. Beaver Builder

  Siemano, ludzie. Mam dla was obiecywaną informację od Pana Golonki. Dobrze gada, dać mu miodu!
 16. Beaver Builder

  Kuźwa, a już liczyłem na to, że nikt nie zauważy. :D Propsy dla ciebie, Propa. ^^
 17. Beaver Builder

  Co do prv.pl - prawda. I pracujemy nad tym. ^^ A strona nie jest "uboga", tylko "emanuje elegancką prostotą". :D Niedługo niusy o BB od Pana Golonki.
 18. Beaver Builder

  O, użytkownicy małej wiary. ^^ Właśnie kończymy robić stronę, pojawi się ona na 100% w ciągu tygodnia. Jak na standardy GMC miesiąc to chyba i tak niezbyt duże opóźnienie, prawda? :D Mimo wszystko przepraszamy. A co do Beaver Buildera... za kilka dni Pan Golonka zdradzi wam więcej szczegółów. ^^ Eee... Byłeś ostatnio w jakiejś alternatywnej rzeczywistości? :D Bo ani ja, ani Dawidsu nie wspomnieliśmy słowem o demie, a co dopiero o demie na przełomie czerwca i lipca. ^^
 19. Beaver Builder

  Strona zostanie uruchomiona na przełomie czerwca i lipca. Użytkownicy GMC na pewno dostaną do rąk jakąś betę BB - któż inny mógłby być lepszym testerem? ^^
 20. Beaver Builder

  No to jedziem z doublepostem. Dzisiaj trochę dłuższy trailer, a w nim mniej pompatyczności i Dawidsa, ale za to więcej żywej rozgrywki z nastawieniem na ukazanie dodatkowych opcji (edytor, powtórki). No i jak fajnie można męczyć bobra!
 21. Beaver Builder

  Dość pokrętna logika. :D Powinieneś raczej nabrać tym większego szacunku do jego umiejętności. :P I proszę, moi milusińscy - nie porównujcie jakości tego trailera ze zwiastunami hollywoodzkimi. To jest ich parodia, a nie próba naśladownictwa. :)
 22. Beaver Builder

  Przemówił młodzieniaszek. :D Cześć, Ranma. ^^ Trailer zrobiliśmy sami, bardzo chałupniczymi metodami (że wspomnę tylko o "kombajnie", jakim jest Windows Movie Maker ;)). To miłe, że wam się podoba, naprawdę. Zdradzę jeszcze, że niedługo wrzucimy krótki film z gameplaya. Tam już niestety zabraknie męskiego monologu Dawidsa, co pewnie zasmuci fanki. :P
 23. Beaver Builder

  Strunami głosowymi Dawidsa. Ponadto zarzeka się on, że nie użył żadnego efektu. :D Cześć wam w ogóle, tęskniłem. ^^
 24. Wasze postacie

  Zdobyłeś nowy level? Kupiłeś nowe eq? Pochwal się w tym temacie (najlepiej wrzucając screeny).
 25. Robimy FAQ

  Od dłuższego czasu na stronie znajduje się FAQ. Pewnie wielu z was nawet o tym nie wiedziało. :) Może to i dobrze, bo było w nim tylko jedno pytanie. Teraz trzeba coś z tym zrobić. Ostatnio dodałem sześć podstawowych zagadnień i jeden skrypt, o który czesto pytają noobki. Teraz kolej na was! :D Zapewniam, że napisanie jednego pytania nie zajmie wam więcej niż kilka-kilkanaście minut, a pomoże nowicjuszom i jednocześnie odciąży trochę forum. W tym temacie możecie teraz pisać zarówno propozycje jak i gotowe pytania do FAQa. Oby więcej było tych drugich. Do roboty! ;) P.S. - Gadałem z Ranmusem i powiedział, że gdy znajdzie trochę czasu (studia...), to wrzuci do Fastbara ikonkę prowadząca do FAQa.
×