Skocz do zawartości

-[PhariseuS]-

Użytkownicy
 • Zawartość

  214
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana -[PhariseuS]- w Rankingu w dniu 29 Lipiec 2019

-[PhariseuS]- posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1 Neutralny

O -[PhariseuS]-

 • Tytuł
  Major User
 • Urodziny 01/20/1989

Contact Methods

 • Website URL
  http://1z10.net

Previous Fields

 • GG
  1973128

Profile Fields

 • Skąd
  Surbiton
 • Płeć
  Male
 • Interests
  Przez 10 lat trochę się zmieniło
 1. Problem z pętlą

  Już w pierwszych kilku linijkach widzę nie tyle błąd, co raczej małe "ups". Jeżeli liczba kratek to 10, pętla for powinna iść od 0 do 9 włącznie (czyli i<10 lub i<=9). U ciebie idzie od 0 do 10 włącznie, czyli w sumie 11 iteracji.
 2. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Uhh. Duża rozdzielczość nie poprawiła sprawy. Do grafika z reklamacją ;)
 3. Zmienna

  Sprecyzuj. W jakim sensie "uzależnioną"? O jaką zależność chodzi? O pobranie godziny (być może z minutami) do zmiennej, przepuszczenia przez jakąś funkcję, i wyplucie wyniku? Czy o liczby pseudolosowe oparte na godzinie? Podaj konkretny przykład tego, co chcesz osiągnąć.
 4. INI nie działa && viewy

  Oboje mieliśmy trochę racji. Aż sam byłem ciekawy, bo chyba jeszcze nie musiałem korzystać z tego sposobu. Więc zrobiłem przykład. clickable_gui.zip (58 kb) W ogóle to widzę, że uploader nie idzie z duchem czasu i spośród dozwolonych rozszerzeń nie ma tam *.gmz. Jeżeli więc chciałby kto zaimportować do GMStudio, wystarczy zmienić rozszerzenie z zip na *.gmz.
 5. INI nie działa && viewy

  W sumie nigdy się nie nauczyłem, jak w GM operować plikami INI, gdyż wszystko (i jeszcze więcej) da się załatwić funkcjami file_*. W związku z tym nie mam na ich temat zdania. Co do display_: Wybacz, stosowałem skróty myślowe, by naprowadzić Cię na dobry kierunek, bo za dużo umiesz, by podawać Ci gotowce ;) Jeżeli już ustawisz rozmiar GUI, w evencie Global mouse obiektu GUI, na który chcesz kliknąć, musisz sprawdzić, czy pozycja myszy znajduje się w zakresie tego obiektu. Zakładając, że każdy z rysowanych elementów jest ograniczony czterema koordynatami (minx, miny, maxx, maxy) prostokątu GML //funkcja checkForGUIClickRectangle(minx,miny,maxx,maxy) return (mouse_x>=argument[0] && mouse_y>=argument[1] && mouse_x<=argument[2] && mouse_y<=argument[3]) A dla okrągłych elementów, będących kołami o środku w punkcie (mx, my) i ograniczonych promieniem mradius GML //funkcja checkForGUIClickCircle(mx,my,mradius) return (point_distance(mouse_x,mouse_y,argument[0],argument[1])<=argument[2]) Tradycyjnie - nie sprawdzałem, czy działa. I teraz jak masz na przykład kwadratowy element GUI w prawym górnym rogu ekranu, i element ten ma 64x64 px - oraz nie ważne są jego "prawdziwe" x i y, gdyż rysowany jest z poziomu Draw GUI w ten lub podobny sposób GML var minx=room_width-64; var miny=0; var maxx=room_width; var maxy=64; //ok, powyzsze nie musi byc wcale zmienna tymczasowa, moga to byc niezmieniajace sie zmienne zadeklarowane np. w Create draw_rectangle(minx,miny,maxx,maxy,0) Wtedy w jego Global mouse (zwykły, pressed lub released, w zależności od tego, co chcesz osiągnąć) daj GML if (checkForGUIClickRectangle(minx,miny,maxx,maxy)) { show_message("Udalo sie kliknac w kwadrot. Dyplom wyslemy poczta"); } Byc moze jest to niezbyt wydajne obejscie, bo nie mam doswiadczenia z wiekszoscia funkcji display_*, ale podejrzewam, ze zasada dzialania jest podobna. Jak czegos nie rozumiesz to wal.
 6. INI nie działa && viewy

  zacznij od GML display_set_gui_size(view_wview[0],view_hview[0]); zaraz po tym, jak znane będą już wymiary widoku (wview i hview). W ten sposób GUI będzie miało ten sam rozmiar, co widok. Resztę załatwi event Global mouse (lub jego pochodne pressed/released)
 7. Naturalne chmury

  No chyba najpierw musisz tę zmienną xx zdefiniować, zanim coś od niej odejmiesz. Polecam w Create GML xx=0; Robisz tak z każdą zmienną lokalną i globalną. Nie musi to być Create, ważne, by było to ZANIM zaczniesz operować na tej zmiennej (wyświetlać, dodawać, pobierać do stringu etc). Po prostu nadaj zmiennej jakąś wartość po raz pierwszy, i nie musi to być wcale 0. EDIT: Se właśnie skompilowałem to w głowie. Jeżeli będziesz coś odejmował od zera, to chmurka (zakładając, że jej koordynat x to 0, czyli lewa krawędź roomu) wyjdzie sobie poza ekran. Lepiej więc dodawaj do zmiennej xx 2, zamiast odejmować. A jak chcesz, by chmury płynęły z prawej krawędzi do lewej, to twórz je właśnie tam - przypisz zmiennej x wartość room_width (lub view_wview[0])
 8. Prosty w obsłudze program do grafiki 3D

  Pobiera wtedy subdywizję z obiektów (np. NURBS mają osobne poziomy subdywizji dla edytora i renderowania), czy podczas importowania samemu się ustawia? Czy może sam wybiera najoptymalniejsze rozwiązania?
 9. Color Remapping shader w GMS

  Dosłownie pierwszy wynik na dżudżlach https://www.google.co.uk/?gws_rd=ssl#q=game...olour+remapping
 10. Galeria Grafik

  Jeżeli od początku masz wizję i tylko kwestią jest przelanie jej na język programowania, nic nie stoi na przeszkodzie. Moje projekta zazwyczaj mają idiotycznie brzmiącą nazwę kodową aż do ostatecznej kompilacji; tytuł i logo wymyślam na końcu, gdy już wiem, jaki kształt przybierze ostateczny projekt. A potem googluję wymyślony tytuł - i tylko jeżeli wyniki można policzyć na palcach jednej ręki, to dopiero wtedy zostaje :) Nazwami kodowymi i testowymi Hasta la Luna! były, kolejno - Project 4.gmx ;P - Lander 2k15 - ...to the moooooooon! - Luna Salvaje (i to by zostało, gdyby nie Google check: mało nie padłem jak się dowiedziałem, że "Dziki Księżyc" to tytuł południowoamerykańskiej telenoweli, która leciała swego czasu także w Polsce :D Dlatego warto sprawdzać :D) I to wszystko w przeciągu 48 godzin (i jakichś 36 przeznaczonych na sam projekt). Mężczyzna zmienną jest (typu boolean).
 11. Prosty w obsłudze program do grafiki 3D

  Tak przy okazji zapytam, bo widzę masę jednomyślnych ekspertów... Czy modele w Unity muszą być złożone z wielokątów, czy zabanglają także wektorowe rozwiązania, jak NURBS, deformery etc? Podejrzewam, że nie, ale wolę się upewnić, bo może w końcu zainteresuję się Unity.
 12. OFICJALNY TURNIEJ YXY 2015

  Coś turniej stanął w miejscu i widzę, że nie ma żadnych nadchodzących rozgrywek. Czy panowie poniżej ustalali już daty swych potyczek?
 13. Prosty w obsłudze program do grafiki 3D

  Wydaje mi się, że Blender od którejśtam wersji obsługuje natywnie Unity. Nawet jeśli nie, to istnieje masa skryptów do importu/eksportu. Jest łatwy w nauce i równie intuicyjny co, dajmy na to, Cinema 4D, a przy tym darmowy. Sprawdź tutaj: http://docs.unity3d.com/Manual/HOWTO-Impor...ectBlender.html. W menu po lewej opisany jest import z innych kombajnów, jak C4D, Maya, Lightwave etc.
 14. Łączenie tekstu GM:S

  Idealnie do tego nada się asset_get_index()
 15. Ping

  Jeżeli masz ADSL-a (internet po linii telefonicznej, np. dawna Neo, Netia itp), dużo zależy od kodowania danych na DSLAM-ie (czyli tzw. centralce) oraz samej odległości od niego. W takim wypadku zadzwoń na infolinię techniczną i się dowiedz, czy by Ci nie zmienili kodowania na porcie na fast. Nie mam kompletnie doświadczenia z operatorami kablówki, ale jeżeli masz szczęście ciągnąć internet tzw. osiedlowy, nic nie stoi na przeszkodzie byś pogadał z adminami. A ostatnia możliwość, czyli internet mobilny - tutaj dużą rolę odgrywa zasięg i samo urządzenie końcowe.
×